Nieśmiałe początki.

Co nie pasuje powyżej
Awatar użytkownika
Adaś
Ltn-Commander
Ltn-Commander
Posty: 455
Rejestracja: 2015-03-28- 19:25

Nieśmiałe początki.

Post autor: Adaś »

Witam.
Udało mi się dorwać polski podręcznik do Full Thrusta i mam kilka pytań:
-czy jeszcze potrzebuję jakieś podręczniki do grania w full thrust ?
-ile okrętów wypada na stronę w takiej standardowej potyczce (mniej więcej) ?
-mam kilka okrętów z Jovian Wars wielkośc około 11cm czy takiej wielkości modele nadają się do full thrust, czy są za duże ?
-ogólnie jak się zabierać do tego systemu?

Zdjęcie poglądowe na posiadane statki:
Obrazek
Kupię modele piechoty w pancerzach wspomaganych z Mechwarrior Dark Age od WizKids.

Awatar użytkownika
Admiral Petrarch
Commander
Commander
Posty: 577
Rejestracja: 2013-12-10- 21:02
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Nieśmiałe początki.

Post autor: Admiral Petrarch »

Polski podręcznik do Full Thrusta na początek powinien Ci w zupełności wystarczyć. Jeżeli chodzi o kwestię modeli to ich wielkość teoretycznie nie ma znaczenia tz pomiary (głównie interesuje nas zasięg broni i wykonywanie ruchów) wykonywane są od środka jednego okrętu do środka drugiego okrętu (trzpienie podstawek okrętów). Rozmiar jedynie może utrudniać samo przemieszczanie modeli po stole.

Na początek proponowałbym jednak zagrać jedną rozgrywkę na zasadach Full Thrust Light (są również po polsku i do pobrania za darmo) przy pomocy załączonych rozpisek przykładowych flot. Nauczysz się dzięki temu manewrowania, podstawowych tur rozgrywki i strzelania z podstawowej broni okrętowej. Później już nic nie będzie stało przeciwko by do gry wprowadzić rakiety, myśliwce i całą resztę stanowiącą to co w Full Thrust najlepsze

Awatar użytkownika
Adaś
Ltn-Commander
Ltn-Commander
Posty: 455
Rejestracja: 2015-03-28- 19:25

Re: Nieśmiałe początki.

Post autor: Adaś »

A jest może jakiś fajny starter do FT dla dwóch graczy ? I jeszcze na jakich podstawka zwykle są okręty ?
Kupię modele piechoty w pancerzach wspomaganych z Mechwarrior Dark Age od WizKids.

Awatar użytkownika
SeeM
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posty: 3979
Rejestracja: 2013-07-31- 19:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nieśmiałe początki.

Post autor: SeeM »

Adaś pisze:A jest może jakiś fajny starter do FT dla dwóch graczy ? I jeszcze na jakich podstawka zwykle są okręty ?
No ba - https://shop.groundzerogames.co.uk/full ... e-box.html

Figurki są na heksowych podstawkach.
+

Awatar użytkownika
Brathac
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posty: 9025
Rejestracja: 2013-07-31- 11:08
Lokalizacja: Łódź

Re: Nieśmiałe początki.

Post autor: Brathac »

Obrazek
"The Bible is quite specific about killing, it is somewhat fuzzier on the subject of kneecaps". - Shepherd Book

Awatar użytkownika
psborsuk
Admiral
Admiral
Posty: 2082
Rejestracja: 2013-08-03- 20:45
Kontakt:

Re: Nieśmiałe początki.

Post autor: psborsuk »

Adaś pisze:Witam.
Udało mi się dorwać polski podręcznik do Full Thrusta i mam kilka pytań:
-czy jeszcze potrzebuję jakieś podręczniki do grania w full thrust ?
-ile okrętów wypada na stronę w takiej standardowej potyczce (mniej więcej) ?
-mam kilka okrętów z Jovian Wars wielkośc około 11cm czy takiej wielkości modele nadają się do full thrust, czy są za duże ?
-ogólnie jak się zabierać do tego systemu?

Na początek wystarczy to, co masz. Podręczniki More Thrust (sporo dodatkowych opcji) i Fleet Book 2 (rasy obce) będziesz mógł z czasem ściągnąć ze strony GZG. Na pewno będziesz potrzebował zegar do wykonywania manewrów, ale to możesz wydrukować z podręcznika.
FT to, na szczęści, nie Warhammer, więc nie ma czegoś takiego jak standardowa potyczka. Siły uzgadniasz sobie z przeciwnikiem, choć osobiście uważam, że prawdziwe możliwości gra pokazuje podczas rozgrywania niesymetrycznych misji.
Co do rozpoczęcia, to moje (ale nie tylko) zdanie jest takie, że ruch kinowy opisany w FT Light nie umywa się do ruchu wektorowego, w którym walki są szybsze i bardziej krwawe. To trochę jak ganianie się w kaftanach bezpieczeństwa brodząc po pas w kisielu - niby można, bo kto bogatemu zabroni, ale po co się męczyć ;)

Awatar użytkownika
Adaś
Ltn-Commander
Ltn-Commander
Posty: 455
Rejestracja: 2015-03-28- 19:25

Re: Nieśmiałe początki.

Post autor: Adaś »

Jeszcze pytanie, cale czy centymetry oraz jak wielki stół jest potrzebny ?
Kupię modele piechoty w pancerzach wspomaganych z Mechwarrior Dark Age od WizKids.

Awatar użytkownika
psborsuk
Admiral
Admiral
Posty: 2082
Rejestracja: 2013-08-03- 20:45
Kontakt:

Re: Nieśmiałe początki.

Post autor: psborsuk »

My gramy w calach, na stole 72x48, ale to drugie to kwestia umowy.

Awatar użytkownika
Adaś
Ltn-Commander
Ltn-Commander
Posty: 455
Rejestracja: 2015-03-28- 19:25

Re: Nieśmiałe początki.

Post autor: Adaś »

Dwie floty demo zrobione na szybko z rocktmena (w tyle modele z jovian wars dla porównania)

Obrazek

Obrazek
Kupię modele piechoty w pancerzach wspomaganych z Mechwarrior Dark Age od WizKids.

Awatar użytkownika
Brathac
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posty: 9025
Rejestracja: 2013-07-31- 11:08
Lokalizacja: Łódź

Re: Nieśmiałe początki.

Post autor: Brathac »

To czerwone i żółte to papier?
Obrazek
"The Bible is quite specific about killing, it is somewhat fuzzier on the subject of kneecaps". - Shepherd Book

ODPOWIEDZ