Kosmonauci Kosmosu - kampania Pentagon

Czyli BT na ekranie
Awatar użytkownika
Brathac
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posty: 9025
Rejestracja: 2013-07-31- 11:08
Lokalizacja: Łódź

Re: Kosmonauci Kosmosu - kampania Pentagon

Post autor: Brathac »

A to którą misję w koncu polecieliście?
Obrazek
"The Bible is quite specific about killing, it is somewhat fuzzier on the subject of kneecaps". - Shepherd Book

Awatar użytkownika
nahar
Rear Admiral
Rear Admiral
Posty: 1250
Rejestracja: 2013-09-01- 21:49
Lokalizacja: Targówek

Re: Kosmonauci Kosmosu - kampania Pentagon

Post autor: nahar »

Konwoj w naszym systemie. Naprawa Invadera to ok 1 miesiaca. Przerobka Mula - trudno orzec na razie zleciclismy opracowanke planow za bagatela 5000 SP. Dokupilismy 3 mysliwce. Za udana eskorte mozemy dostac 15000 SP. Bez skoczka do Ohio nie ma co leciec. Do Circe tez. Wiec robimy jakies chalturki na miejscu.

Awatar użytkownika
nahar
Rear Admiral
Rear Admiral
Posty: 1250
Rejestracja: 2013-09-01- 21:49
Lokalizacja: Targówek

Re: Kosmonauci Kosmosu - kampania Pentagon

Post autor: nahar »

Mię nie ma jutro. Mam coś a'la urlop.

Awatar użytkownika
SeeM
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posty: 3979
Rejestracja: 2013-07-31- 19:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kosmonauci Kosmosu - kampania Pentagon

Post autor: SeeM »

el_presidente.jpg
System Babylon.
Maj 2815


Oświadczenie Wspólnego Frontu Całkowitego Wyzwolenia Valencji.

REDAKTOR WŁĄCZONY, NAGRYWANIE
Uwaga! Niech nigdy nie zagaśnie opór przeciwko tyranii Abyssisni. Wasza walka, lojalność oraz poświęcenie zostały wynagrodzone. Wasz ukochany El Preidente oraz Senat są bezpieczne. Gwarantuje to - w swoim czasie - odzyskanie ziem, dobrobytu oraz rozwoju pod mym światłym kierownictwem. Wasz ukochany El Presidente został odeskortowany przez bohaterskich najemników, którzy użyczyli nam swych cennych umiejętności (pomijając, że to te same s***ny, które zwinęły Muła na początku roku i od tego wszystko się zaczęło - PRZYP. REDAKTORA:L USUNĄĆ TAK/NIE). Trzymajcie w pamięci moje cenne wskazówki, a przyszłość Valencji jest zagwarantowana. Powrócę i użyczę Wam ponownie swego światłego przewodnictwa.
A teraz... gdzie ten Whiskacz. PRZYP. REDAKTORA:L USUNĄĆ TAK/NIE
Oj, zamknij się.
REDAKTOR WŁĄCZONY, NAGRYWANIE PRZERWANE

Przedstawiciel Solath dziękuje Wam za wzorowo przeprowadzoną misję. Oprócz umówionego 10000 SP otrzymujecie bonus 500 WP, otrzymany z udziałów Solath w tutejszych zapasach Gwiezdnej Ligii.

W wasze ręce trafiły zwraczone myśliwce, z których - przypadkiem, bądź dzięki Waszym umiejętnościom - ostały się naprawialne kadłubki. Standardowa Chipewa oraz dwa egzemplarze o "ligowym" standardzie, których w Pentagonie pomału zaczyna brakować. Gausy, large pulsy, te sprawy. Okazało się, że konwersja Muła na kanonierkę jest możliwa, jednak w ciągu miesiąca można uruchomić tylko jeden rodzaj okrętowego uzbrojenia. Uruchomienie jednego systemu to tylko 5000 SP. Cóż to za pieniądze?

