granie bez mechów

Wszystko co ma związek z klasycznym BT
Awatar użytkownika
SeeM
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posty: 3979
Rejestracja: 2013-07-31- 19:36
Lokalizacja: Warszawa

granie bez mechów

Post autor: SeeM »

Ostatnio miałem okazję zagrać małą partyjkę go 5000 BV2. Jako, że dużo się na tym nie zdziała, to zagrałem bez mechów:
- czołg Mantikora,
- dwa hovery Bandit,
- dwa czołgi Goblin,
- cztery piętnastoosobowe zespoły skaczących LRM.

Minusy:
- brak możliwości kopania obniża trochę efektywne obrażenia; w fazie walki wręcz tylko ja zbieram ciosy,
- maszyny bardzo szybko spowalniają tempo od krytyków napędu,
- trafienia krytyczne w nieistniejące wyposażenie przenoszą się automatycznie wiersz do dołu, a niżej są gorsze efekty trafienia.

Plusy:
+ po wyładowaniu piechoty mniej więcej na środku planszy jest ona w stanie rzeczywiście wspomóc:
++ obrażenia są dzielone, więc ładnie szuka krytyków,
++ może zająć zalesiony teren, co zagraża atakom na nogi i zostawia mi ten las wolny,
+ hovery jeżdżą po wodzie i plansza z rzekami była im nawet na rękę.

Generalnie preferuję Anhury ze zbrojami, ale to punktowo to jest bardzo drogie i działa raczej na zasadzie "a nuż się uda". Liczebniejsze punkty piechoty mają więcej możliwości i może poszukam jakiś specjalsów. Takie generyczne oddziały z tabelki Total Warfare są trochę nudne. Grałem kiedyś przeciwko piechocie zmotoryzowanej (trochę na zasadzie goblińskich wozów i pająków - dużo ich było) i artylerii. Pomimo kilku KM-ów i miotaczy na kilku moich maszynach niewiele ze mnie zostało.

Mam coraz więcej takich trochę dziwnych figurek i takie kombinowanie mi pasuje. Trochę więcej zasad do zapamiętania (typu - czy piechota może działać zaraz po opuszczeniu pojazdów, nie może), ale robi się kolorowo na plananszy. Gra się też trochę szybciej, bo piechota dużo roboty nie ma.
+

Awatar użytkownika
Brathac
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posty: 9025
Rejestracja: 2013-07-31- 11:08
Lokalizacja: Łódź

Re: granie bez mechów

Post autor: Brathac »

Z pojazdami warto grać na Vehicle Effectiveness.
Obrazek
"The Bible is quite specific about killing, it is somewhat fuzzier on the subject of kneecaps". - Shepherd Book

ODPOWIEDZ