Pewne rzeczy lepiej zostawić zapomniane - kampania MM

Czyli BT na ekranie
Awatar użytkownika
SeeM
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posty: 3979
Rejestracja: 2013-07-31- 19:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pewne rzeczy lepiej zostawić zapomniane - kampania MM

Post autor: SeeM »

Brathac pisze: 2021-01-19- 21:04Przypominam o "konieczności" wyboru specamunicji jeśli chcecie ją brać. Macie Arrowy i trochę TAGów więc jakieś Semi-Guided LRM może się Wam przydać.
Ja dziękuję. Z LRMek to klasyczne, klanowe i tak są najlepsze. Popaczałem na tego trójnoga i wydaje się być grywalny. :P
+

Awatar użytkownika
nahar
Rear Admiral
Rear Admiral
Posty: 1250
Rejestracja: 2013-09-01- 21:49
Lokalizacja: Targówek

Re: Pewne rzeczy lepiej zostawić zapomniane - kampania MM

Post autor: nahar »

Moja ma pytanie - czy hovertanki drony mogę sobie brać w dowolnej konfiguracji? Są 4 opcje. Mogę sobie zmieniać, czy mam wybrać raz i na zawsze?

Awatar użytkownika
Brathac
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posty: 9025
Rejestracja: 2013-07-31- 11:08
Lokalizacja: Łódź

Re: Pewne rzeczy lepiej zostawić zapomniane - kampania MM

Post autor: Brathac »

Revenanty i Lich są zafiksowane. Zephyry są Omni więc przed każdą misją możesz je skonfigurować dowolnie.
Obrazek
"The Bible is quite specific about killing, it is somewhat fuzzier on the subject of kneecaps". - Shepherd Book

Awatar użytkownika
Brathac
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posty: 9025
Rejestracja: 2013-07-31- 11:08
Lokalizacja: Łódź

Re: Pewne rzeczy lepiej zostawić zapomniane - kampania MM

Post autor: Brathac »

21.03.3149
Genewa
Terra, Republika Sfery

- Panowie, przedstawiam Wam członków personelu pomocniczego Waszej misji. - Paladyn Lakewood wskazała na dwie kobiety i mężczyznę w mundurach RAF wskazujących na przynależność do różnych gałęzi sił zbrojnych. - Kapitan Cecille L'Arbousse będzie Waszym oficerem taktycznym. Jej zespół będzie wspierał Was od strony wywiadowczej. Kapitan Olivier Hilbert dowodzi kompanią zabezpieczenia Waszego desantowca i personelem technicznym. No i komandor Rae York - dowódca Waszej małej flotylli składającej się ze "Turbulenta" skoczka typu Scout, ale wyposażonego w baterię LF oraz "Ariesa" - desantowca typu Triumph. Możliwość wykonywania dwóch skoków pomoże mam nadzieję w omijaniu zagrożeń na tetrytorium Imperium Wilka czy Ligi Wolnych Światów.
- Przekazuję Wam także dane o samym Jardine. Nie ma tego wiele bo otrzymaliśmy je dawno od SAFE, które starało się kontrolować kwarantannę układu po Jihadzie. Uderzenie asteroidy w 3068 spowodowało gwałtowne zmiany geologiczne i meteorologiczne. Aktywność wulkaniczna to jedno, nadciągająca epoka lodowcowa to drugie. Możecie także napotkać pozostałości bombardowania nuklearnego jeszcze z czasów 1szej Sukcesyjnej. Siły van Burena nie będą Waszym jedynym przeciwnikiem.
- Pamiętajcie także, że Wasza misja jest tajna. Nie oznacza to oczywiście konieczności likwidacji świadków. Na "Ariesie" przygotowaliśmy bryg który pomieści pewną liczbę więźniów. Starajcie się jednakże w miarę możliwości ograniczać kontakty z przedstawicielami Ligi, a tym bardziej z Klanem Wilka.
- Kwatermistrzostwo czeka na Wasze decyzje co do możliwości zabrania zapasów amunicji. Planowany wylot jest za 48h więc czas nagli. Powodzenia.

15.05.3149
Punkt nadir
Shasta, Imperium Wilka

- Mostek! Ten Caerleon jest coraz bliżej! Jeszcze 5 min a wysadzi nam desant. Ludzie Hilberta są w gotowości ale co szkód mogą narobić...
- Zdaję sobie z tego sprawę, kapitan D'Arbousse! - cedziła słowa York - Podobnie jak z tej pary Picaroonów zbliżajacych się od sterburty. Ale obliczanie PRAWIDŁOWEGO skoku do punktu pirackiego do układu do którego nikt nie podróżował od 70 lat trochę zajmuje!! Naprawdę nie zamierzam skończyć w środku gwiazdy na sam koniec podróży...
- Kurs wprowadzony i zablokowany pani komandor. - rozległ się głos z obsługi mostka.
- Dobrze. Nie mamy czasu na zrobienie tego delikatnie. Procedura skoku awaryjnego!! Odliczanie od 60 na mój znak! ZNAK!! Mam nadzieję że tamci się zorientują i nie wpakują się nam w bąbel KF...
- Caerleon zmienia kurs... Myśliwce także odbijają... chyba nam się udało...
- Żebyśmy jeszcze tylko dotarli w jednym kawałku... SKOK!!
Obrazek
"The Bible is quite specific about killing, it is somewhat fuzzier on the subject of kneecaps". - Shepherd Book

