Stars and Steel Assault Publishing Studio

Mini-mikro skale
Awatar użytkownika
Rocy7
Captain
Captain
Posty: 825
Rejestracja: 2016-04-12- 22:35
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka

Stars and Steel Assault Publishing Studio

Post autor: Rocy7 »

Assault Publishing Studio planuje wprowadzenie nowego systemu Stars and Steel

Obrazek
► Pokaż Spoiler
Dzięki uprzejmości Marcina rzuciłem okiem na reguły. System jest modułowy i to od graczy zależy, które z modułów zastosują w swojej rozgrywce. Jak na razie jest podręcznik podstawowy.

Jeśli chodzi o zasady podstawowe to moje uwagi są następujące:

Co mi się podoba:

1) Dowódcy i ich wpływ na walkę przez rozkazy
2) Rozkazy zaawansowane – i ich skuteczność zależna od tego jak dobry jest dowódca.
3) Reaktywna aktywacja - „przeciwnik aktywuje swoją nieaktywowaną eskadrę najbliżej poprzednio aktywowanej eskadra przeciwnika” – daje pewne możliwości taktyczne wpływania na sytuacje na stole przed odpowiedni dobór aktywowanej eskadry, jednocześnie wymusza odpowiednie rozstawienie / poruszanie szwadronów na stole by maksymalnie wykorzystać tą zasadę na swoją korzyść.
4) Formacje okrętów i ich wpływ na bitwę
5) Dezorganizacja i morale – dobrze, że system oddaje fakt, że walczący nie są bezdusznymi automatami.
6) Ruch kinowy – ale to głównie dlatego, że nie jestem purystą i dla mnie idealnie wymierzony ruch i miarka w oku nie są najistotniejsze.
7) Teren (asteroidy, mgławice) wpływające na przebieg bitwy. Nie jest to może poziom różnorodności Firestorm Armady, ale zawsze lepiej mieć więcej opcji.

Obrazek

Obrazek

Co mi się nie podoba:
1) Brak flufu
2) Rzut na inicjatywę na początku rundy – czy to jest w jakikolwiek sposób modyfikowane? Jeśli nie to nadal nie lubię tego rozwiązania, bo czasem kto pierwszy strzeli zniszczy przeciwnika.
3) Brak informacji o frakcjach i ich potencjalnym zróżnicowaniu.

MKG
Lieutenant J.G.
Lieutenant J.G.
Posty: 189
Rejestracja: 2016-01-16- 16:42

Re: Stars and Steel Assault Publishing Studio

Post autor: MKG »

Premiera gry jest planowana jako evencik on-line dnia 16-go maja o 17:00 (CET). Opowiemy (tj. ja i Iain) troszkę o grze, jej powstaniu, mechanice, planach i w miarę możliwości odpowiemy na pytania. Do tego w planach jest parę niespodzianek :)

MKG
Lieutenant J.G.
Lieutenant J.G.
Posty: 189
Rejestracja: 2016-01-16- 16:42

Re: Stars and Steel Assault Publishing Studio

Post autor: MKG »

Grzecznie przypominam, że premiera jest już jutro na profilu facebookowym Assault Publishing Studio :)


Awatar użytkownika
Adaś
Ltn-Commander
Ltn-Commander
Posty: 455
Rejestracja: 2015-03-28- 19:25

Re: Stars and Steel Assault Publishing Studio

Post autor: Adaś »

Myślę grze by pomogło gdyby w recenzjach pojawił się link do jakiegoś battle reportu dla lepszego poglądu jak gra wygląda.
Kupię modele piechoty w pancerzach wspomaganych z Mechwarrior Dark Age od WizKids.

MKG
Lieutenant J.G.
Lieutenant J.G.
Posty: 189
Rejestracja: 2016-01-16- 16:42

Re: Stars and Steel Assault Publishing Studio

Post autor: MKG »

Nie czuję potrzeby "pomagania". Projekt wzbudza zaskakująco duże zainteresowanie i odzew a pomysł z drukowaniem dziesiątek małych stateczków to bardzo się spodobał.

Recenzja jest tutaj: https://www.starshipsandsteel.com/2020/ ... y8neio&m=1

Awatar użytkownika
Adaś
Ltn-Commander
Ltn-Commander
Posty: 455
Rejestracja: 2015-03-28- 19:25

Re: Stars and Steel Assault Publishing Studio

Post autor: Adaś »

A takie pytanko jeszcze, tak na start to ile tych stateczków pi razy drzwi sobie druknąć ?
Kupię modele piechoty w pancerzach wspomaganych z Mechwarrior Dark Age od WizKids.

MKG
Lieutenant J.G.
Lieutenant J.G.
Posty: 189
Rejestracja: 2016-01-16- 16:42

Re: Stars and Steel Assault Publishing Studio

Post autor: MKG »

Jak dla mnie na start to około 20-40 niszczycieli, 20-30 krążowników, 4-12 pancerników na stronę , zależnie od osobistych preferencji w składzie floty. Jak się samemu drukuje/zleca to można sobie złożyć kilka rozpisek i zsumować modele a jak szukasz kogoś do druku to polecam Maćka z GM Boardgames - ma gotowe startery (http://www.gmboardgames.com/blog/gm-boa ... ublishing/).

Awatar użytkownika
Adaś
Ltn-Commander
Ltn-Commander
Posty: 455
Rejestracja: 2015-03-28- 19:25

Re: Stars and Steel Assault Publishing Studio

Post autor: Adaś »

Dzięki wielkie.
Kupię modele piechoty w pancerzach wspomaganych z Mechwarrior Dark Age od WizKids.

Awatar użytkownika
Adaś
Ltn-Commander
Ltn-Commander
Posty: 455
Rejestracja: 2015-03-28- 19:25

Re: Stars and Steel Assault Publishing Studio

Post autor: Adaś »

Szybkie pytanie: jak szwadron otrzyma 5 trafień a dowódca ma 5 dyscypliny to poziom dezorganizacji szwadronu podnosi się o 0 ?
Kupię modele piechoty w pancerzach wspomaganych z Mechwarrior Dark Age od WizKids.

ODPOWIEDZ