Ciekawostki

Wszystko co ma związek z klasycznym BT
Awatar użytkownika
Brathac
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posty: 9025
Rejestracja: 2013-07-31- 11:08
Lokalizacja: Łódź

Re: Ciekawostki

Post autor: Brathac »

Wywiad z Rem Alternis - Dyrektorką ds. Marektingu i Społeczności CGL. https://www.sarna.net/news/getting-the- ... omAJWtekvw
Obrazek
"The Bible is quite specific about killing, it is somewhat fuzzier on the subject of kneecaps". - Shepherd Book

Awatar użytkownika
Brathac
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posty: 9025
Rejestracja: 2013-07-31- 11:08
Lokalizacja: Łódź

Re: Ciekawostki

Post autor: Brathac »

Podobno figurkowy plan wydawniczy CGL na najbliższe lata z Kerensky Konu.
FB_IMG_1710744357870.jpg
FB_IMG_1710744351958.jpg
FB_IMG_1710744345334.jpg
FB_IMG_1710744336765.jpg
FB_IMG_1710744332596.jpg
FB_IMG_1710744328255.jpg
FB_IMG_1710744320719.jpg
Obrazek
"The Bible is quite specific about killing, it is somewhat fuzzier on the subject of kneecaps". - Shepherd Book

Awatar użytkownika
Ryoken
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posty: 4929
Rejestracja: 2013-07-31- 13:08

Re: Ciekawostki

Post autor: Ryoken »

Brathac pisze: 2024-03-18- 7:44 Wywiad z Rem Alternis - Dyrektorką ds. Marektingu i Społeczności CGL. https://www.sarna.net/news/getting-the- ... omAJWtekvw
Już kolor włosów ją dyskwalifikuje...
Mail: ryoken3050@gmail.com
GG: 6279290
http://ryoken3050.deviantart.com

Obrazek

HIT HARD! HIT FAST! HIT OFTEN!

Awatar użytkownika
SeeM
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posty: 3979
Rejestracja: 2013-07-31- 19:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ciekawostki

Post autor: SeeM »

Wygląda jak z obrazka AI "konwenciara koło trzydziestki". No ale od tego właśnie w CGL będzie, więc może i dobrze. Ciekawe, że szukali właśnie osoby nowej dla BT, a nie siwego brodacza w koszulce czwartej sukcesyjnej.
+

Awatar użytkownika
Brathac
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posty: 9025
Rejestracja: 2013-07-31- 11:08
Lokalizacja: Łódź

Re: Ciekawostki

Post autor: Brathac »

Ryoken pisze: 2024-03-18- 13:58
Brathac pisze: 2024-03-18- 7:44 Wywiad z Rem Alternis - Dyrektorką ds. Marektingu i Społeczności CGL. https://www.sarna.net/news/getting-the- ... omAJWtekvw
Już kolor włosów ją dyskwalifikuje...
Ocenianie książki po okładce? Nie spodziewałem się... :lol:
Własną firmę ma https://remalternis.com/
Jest tak jak mówi SeeMo. CGL zatrudniło osobę znającą się na rzeczy bo reszta to już leśne dziadki.
Obrazek
"The Bible is quite specific about killing, it is somewhat fuzzier on the subject of kneecaps". - Shepherd Book

Awatar użytkownika
psborsuk
Admiral
Admiral
Posty: 2082
Rejestracja: 2013-08-03- 20:45
Kontakt:

Re: Ciekawostki

Post autor: psborsuk »

SeeM pisze: 2024-03-18- 17:15 Wygląda jak z obrazka AI "konwenciara koło trzydziestki". No ale od tego właśnie w CGL będzie, więc może i dobrze. Ciekawe, że szukali właśnie osoby nowej dla BT, a nie siwego brodacza w koszulce czwartej sukcesyjnej.
Piętnaście lat temu może i bym przyznał Ci rację, ale w obecnych czasach, w połączeniu z okładką, daje dość jednoznaczny przekaz. Ciekawe, czy pani ma powiązania ze Sweet Baby, ale nie chce mi się kopać.

Awatar użytkownika
Brathac
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posty: 9025
Rejestracja: 2013-07-31- 11:08
Lokalizacja: Łódź

Re: Ciekawostki

Post autor: Brathac »

Dżisas aż musiałem nadrobić "na wuj mi potrzebną" wiedzę o dramach z internetu. Raczej nie. Ci są z Chicago a tamci z Montrealu. Zresztą masz na stronie listę pracowników.
Obrazek
"The Bible is quite specific about killing, it is somewhat fuzzier on the subject of kneecaps". - Shepherd Book

Awatar użytkownika
MvB
Vice Admiral
Vice Admiral
Posty: 1805
Rejestracja: 2013-07-31- 11:57

Re: Ciekawostki

Post autor: MvB »

Brathac pisze: 2024-03-18- 7:57 Podobno figurkowy plan wydawniczy CGL na najbliższe lata z Kerensky (...)
Wydanie w plastiku figurek dla mało popularnych frakcji, występujących w krótkim okresie, unikalnych jednostek, dopiero wprowadzanych modeli (Celestial, Society, Aresy, Protomechy w tym ultracheavy) to moim zdaniem krok w stronę zajechania IWM. (Nie wiem jak im idzie sprzedaż innych tytułów ale to Battletech miał chyba jeszcze jakieś nowości a reszta była głównie sprzedażą wzorów sprzed 30+ lat).
Dotychczas kto chciał mieć coś oryginalnego i nietypowego kupował metalowe figurki od licencjobiorcy, teraz to zasypią rynek plastikowymi za 1/4-1/5 ceny. Kupując Sagittaire miałem z naście lat coś innego. Obecnie kupując coś z ery iLClan za 2-3 lata będzie tani odpowiednik.

