Wyniki I forumowego konkursu malarskiego.

Archiwum I edycji konkursu malarskiego
Awatar użytkownika
Brathac
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posty: 9025
Rejestracja: 2013-07-31- 11:08
Lokalizacja: Łódź

Wyniki I forumowego konkursu malarskiego.

Post autor: Brathac »

Ponieważ wszyscy zainteresowani przyznali już swoją punktację pozostaje mi ogłosić wyniki.

W pierwszej kategorii nastąpił remis między Ryokenem a PsBorsukiem. Po dodatkowym głosowaniu wśród Jury zwyciężył Timber Wolf w barwach klanu Blood Spirit PsBorsuka.

W drugiej kategorii bezapelacyjnie najlepszy okazał się Wolverine w barwach Elear Panzer Group Ryokena.

Gratulujemy zwycięzcom!! :D :D :D
Nagrody prześlemy pocztą. :mrgreen:



PS. Z uwagi na to iż w trzeciej kategorii było tylko 1 zgłoszenie, nie braliśmy jej pod uwagę. Praca Ahosyty zostanie przeniesiona do II konkursu jeśli takowy nastąpi.
Obrazek
"The Bible is quite specific about killing, it is somewhat fuzzier on the subject of kneecaps". - Shepherd Book

Awatar użytkownika
SeeM
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posty: 3979
Rejestracja: 2013-07-31- 19:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wyniki I forumowego konkursu malarskiego.

Post autor: SeeM »

Gratulacje. Zwycięstwo naprawdę zasłużone.
+

Awatar użytkownika
Azazel
Commander
Commander
Posty: 640
Rejestracja: 2013-07-31- 21:30
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Wyniki I forumowego konkursu malarskiego.

Post autor: Azazel »

Good job :)

Awatar użytkownika
psborsuk
Admiral
Admiral
Posty: 2082
Rejestracja: 2013-08-03- 20:45
Kontakt:

Re: Wyniki I forumowego konkursu malarskiego.

Post autor: psborsuk »

Dzięki, i gratulacje dla Ryo! :)
Czy publikujemy uwagi do wykonanych modeli?

Awatar użytkownika
Ryoken
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posty: 4929
Rejestracja: 2013-07-31- 13:08

Re: Wyniki I forumowego konkursu malarskiego.

Post autor: Ryoken »

"Tę nagrodę dedykuję żonie, córce..." :lol: :lol: :lol:

THX \o/

A wygrana psborsuka zasłużona, wiem jak ciężko się biały maluje i ja tak nie umiem (a dzięki jego pracy mam cenne tipsy ;) ).
Mail: ryoken3050@gmail.com
GG: 6279290
http://ryoken3050.deviantart.com

Obrazek

HIT HARD! HIT FAST! HIT OFTEN!

Awatar użytkownika
Z Enterprise
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posty: 4228
Rejestracja: 2014-01-05- 11:46

Re: Wyniki I forumowego konkursu malarskiego.

Post autor: Z Enterprise »

Ja myślę, że ten feedback jest cenniejszy od nagród :)
I bardzo chętnie się swoimi uwagami podzielę.

Zacznę może od przyznania się do własnej wewnętrznej oceny. Przeklejam co wysłałem Brathacowi:

Kategoria I

Galedon Regulars Lehto 9 punktów (3x3)
Blood Spirit psbporsuk 6 punktów (2x3)
Ryuken-ni Ryoken 3 punkty (1x3)


Kategoria II

Rusty Rider Lehto - 9 punktów (3x3)
Elear Panzer Ryo - 6 punktów (2x3)
Scrap Raider psborsuk - 3 punkty (1x3)

I zacznę od kategorii 1szej.
Lehto - na mojej skali to było 9/10 punktów. Malowanie wręcz wzorcowe, podkreślające proporcje maszyny, świetnie wykonane technicznie. Na tle "średniej BT", jaką przedstawiają choćby oficjalne podręczniki "ozdabiane" fotkami malowanych modeli, wybitnie wyróżniająca się praca. Bardzo fajny wizualnie kokpit, podkreślone detale, zaznaczone elementy pracujące i te istotne (jak broń chociażby). Model dobrze wygląda i w zbliżeniu, i z oddalenia w skali 1:1 (tak, zrobiłem testy i przeskalowałem fotki tak, by miały rozmiar mecha, a następnie oglądałem je z odległości zwykle występującej w grze.)
Przyczepić się do niczego nie można, co najwyżej do wybrania brzydkiej figurki :), ale z drugiej strony to też na plus - bo zrobić z tak niewdzięcznego tematu coś miłego dla oka to sztuka.
Lehto nie dostał jednak 10/10. Dlaczego?

