Ile czasu zajmuje budowa Mecha?

Co nie pasuje powyżej.
Awatar użytkownika
Brathac
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posty: 9025
Rejestracja: 2013-07-31- 11:08
Lokalizacja: Łódź

Ile czasu zajmuje budowa Mecha?

Post autor: Brathac »

Po lekturze Tamar Rising naszło mnie takie pytanie. Każde z proto-państewek generalnie posiada po jednym-dwa główne ośrodki przemysłowe które są w stanie działać na rzecz budowy nowych jednostek, bądź odbudowy strat. Więc jak szybko mogą odbudować/zbudować nowe siły?

Sokoły Jiyi Chistu - Sudeten - Olivietti Weaponry, Trellshire Heavy Industries
Kell Hounds - Arc-Royal Arc-Royal MechWorks, fabryki Wygnanych Wilków
AML - Alyina - CJF Factory Zone 4, wsparcie Morskich Lisów z Twycross
Marchie Vesper - Melissia - Grumman Industries
Pakt Tamar - Arcturus - Arcturan Arms

TechManual nie dostarcza takich informacji więc zajrzałem do reguł napraw i przeglądów w starszej edycji Strategic Ops. Tam mamy info że jeden zespół techniczny składa się z Technika i 7 AsTechów. Plus info że tylko jeden oddział może zajmować się jednym zadaniem. (s. 168). S. 179 wskazuje iż produkowanie komponentów zajmuje 10x więcej czasu i generalnie wymaga warunków fabrycznych. Tabela Master Repair ze s. 183 wskazuje iż odbudowa zniszczonej lokacji zajmuje 240 min, czyli 4h.

Więc załóżmy że zbudowanie od zera pełnej lokacji Mecha zajmuje 2400 minut = 40h = 5 dni roboczych. (Mamy fabrykę, części, pracujemy na 1 zmianę). Załóżmy, że 1 zespół składa oddzielnie każdą lokację, czyli potrzebujemy 8 zespołów (64 ludków). Wszystko teraz trzeba złożyć w całość, niech tym zajmie się zespół nr 9 i czas podobny. Czyli wychodzi... 10 dni na Mecha? +/- w zależności od klasy wagowej?
Dużo? Mało?

W fabryce Volkswagena w Poznaniu pracuje ok 11k ludzi. Niech będzie że połowa z nich faktycznie robi na produkcji. Czyli wychodzi nam ok. 686 zespołów techników (5500/8), którzy średnio w 2 tygodnie zmontują nam 76 Mechów (686/9). Czyli średni output fabryki to ok 150 Mechów miesięcznie? Ponad regiment?? Trochę za dużo.

Wiem że nieco bawię się w FASAnomics. :D Niech ktoś sprawdzi moją matmę.
Obrazek
"The Bible is quite specific about killing, it is somewhat fuzzier on the subject of kneecaps". - Shepherd Book

Online
Awatar użytkownika
Ryoken
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posty: 4929
Rejestracja: 2013-07-31- 13:08

Re: Ile czasu zajmuje budowa Mecha?

Post autor: Ryoken »

Brathac pisze: 2022-02-06- 21:46Wiem że nieco bawię się w FASAnomics. :D
I to powinno zamknąć temat...
Mail: ryoken3050@gmail.com
GG: 6279290
http://ryoken3050.deviantart.com

Obrazek

HIT HARD! HIT FAST! HIT OFTEN!

Awatar użytkownika
Brathac
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posty: 9025
Rejestracja: 2013-07-31- 11:08
Lokalizacja: Łódź

Re: Ile czasu zajmuje budowa Mecha?

Post autor: Brathac »

Ryoken pisze: 2022-02-07- 0:19
Brathac pisze: 2022-02-06- 21:46Wiem że nieco bawię się w FASAnomics. :D
I to powinno zamknąć temat...
Ale po to jest forum żeby sobie pogdybać właśnie.

Załóżmy że połowa z tych 686 zespołów zajmuje sie konstruowaniem samych podzespołów typu silniki fuzyjne, wiazki myomerów itp. Albo możemy potraktować to zasada Pareto, czyli 80% zespołów techników montuje podzespoły a tylko 20% faktycznie składa Mechy. Co daje nam 137 zespółów, czyli 15 Mechów do złożenia na pół m-ca. 30 Mechów miesiecznie to już IMHO całkiem realny wynik.
Obrazek
"The Bible is quite specific about killing, it is somewhat fuzzier on the subject of kneecaps". - Shepherd Book

Awatar użytkownika
Kret
Admiral
Admiral
Posty: 2451
Rejestracja: 2013-08-16- 12:34

Re: Ile czasu zajmuje budowa Mecha?

Post autor: Kret »

Kiedy Lima zaczęła produkować M1 Abrams, robiła ich 30 miesięcznie.
Słyszałem też plotkę o niemieckiej fabryce będącej w stanie wyprodukować Leoparda 2 w 20 minut, ale nie kompletnego tylko złożonego do dalszego wyposażania.
Ogólnie myślę że spokojnie można założyć, że zbudowanie kompletnego, gotowego do wysłania do walki mecha w zorganizowanej fabryce na planecie (gdzie np. cały kompleks miejski i otaczające wsie służą tylko tej fabryce) nie powinno zająć dłużej niż 1 dzień w warunkach zapewnionych dostaw/zapasów.

Podobnie ich naprawa w takich fabrykach. Może nie byłaby to kwestia minut, ale po paru godzinach taki zakład by po prostu wypuścił naprawionego Mecha. Zgaduję że o połowie problemów wiedzieli by jeszcze zanim uszkodzony Mech by dotarł do fabryki, analizując przesłane zdalnie logi.

Ale zgadzam się że trzeba iść ostrożnie przez FASAnomikę produkcji żeby to miało sens.

ODPOWIEDZ