Co macie na tapecie?

Warszat figurkowy i inne
Awatar użytkownika
SeeM
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posty: 3979
Rejestracja: 2013-07-31- 19:36
Lokalizacja: Warszawa

Co macie na tapecie?

Post autor: SeeM »

Zwykle chwalę się ukończonymi figurkami, ale dla odmiany zacznę temat z tymi rozbabranymi. Pojazdy i działo będzie dla SLDF, Mechy dla Taurów. Domek jest z jakieś dziwnej części, która chyba wypadła elektrykom z lampy ulicznej. Talos i Toro (figurki po bokach) są naprawdę pomysłowo odlane i bez problemu wychodzą im całkiem dynamiczne pozy. Miła odmiana, bo zwykle robię Mechy bardzo pasywne, żeby się nie rozklejały w czasie gry.
tapeta01.jpg
+

Awatar użytkownika
MvB
Vice Admiral
Vice Admiral
Posty: 1805
Rejestracja: 2013-07-31- 11:57

Re: Co macie na tapecie?

Post autor: MvB »

Ja przedostatnim i ostatnim zamówieniem skompletowałem kilka nietypowych lanc.
(Niestety fotki w mocnym słońcu i z góry, ale najwięcej miejsca mam obecnie na parapecie okna na balkonie).
IMG_20200920_143525_0.jpg
Dwie lance "battletechowych dinozaurów" lub inaczej "archeologiczne" (Pierwotnie kupionego do jednej z tych lanc Riflemana III postanowiłem zostawić osobno, bo ma zbyt drobną figurkę).
IMG_20200920_143548_9.jpg
Sześć ciężkich maszyn RotS. To, że akurat ta liczba, to nie jakiś "kryptowobizm", tylko z pięcioma Aresami i Poseidonem kupionymi wcześniej z pomocą SSMa stworzą razem superciężką kompanię mechów Republiki.
IMG_20200920_143544_7.jpg
Trzecia porcja to dla odmiany superlekka i ekstremalnie szybka lanca RotS. Prey Seeker jest wprawdzie davioński ale kolaboracja tych dwóch frakcji jest powszechnie znana a nie chciałem dawać trzech Roadrunnerów.
Obrazek in principio erat Verbum... Veni, vidi, Verbum vicit

Awatar użytkownika
MvB
Vice Admiral
Vice Admiral
Posty: 1805
Rejestracja: 2013-07-31- 11:57

Re: Co macie na tapecie?

Post autor: MvB »

Forum mi puszcza trzy fotki, stąd ciąg dalszy w osobnym poście.
IMG_20200920_143531_8.jpg
Na początek eksperymentalni Marikowie. Formalnie mechy Sarath i Juliano to różne frakcje po rozpadzie Ligi ale zdecydowałem się je dać razem z MAD-4X w jedną lancę.
IMG_20200920_143534_5.jpg
Zaawansowani Kurici. Thunder Fox formalnie ciut bardziej republikański ale tu mi pasował.
IMG_20200920_143538_1.jpg
Wreszcie zaawansowana lekka lanca Liao. Dola jest co najmniej dziwnym mechem i jakby zbyt wysokim. Z kolei Gun tak mały i drobny, że bardziej na 10-15 tonowca nż pełnoprawnego lekkiego mecha wygląda.

Ogólnie kupowałem je pod "epokę/frakcję/pomysł na" niż pod efektywność. Już w testach MM lance te nawet od bota dostawały w tyłek. Hi-techowe nie znaczy najlepsze i nie o to tu chodziło.
Obrazek in principio erat Verbum... Veni, vidi, Verbum vicit

Awatar użytkownika
SeeM
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posty: 3979
Rejestracja: 2013-07-31- 19:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co macie na tapecie?

Post autor: SeeM »

MvB pisze: 2020-09-29- 20:34Ogólnie kupowałem je pod "epokę/frakcję/pomysł na" niż pod efektywność. Już w testach MM lance te nawet od bota dostawały w tyłek. Hi-techowe nie znaczy najlepsze i nie o to tu chodziło.
Ja robię za małe zamówienia, żeby mi lance wychodziły. Składają się z czasem.
+

Awatar użytkownika
MvB
Vice Admiral
Vice Admiral
Posty: 1805
Rejestracja: 2013-07-31- 11:57

Re: Co macie na tapecie?

Post autor: MvB »

Ja, w "złotej epoce" gdy mi kolega na miejscu po kolei wszystko malował, poskładałem posiadane figurki w lance/gwiazdy, kompanie, levele.
Uwzględniałem nie tylko frakcje ale nawet rozmiar figurek, np. do Star Addera trafiły wszystkie wielkie a do Jaguarów male i drobne itd. MJuż wtedy miałem z czego wybierać.

