O grach ogólnie

PC, konsole i inne
Awatar użytkownika
MvB
Vice Admiral
Vice Admiral
Posty: 1805
Rejestracja: 2013-07-31- 11:57

Re: O grach ogólnie

Post autor: MvB »

Dopiero co narzekałem na nadmiar bogactwa a tu jeszcze Xenonauts 2 , które po kilku latach opóźnień doczekało się wreszcie wstępnego dostępu.
Obrazek in principio erat Verbum... Veni, vidi, Verbum vicit

Awatar użytkownika
ManganMan
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posty: 3476
Rejestracja: 2013-07-31- 12:58
Lokalizacja: Lębork

Re: O grach ogólnie

Post autor: ManganMan »

Można już preorderować Star Trek: Stellaris Infinite.

Obrazek

Forumowy Dekker / GG: 6893006
In case of doubt: Fire everything! 😈

Awatar użytkownika
SeeM
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posty: 3979
Rejestracja: 2013-07-31- 19:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: O grach ogólnie

Post autor: SeeM »

MvB pisze: 2023-07-24- 14:03Dopiero co narzekałem na nadmiar bogactwa a tu jeszcze Xenonauts 2 , które po kilku latach opóźnień doczekało się wreszcie wstępnego dostępu.
A te Xenonauty to w ogóle fajne? Miałem pograć, ale że jest OpenXcom oraz X-com Enemy Within, to w końcu o Xenonautach zupełnie zapomniałem.
+

Awatar użytkownika
MvB
Vice Admiral
Vice Admiral
Posty: 1805
Rejestracja: 2013-07-31- 11:57

Re: O grach ogólnie

Post autor: MvB »

Seem, dla miłośników starego UFO/X-Com to taki powrót do przeszłości ale w nowym wydaniu.
Jest trochę więcej sprzętu i bardziej realistyczny na starcie. Większa specjalizacja wyposażenia, np. strzelby czy tarcze balistyczne. W mechanice walki dodano np. przygwożdżenie ogniem, które zabiera aktualne PA uniemożliwiając reakcję a w kolejnej redukuje PA o połowę. Za misje danego typu czy rany w walce żołnierze zbierają stosowne medale dające +1 do cech, mogą też się szkolić w bazie. Bardzo ciekawie rozwiązano walki powietrzne w trybie aktywnej pauzy. Bywa trudna ale da się np. wymanewrować UFO tak, że pogoni za jednym myśliwcem a drugi wejdzie mu na ogon i postrzela z działka itd. itp.
Inne obce rasy ze swoimi cechami to też miła odmiana od strzelania do sectoidów, floaterów czy mutonów przez 30 lat. :P

Xenonauts 2 na teraz jest mocno niedokończone ale szczerze polecam Xenonauts 1 plus poszukać moda, który dodawał kilka nowych czołgów, nowe bronie, pancerze, przeciwników, latający radar AWACS itd. Ogólnie grę wydłużał pozwalając się nią cieszyć dłużej i coś odkrywać. Ew. kupić, zagrać na tyle ile gry jest a za 2-3 lata ponownie bo pewnie będzie wtedy gry więcej (czy za ten czas skończą? niekoniecznie).
Obrazek in principio erat Verbum... Veni, vidi, Verbum vicit

Awatar użytkownika
ManganMan
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posty: 3476
Rejestracja: 2013-07-31- 12:58
Lokalizacja: Lębork

Re: O grach ogólnie

Post autor: ManganMan »

Tymczasem w EVE Online: Nowy system, nowa ważna postać dla lore (Deathless), no i będzie nowy FPS, który będzie następcą Dust 514.

Obrazek

Forumowy Dekker / GG: 6893006
In case of doubt: Fire everything! 😈

Awatar użytkownika
SeeM
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posty: 3979
Rejestracja: 2013-07-31- 19:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: O grach ogólnie

Post autor: SeeM »

https://mod.diablo.noktis.pl/download
diablo1mod.jpg
Czuję się jak w 1997, tylko lepiej. Mod dodaje:
- wyższą rozdzielczość oraz opcje przybliżenia,
- wielką skrzynkę,
- krafting przedmiotów bardziej rozbudowany niż w Diablo 2,
- dodatkowe questy, w tym Andariel, czy piekielną kuźnię z dwójki, oraz udostępnia wszystkie questy w każdej partii,
- cztery poziomy trudności,
- mnóstwo kodu z Diablo 1, który nie zdążył na premierę gry.

Ogólnie bardzo polecam. Potrzebny jest plik diabdat.mpq z płytki. Mogę udostępnić dla chętnych.
+

Online
Awatar użytkownika
Ryoken
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posty: 4929
Rejestracja: 2013-07-31- 13:08

Re: O grach ogólnie

Post autor: Ryoken »

Tabletop Simulator za 10$ na Steam.
Mail: ryoken3050@gmail.com
GG: 6279290
http://ryoken3050.deviantart.com

Obrazek

HIT HARD! HIT FAST! HIT OFTEN!

Awatar użytkownika
SeeM
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posty: 3979
Rejestracja: 2013-07-31- 19:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: O grach ogólnie

Post autor: SeeM »

Skusiłem się na Alien Isolation ze wszystkimi dodatkami na Steamie. Działa dobrze na Linuksie na Protonie 8 oraz ze Steamopadem. Gra ma swoje lata, więc nawet na laptopie jakoś tam działa.

Ja pewnie tej gry nie przejdę i nie po to w nią gram. Wnętrza są bardzo urokliwe i można zwiedzać w nieskończoność. Pewnie w nocy sobie popykam, żeby połazić po stacji i bez powodu włazić wszędzie, gdzie tylko się da.
+

ODPOWIEDZ