Wyniki I forumowego konkursu malarskiego.

Archiwum I edycji konkursu malarskiego
Lehto
Rear Admiral
Rear Admiral
Posty: 1404
Rejestracja: 2013-08-01- 8:54

Re: Wyniki I forumowego konkursu malarskiego.

Post autor: Lehto »

dodam tylko, że co do hurona to kupiłem go z czystej przekory (na zdjęciach wyglądał marnie) ale kiedy go w łapki dostałem to ... nie jest taki brzydki - oryginalny, tak - ale nie brzydki ;) . ma jeszcze jedną zaletę, można go pomalować na zylion sposobów, a na tym eee.. kołnierzu to i życiorys faraona znaczkami można napisać :lol:

no ale koniec OT, jakby co to można temat prezenieść dyskusję co do tego modelu do działu z huronem.

Awatar użytkownika
Z Enterprise
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posty: 4228
Rejestracja: 2014-01-05- 11:46

Re: Wyniki I forumowego konkursu malarskiego.

Post autor: Z Enterprise »

spuśćmy lepiej na niego zasłonę milczenia (na model, nie na malowanie) :) .

Ciekawią mnie feedbacki reszty głosujących.

Awatar użytkownika
psborsuk
Admiral
Admiral
Posty: 2082
Rejestracja: 2013-08-03- 20:45
Kontakt:

Re: Wyniki I forumowego konkursu malarskiego.

Post autor: psborsuk »

Żeby nie było, że się domagałem oceny, a sam nic nie piszę, zamieszczam moją ocenę mechów, którą wysłałem Brathacowi w ramach głosowania. Nie będę się rozpisywał, to lepiej zrobią inni. Ja po prostu wypunktuję plusy i minusy.

Kategoria 1:
1. Letho - Podstawka oczojebna, odwraca uwagę od modelu i zupełnie się z nim nie synchronizuje (-). Nieusunięte linie podziału form (zdjęcie 5 - głowa mecha) (-). Bardzo czyste malowanie, dobrze odznaczające się linie podziału pomiędzy blachami pancerza (+). Słaby efekt refleksów na kokpicie (-). Brak refleksu na soczewce działa (-).
2. Ryo - Bardzo ładna wizualnie podstawka, nie odciągająca wzroku od modelu (+). Malowanie refleksów na kokpicie proste, ale bardzo efektownie wyglądające (+). Krawędziowanie metalikiem (bardzo grube linie) zepsuło niezły efekt osiągnięty przez "suchy pędzel" - bez tego byłoby 1 miejsce (-). Brak refleksów na soczewkach laserów pod kokpitem (-).
3. Az - malowanie dokładne (+). Podstawka nieco dziwna kolorystycznie, jednak nie przytłacza wizualnie modelu (+). Nieusunięte linie podziału form (-). Model zalany washem, bez ostatecznego wykończenia (-).
4. SeeM - na zdjęciach praktycznie nic nie widać, poza tym, że użyte są tylko kolory bazowe, i miejscami malowanie niedokładne - biały (-). Brak podstawki (-).

Kategoria 2:
1. Ryo - ogólnowizualnie najładniej wykonany model. Ładny kamuflaż, cieniowanie łączeń płyt pancerza, refleksy na kokpicie. Jedyny minus, to brak refleksów na zielonej soczewce.
2. Letho - Bardzo ładny efekt ogólny psuje, podobnie jak w drugim modelu, wykonanie kokpitu.
3. Az - nieusunięte linie podziału, niestaranne malowanie kolorowych wstawek, brak refleksów na kokpicie.