Zostało mi wtedy niewiele nieprzypisanych ale teraz znowu się dużo nazbierało. Stąd ostatni zakup był bardzo nastawiony na uzupełnianie i wymianę niepasujących. Emperor za Riflemana III, Lament za Nyxa z lancami do którego z kolei dobrałem 3 maluchy. Samotny Raven II też dostał 3 lekkie mechy do lancy. Tylko Kuritów (zostawiłem Thunder Foxa) i Marików (tu się zastanawiałem nad zastąpieniem MAD-4X czymś nowszym) ostatecznie nie ruszyłem.


Wprawdzie nie na tapecie, tylko już na półce ale się pochwalę projektem, który miał być na razie tajny...
Jak cała frakcja zresztą.
Ale że nie wiadomo kiedy będzie okazja prezentacji na żywo (u nas się już mówi o czerwonej strefie) to ujawnię.

Efekt wakacyjnej współpracy z kolegą z Krakowa malującym mi wcześniej całą frakcję do Infinity.
received_322674862186328.jpeg
Studyjne przysłane mi po pomalowaniu.
SOCIETY_SOL.jpg
U mnie w słońcu, już po podstrzyżeniu trawy. Paradoksalnie kolory są bliższe rzeczywistym.
IMG_20200920_145923_6.jpg
Tę fotkę zrobiłem aby pokazać jak umieściłem Boggarty na małych heksagonalnych podstawkach. Są dorabiane, ręcznie je wycinałem, ale rozmiary mają jak te spod innych protomechów).
Obrazek in principio erat Verbum... Veni, vidi, Verbum vicit

Awatar użytkownika
Kret
Admiral
Admiral
Posty: 2451
Rejestracja: 2013-08-16- 12:34

Re: Co macie na tapecie?

Post autor: Kret »

Od kilku lat niestety nic pod CBT. Kończę takie coś:

Obrazek

Awatar użytkownika
Brathac
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posty: 9025
Rejestracja: 2013-07-31- 11:08
Lokalizacja: Łódź

Re: Co macie na tapecie?

Post autor: Brathac »

Ja też coś tam robię :)
20200930_172056.jpg
Obrazek
"The Bible is quite specific about killing, it is somewhat fuzzier on the subject of kneecaps". - Shepherd Book

Awatar użytkownika
MvB
Vice Admiral
Vice Admiral
Posty: 1805
Rejestracja: 2013-07-31- 11:57

Re: Co macie na tapecie?

Post autor: MvB »

Zabrałem się dzisiaj za swoją część świeżo odebranej paczki z tego niemieckiego sklepu prowadzącego GHQ. (Z dnia na dzień kolega z Austrii to organizował, stąd dałem znać tylko jednej osobie wcześniej zainteresowanej. Przesyłka na terenie całej Unii to 6 euro a Gerxitu nikt nie zapowiada, stąd gdy byli by chętni, zawsze można kiedyś zrobić na spokojnie zbiorcze zamówienie z forum).
IMG_20201003_181505_2.jpg
4 współczesne haubice Boforsa, 2 wojenne PaK 44 oraz po cztery pojazdy patrolowe Nyala i Coyote.

Potem jeszcze złożyłem czołgi.
IMG_20201003_192538_6.jpg
T-72 TUSK
Po nich jeszcze inne 4 i kolejne 4 (na razie bez fotki).

(W blistrach było zwykle o 1 sztukę więcej ale to właśnie część zamówienia dla kolegi).

W efekcie złożyłem dziś wszystko swoje, poza lekkim krążownikiem w skali 1:2400, który jest niewiele większy od zapałki i ma 12 elementów. Raczej wymaga on przynajmniej częściowego pomalowania przed/w trakcie montażu a nie mam odpowiednich farbek. Stąd sobie poczeka.
Obrazek in principio erat Verbum... Veni, vidi, Verbum vicit

Awatar użytkownika
Brathac
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posty: 9025
Rejestracja: 2013-07-31- 11:08
Lokalizacja: Łódź

Re: Co macie na tapecie?

Post autor: Brathac »

Parking miejski od Blotz i tory miejskiej kolejki od RedVectors
Załączniki
20201004_131434.jpg
20201004_131525.jpg
Obrazek
"The Bible is quite specific about killing, it is somewhat fuzzier on the subject of kneecaps". - Shepherd Book

Awatar użytkownika
robsal
Admiral
Admiral
Posty: 2048
Rejestracja: 2013-07-31- 16:12

Re: Co macie na tapecie?

Post autor: robsal »

u mnie be zdjęć. po zakupieniu kontrastów citadela (nam już 5 różnych ) szybkim malowaniem kolejne 12 mechów na warsztacie (12 to gwiazda? bo nie pamiętam)

ODPOWIEDZ