Bo miejsce drugie w moim rankingu, czyli psborsukowy Mad Cat miał potencjał na 10/10. Niestety figurka, przynajmniej wg mnie pozostała niedokończona, ma jednak wciąż szansę.
Przede wszystkim, takie malowanie (pomijam "trudny biały", choć za to też plus) to sztuka operowania plamą i tworzenia wizualnych psikusów. To stara szkoła malowania z GW, którą znam, i którą stosował legendarny m.in. John Blanche. Jednak by to docenić, trzeba figurkę obejrzeć tak, jak ma być oglądana - na stole. Z bliska wygląda to na byle jak nałożone plamy, ale z daleka daje efekt naturalnej trójwymiarowości i światłocienia, dzięki czemu model zyskuje głębię i ostrość detalu. I tak jak oglądanie Mona Lisy ze szkłem powiększającym jest gĺupie, wizualnie liczy się jako całość.
i gdyby model był dokończony, w moim prywatnym rankingu by wygrał stając się modelem wzorcowym. Ma świetną kompozycję i rozłożenie barw podstawowych, które doskonale zwiększają wizualną stronę figurki. Cieszy też to, że autor nie zapomniał o detalach, częściach ruchomych itd.
Jednakże nie jest to malowanie doskonałe.
. Przede wszystkim, w oczy rażą kiepsko maźnięte, jakby na szybko głowice rakiet. Brakuje też kilku detali na nogach i znów - na wyrzutniach. Być może to wina zdjęcia, ale oceniałem co widziałem.
No i oczywiście gratulacje wygranej, zasłużona - choć Lehto jest lepszy technicznie, na pewno była to najbardziej natchniona praca. Dałem u siebie 8/10. Byłoby 10/10 i wciąż może być, jeśli ją dokończysz.

Ryoken - zacznę od tego, że ten model zajął miejsce punktowane tylko z braku konkurencji. Przy wyżej wspomnianych pracach jest po prostu poprawny. 5/10 ode mnie.
To jest malowanie które mogłoby wygrać w konkursie speedpaintingu (choć tam zwykle za "czarne" uwalają). Przede wszystkim, właśnie ten czarny kolor. Rozumiem że to kategoria fluffowa, ale wybranie malowania w kolorze czarnym z miriada możliwości to pójście na łatwiznę.
plus za trójkąt kontrastu (3czerwone punkty na modelu, ładnie balansujące figurkę), plus za podstawkę. I malutki przychylny uśmiech za kalkomanię. Minus za brak detali lufa, noga, siłownik, głowa, nakolannik czy wyrzutnia - wszystkie są w jednym, tym samym, nudnym kolorze - oprócz ładnych dysz skokowych z tyĺu, które choć ładnie zrobione, podkreślają pustkę tyłu maszyny. Wyjaśnianie krawędzi poprawne, choć przy takim modelu, a zwłaszcza w TYM kolorze powinno być perfekcyjne by się obroniło.

Pozostałe prace, nie punktowane z 1 kat opiszę jutro - muszę zerknąć do notatek.

Kat 2
Tutaj zdecydowanie wygrał Lehto ze swoją śmiałością i techniką, przy zachowaniu bardzo minimalistycznej formy - przynajmniej na pierwszy rzut oka.
Dwa kolory, a jednadwie, bardzo subtelne palety. Podkreślone elegancko detale, bez nachalności a jednak czytelne. Zarzut, jeśli dobrze pamiętam, miałem do podstawki - sprwadzę i doedytuję. 9/10.

Ryo - już dużo słabiej, te same zarzuty co do pracy z pierwszej kategorii - brak detali, monochromatyczność. Plus za camo, ale i minus, bo rozmywa kontury figurki (taka funkcja camo w końcu :)) co przy modelarstwie bitewnym nie jest dobrym pomysłem. Dużo lepiej wyszło to na urbanmechu Aza.
tutaj dałem 7/10 i tylko dlatego, że było kilka gorszych prac w dużej rozpiętości.