Zgadzam się z uwagami do TW, "stopy" i rakiety były robione na końcu, więc wyszły jak wyszły. Dodatkowo nadal nie uruchomiłem swojego namiotu bezcieniowego do robienia fotek.
Czemu wziąłem Victora naszej produkcji? Z przekory. Chciałem sprawdzić, czy dam radę wyciągnąć coś konkretnego z modelu nie tylko kiepskiego jakościowo (zarówno pod względem oryginalnego wyglądu, jak i jakości odlewu) modelu. I chyba mi jednak wyszło, przynajmniej ja jestem nawet zadowolony, choć nie ukrywam, że zabawa żółtym była dobijająca.

Nie sądzę, żeby zwyciężyły maszyny tylko dlatego, że są ikoniczne (WR II rzeczywiście jest ikoną?). Pierwotnie miałem pomalować BloodKite'a, jednak ma on bardzo statyczną pozę. A nowy Timber Wolf, dzięki ilości części (bodaj 13, jak mnie pamięć nie myli) dał się złożyć w pozie na tyle dynamicznej, że wyróżniał się wśród modeli BT.

Nie widzę problemu z publikowaniem fotek mojego kicura.

A można podać ostateczną klasyfikację, a nie tylko pierwsze miejsca?

Awatar użytkownika
Brathac
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posty: 9025
Rejestracja: 2013-07-31- 11:08
Lokalizacja: Łódź

Re: Wyniki I forumowego konkursu malarskiego.

Post autor: Brathac »

psborsuk pisze:A można podać ostateczną klasyfikację, a nie tylko pierwsze miejsca?


Jeśli chcecie to nie widzę problemu. Vox populi, vox dei.
Obrazek
"The Bible is quite specific about killing, it is somewhat fuzzier on the subject of kneecaps". - Shepherd Book

Awatar użytkownika
Brathac
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posty: 9025
Rejestracja: 2013-07-31- 11:08
Lokalizacja: Łódź

Re: Wyniki I forumowego konkursu malarskiego.

Post autor: Brathac »

Ponawiam pytanie o zgodę na opublikowanie zdjęć na Facebooku. I o podanie listy miejsc poszczególnych zgłoszeń.
Obrazek
"The Bible is quite specific about killing, it is somewhat fuzzier on the subject of kneecaps". - Shepherd Book

Awatar użytkownika
Azazel
Commander
Commander
Posty: 640
Rejestracja: 2013-07-31- 21:30
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Wyniki I forumowego konkursu malarskiego.

Post autor: Azazel »

Moje możesz zamieścić najlepiej z linkami do bloga :P

Awatar użytkownika
psborsuk
Admiral
Admiral
Posty: 2082
Rejestracja: 2013-08-03- 20:45
Kontakt:

Re: Wyniki I forumowego konkursu malarskiego.

Post autor: psborsuk »

Brathac pisze:Ponawiam pytanie o zgodę na opublikowanie zdjęć na Facebooku. I o podanie listy miejsc poszczególnych zgłoszeń.

Spoko, jeśli o mnie chodzi

Awatar użytkownika
SeeM
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posty: 3979
Rejestracja: 2013-07-31- 19:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wyniki I forumowego konkursu malarskiego.

Post autor: SeeM »

Brathac pisze:Ponawiam pytanie o zgodę na opublikowanie zdjęć na Facebooku.


Proszę bardzo.

Brathac pisze: I o podanie listy miejsc poszczególnych zgłoszeń.


Głosowałem tak:
kategoria 1
1. Ryoken
2. Psobruk
3. Azazel

kategoria 2
1. Ryoken
2. Psobruk
3. Azazel
Ostatnio zmieniony 2014-11-10- 9:08 przez SeeM, łącznie zmieniany 1 raz.
+

Awatar użytkownika
Brathac
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posty: 9025
Rejestracja: 2013-07-31- 11:08
Lokalizacja: Łódź

Re: Wyniki I forumowego konkursu malarskiego.

Post autor: Brathac »

O podanie kto zajął jakie miejsce.
Obrazek
"The Bible is quite specific about killing, it is somewhat fuzzier on the subject of kneecaps". - Shepherd Book

ODPOWIEDZ