Niedawne oficjalne zasady turniejowe mniej lub bardziej jawnie promują kupowanie i granie plastikami.
Już najmniejszy turniej to trzy rundy i praktycznie dzień roboczy grania (3*2h+przerwy) ale... da się go skrócić o 1/3 wybierając tzw. "Scenario 1 PREDROP INSPECTION". Jest to przyznanie punktów za malowane figurki oraz UWAGA! punkty za figurki wydane od 2018 roku. Zaliczenie tego jako scenariusza to jawna pokusa dla organizatorów aby skrócić czas imprezy. Równocześnie kupujący nowe tanie plastiki, dostaną na starcie handicap punktowy nad tradycjonalistami używającymi starsze wzory jeszcze zanim zaczną grać.
Drugim sposobem "zachęty" do grania nowymi plastikami jest restrykcyjne ograniczenie używanych kart jednostek do tych z najnowszych RS (wydawanych równolegle z plastikowymi figurkami). Tym samym inne jednostki, które mają starsze metalowe figurki oraz karty ze starszych źródeł a w nowych jeszcze nie (przynajmniej dokąd nie doczekają się plastiku+nowego RS) są wykluczane i marginalizowane do grania nimi klimatycznie.

Nie sądzę, że to przypadek i łączę te dwie sprawy jako elementy planowej polityki "nowego ładu CGL". Niepokoi mnie to bardziej niż kolor włosów "konwenciary rodem z Shadowruna". (Choć Ryo już parę razy "miał nosa" co do nowych osób w środowisku battletechowym, to ja za sam wygląd nie wyrokuję).
Obrazek in principio erat Verbum... Veni, vidi, Verbum vicit

Awatar użytkownika
Ryoken
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posty: 4929
Rejestracja: 2013-07-31- 13:08

Re: Ciekawostki

Post autor: Ryoken »

Mail: ryoken3050@gmail.com
GG: 6279290
http://ryoken3050.deviantart.com

Obrazek

HIT HARD! HIT FAST! HIT OFTEN!

Awatar użytkownika
czaki
Ensign
Ensign
Posty: 101
Rejestracja: 2013-08-08- 12:39

Re: Ciekawostki

Post autor: czaki »

MvB pisze: 2024-03-21- 18:43
Brathac pisze: 2024-03-18- 7:57 Podobno figurkowy plan wydawniczy CGL na najbliższe lata z Kerensky (...)
Wydanie w plastiku figurek dla mało popularnych frakcji, występujących w krótkim okresie, unikalnych jednostek, dopiero wprowadzanych modeli (Celestial, Society, Aresy, Protomechy w tym ultracheavy) to moim zdaniem krok w stronę zajechania IWM. (Nie wiem jak im idzie sprzedaż innych tytułów ale to Battletech miał chyba jeszcze jakieś nowości a reszta była głównie sprzedażą wzorów sprzed 30+ lat).
Dotychczas kto chciał mieć coś oryginalnego i nietypowego kupował metalowe figurki od licencjobiorcy, teraz to zasypią rynek plastikowymi za 1/4-1/5 ceny. Kupując Sagittaire miałem z naście lat coś innego. Obecnie kupując coś z ery iLClan za 2-3 lata będzie tani odpowiednik.

Niedawne oficjalne zasady turniejowe mniej lub bardziej jawnie promują kupowanie i granie plastikami.
Już najmniejszy turniej to trzy rundy i praktycznie dzień roboczy grania (3*2h+przerwy) ale... da się go skrócić o 1/3 wybierając tzw. "Scenario 1 PREDROP INSPECTION". Jest to przyznanie punktów za malowane figurki oraz UWAGA! punkty za figurki wydane od 2018 roku. Zaliczenie tego jako scenariusza to jawna pokusa dla organizatorów aby skrócić czas imprezy. Równocześnie kupujący nowe tanie plastiki, dostaną na starcie handicap punktowy nad tradycjonalistami używającymi starsze wzory jeszcze zanim zaczną grać.
Drugim sposobem "zachęty" do grania nowymi plastikami jest restrykcyjne ograniczenie używanych kart jednostek do tych z najnowszych RS (wydawanych równolegle z plastikowymi figurkami). Tym samym inne jednostki, które mają starsze metalowe figurki oraz karty ze starszych źródeł a w nowych jeszcze nie (przynajmniej dokąd nie doczekają się plastiku+nowego RS) są wykluczane i marginalizowane do grania nimi klimatycznie.

Nie sądzę, że to przypadek i łączę te dwie sprawy jako elementy planowej polityki "nowego ładu CGL". Niepokoi mnie to bardziej niż kolor włosów "konwenciary rodem z Shadowruna". (Choć Ryo już parę razy "miał nosa" co do nowych osób w środowisku battletechowym, to ja za sam wygląd nie wyrokuję).
Póki nie gramy kompetetywnie to możemy mieć to w głębokim poważaniu, a tańsze modele to tylko plus.

ODPOWIEDZ