Psborsuk - malowanie fajne. Jednak nie mogłem przeboleć że wystawiłeś failcasta i nawet go nie podpicowałeś - kratery po nieodciągniętych pęcherzykach strasznie zepsuły ogólny obraz. Jakby się nie chciało wystawić nic porządnego.
figurka wesoła mimo to, trójkąt kontrastu jest, dobry balans palety. Ale tu dam tylko 5/10 - bo raz, że jakościowo Madcat jest lepszy, a dwa - kiepskiej jakosci failcast.

Resztę, niepunktowaną, podobnie jak w kat 1 opiszę wkrótce - notatki, wiecie.

Lehto
Rear Admiral
Rear Admiral
Posty: 1404
Rejestracja: 2013-08-01- 8:54

Re: Wyniki I forumowego konkursu malarskiego.

Post autor: Lehto »

Primo - gratuluję zwycięzcom (głosowałem na was :) ) szczególnie podobał mi się pomysł na wolverina.


co do komentrza Enterprise

dzięki za pozytywną opinię o moim malowaniu, jednak sam sobie nie przyznałbym 1 miejsca w żadnej kategorii.
przy spectorze malowanie było imho poprawne ale dalekie od dobrego . Co do 2 kategorii to włożyłem bardzo dużo pracy w hurona. założeniem był minimalizm. na zdjęciach tego nie widać ale poszło tam 5 warstw + podkład. cała praca poszła w cieniowanie pomarańczowego. miały być centki ala pantera ale zrezygnowałem z tego pomysłu; podstawka jest słaba niestety - znowu ten minimalizm :lol: ).

co do podstawek - to jest moja bolączka, nie mam do nich serca i pomysłu.

Awatar użytkownika
Brathac
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posty: 9025
Rejestracja: 2013-07-31- 11:08
Lokalizacja: Łódź

Re: Wyniki I forumowego konkursu malarskiego.

Post autor: Brathac »

De gustibus non disputandum. Jeśli macie ochotę możecie wrzucać tu swoje opinie.

Pytanie czy mogę wrzucić Wasze dzieła na Fejsa?
Obrazek
"The Bible is quite specific about killing, it is somewhat fuzzier on the subject of kneecaps". - Shepherd Book

Lehto
Rear Admiral
Rear Admiral
Posty: 1404
Rejestracja: 2013-08-01- 8:54

Re: Wyniki I forumowego konkursu malarskiego.

Post autor: Lehto »

panie sędzio ależ nad gustami nikt nie dyskutuje :)

co do fotek - proszę bardzo :)

Awatar użytkownika
Z Enterprise
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posty: 4228
Rejestracja: 2014-01-05- 11:46

Re: Wyniki I forumowego konkursu malarskiego.

Post autor: Z Enterprise »

Lehto pisze:
dzięki za pozytywną opinię o moim malowaniu, jednak sam sobie nie przyznałbym 1 miejsca w żadnej kategorii.
przy spectorze malowanie było imho poprawne ale dalekie od dobrego . Co do 2 kategorii to włożyłem bardzo dużo pracy w hurona. założeniem był minimalizm. na zdjęciach tego nie widać ale poszło tam 5 warstw + podkład. cała praca poszła w cieniowanie pomarańczowego. miały być centki ala pantera ale zrezygnowałem z tego pomysłu; podstawka jest słaba niestety - znowu ten minimalizm :lol: ).

co do podstawek - to jest moja bolączka, nie mam do nich serca i pomysłu.


Tak, i na Huronie było to widać, właśnie te delikatne warstwy. I za to kudos, bo uzyskanie takiego efektu nie jest łatwe, choć wygląda na banał. Co do spectora - ech, ta skromność :)

Poza tym, wybrałeś sobie trudne figurki - akurat w moją estetykę nie trafia Spector, a już Huron to figurka którą pokazuję ludziom przy okazji "popatrz jakie głupie figurki robią". Myślę, ze mogło to miec wpływ na ocenę - w końcu wygrały ikonki BT Wolverine i Madcat. Przypadek?

Czy naprawdę oceniane było malowanie, czy figurki?

ODPOWIEDZ