Awatar użytkownika
Brathac
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posty: 9025
Rejestracja: 2013-07-31- 11:08
Lokalizacja: Łódź

Re: Pewne rzeczy lepiej zostawić zapomniane - kampania MM

Post autor: Brathac »

18.05.3149
RNS "Aries"
Niska orbita Jardine, Imperium Wilka

- Więc to jest Jardine. - rozpoczęła odprawę kapitan D'Arbousse. - Raczej nieciekawy widok z tą aktywnością wulkaniczną. Nie odnotowaliśmy żadnych emisji radiowych ani sygnałów. W punktach nadir i zenit nie stwierdzono obecności żadnych skoczków. Ilość pierwiastków w atmosferze wyklucza analizę śladów desantowców. Jeśli "Dzieci Apollyona" są tam na dole to siedzą cicho.
Jardine.jpg
Jardine.jpg (31.89 KiB) Przejrzano 75 razy
- Nie jest jednak tak źle. Zostawiliśmy na orbicie SpySata dzięki czemu mamy dokładny obraz powierzchni planety i kilka potencjalnych miejsc, które warto sprawdzić. Wylądujemy tutaj po wschodniej stronie jeziora Lanao. Skany geologiczne wskazują na w miarę dobre warunki sejsmiczne. Aries powinien być tam bezpieczny.
J2 map.jpg
- Po drugiej stronie jeziora znajduje się coś co specjaliści z SAFE określili jako skrytkę Tamblot. Proszę o decyzję kogo wysłać na zwiad.
J1 map.jpg
J1 map.jpg (26.49 KiB) Przejrzano 75 razy
Obrazek
"The Bible is quite specific about killing, it is somewhat fuzzier on the subject of kneecaps". - Shepherd Book

Awatar użytkownika
MvB
Vice Admiral
Vice Admiral
Posty: 1805
Rejestracja: 2013-07-31- 11:57

Re: Pewne rzeczy lepiej zostawić zapomniane - kampania MM

Post autor: MvB »

Mapa jest południem do góry? Planeta obraca się w przeciwną stronę?
Standardowo to chyba na górze jest północ, po prawej wschód, po lewej zachód.
Z opisu wynika, że lądujemy po zachodniej stronie jeziora i że Tamblot jest po przeciwnej.
Ale czytając mapę tradycyjnie jest on na północny zachód od Lanao.
Obrazek in principio erat Verbum... Veni, vidi, Verbum vicit

Awatar użytkownika
Brathac
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posty: 9025
Rejestracja: 2013-07-31- 11:08
Lokalizacja: Łódź

Re: Pewne rzeczy lepiej zostawić zapomniane - kampania MM

Post autor: Brathac »

Racja. Poprawione.
Obrazek
"The Bible is quite specific about killing, it is somewhat fuzzier on the subject of kneecaps". - Shepherd Book

Awatar użytkownika
MvB
Vice Admiral
Vice Admiral
Posty: 1805
Rejestracja: 2013-07-31- 11:57

Re: Pewne rzeczy lepiej zostawić zapomniane - kampania MM

Post autor: MvB »

Odnośnie zwiadu, ze swojej części mogę wysłać Angerony (pierwsza jednostka potrzebna nam do rzutu oraz modyfikator +1 za stealth).
Oczywiście lepiej aby jeszcze dołączyło coś szybkiego lub/i z BAP/ECM/... tak by uzyskać modyfikatory rzędu +4/5 (przy średnim rzucie powinno to dać pełny sukces, przy gorszym częściowy).
Obrazek in principio erat Verbum... Veni, vidi, Verbum vicit

Awatar użytkownika
nahar
Rear Admiral
Rear Admiral
Posty: 1250
Rejestracja: 2013-09-01- 21:49
Lokalizacja: Targówek

Re: Pewne rzeczy lepiej zostawić zapomniane - kampania MM

Post autor: nahar »

Ba co to znaczy szybkiego? Moje drony maja 6/9 nie uwazam ich za szybkie. Rosomak dowodzenia tez 6/9 Czy Celerity Ryjka mamy z opcjami czy wersje podstawowa? Lament 5/8 Raptor 7/11/5. Moge wyslac Rosomaka plus Zefiry np 2 lub 3. Te wersje z Bloodhoundem Angel ecm i c3. Moge tez wziac te celeritke podpiac na czwartym slocie.

Awatar użytkownika
MvB
Vice Admiral
Vice Admiral
Posty: 1805
Rejestracja: 2013-07-31- 11:57

Re: Pewne rzeczy lepiej zostawić zapomniane - kampania MM

Post autor: MvB »

Prawidłowo.

Według tabeli:
+1 10+ PR w marszu

Generalnie sugeruję aby na zwiad wysyłać możliwie słabe siły dające optymalny poziom sukcesu zwiadu.
Ewentualnie jeśli wcześniej będzie wiadomo, że ktoś nie zagra, to jego jednostki.
Z tego co napisał MG wynika, że zwiad nie bierze potem udziału w scenariuszu.
Obrazek in principio erat Verbum... Veni, vidi, Verbum vicit

ODPOWIEDZ