Słyszycie tu i tam, że tutejsi Kosmonauci szykują się do eksploaracji systemów Ohio oraz wybadaniu tajemniczej floty, ukrywającej się niedaleko dalej...
+

Awatar użytkownika
Brathac
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posty: 9025
Rejestracja: 2013-07-31- 11:08
Lokalizacja: Łódź

Re: Kosmonauci Kosmosu - kampania Pentagon

Post autor: Brathac »

Ja bym prosił o 350 SP na upgrade Pilotażu/Artylerzysty, 305 SP na naprawę pancerza/struktury/ammo no i te 500 SP na próbę przerobienia Thunderbirda na Royala.
Obrazek
"The Bible is quite specific about killing, it is somewhat fuzzier on the subject of kneecaps". - Shepherd Book

Awatar użytkownika
nahar
Rear Admiral
Rear Admiral
Posty: 1250
Rejestracja: 2013-09-01- 21:49
Lokalizacja: Targówek

Re: Kosmonauci Kosmosu - kampania Pentagon

Post autor: nahar »

Wydatki zbiorcze:
Muł - 30000 SP w ciągu 6 tygodni - 6 wyrzutni rakiet (3xWhite Sharks, 3xBarracuda)
Naprawa zdobytych Royali 3xtonaż. Niestety nie pamiętam co tam byłochyba Rapier i Lightning w wersjach b. Z RAT wynika, że możemy kupować wersje b tych akurat maszyn.
Chippewa zwykła - do sprzedania wg mnie.

Z fiutonium naprawiamy Invadera (1 z 3 napraw gratis).

Achillesa bym zostawił tak jak jest.
Leoparda też chyba - ew jedną z napraw z fiutonium można poświęcić, ale wolałbym nie
Uniona mamy chyba w dobrym w miarę stanie


Kto może sobie podnieść A i P? Jeżeli ja mogę to chętnie za 350 SP zrobię się na 1/2 co wg mnie jest już przegięciem nieco - może dajmy, że można po misji podnosić tylko jedną charakterystykę?

Myśliwce - pancerz na Zero (35 SP) i pancerz na młotku (75 SP) = 110 SP moje naprawy. IS na młotku bym zostawił na razie - z 7 zeszło do 6 jakoś dam radę, a 150 SP nie chodzi piechotą - ewentualnie jako maszynę zastępczą wezmę na najbliższą misję jednego ze zdobycznych Royali :-P

Awatar użytkownika
MvB
Vice Admiral
Vice Admiral
Posty: 1805
Rejestracja: 2013-07-31- 11:57

Re: Kosmonauci Kosmosu - kampania Pentagon

Post autor: MvB »

Zrobiłem testy Pocket Warshipem z ery Ligi oraz Pocket Warshipem z XXXI wieku.
O ile "nowoczesny" strzelając z AR10 Barracudami strzela z -2 a White Sharkami bez premii, to "historyczny" strzela z Capital Missile Bay gdzie ma Barracudy oraz White Sharki bez premii (jeden rzut na cały Bay).
To efekt tego, że w wyniku uproszczeń w jednym umieszczono broń z modyfikatorem oraz inną bez, jednak to jakoś bez sensu.
Ciekawe jak w Bayu zostały by same Barracudy, ale pewnie modyfikator przypisany jest do całości na stałe.
(Tak chyba niestety jest).

Cały sprawny Bay ładuje 150 uszkodzeń, Bay tylko ze sprawnymi/posiadającymi amunicję Barracudami zadaje 60 uszkodzeń, Bay ze samymi White Shark 90 uszkodzeń. Premii z Barracud -2 nie ma a uszkodzenia są o 1/3 mniejsze. Stąd najpierw lepiej załadować White Sharki.
Obrazek in principio erat Verbum... Veni, vidi, Verbum vicit

Awatar użytkownika
SeeM
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posty: 3979
Rejestracja: 2013-07-31- 19:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kosmonauci Kosmosu - kampania Pentagon

Post autor: SeeM »

https://youtu.be/Mnd1eN71q5U?t=4

Siły Arcadii absolutnie nie spodziewały się obcej armady, która pojawiła się w systemie i pokrzyżowała zupełnie ich plany. W tej chwili zapewne wydzielają naprędce większą grupę pościgową za niezbyt szybkimi Behemotami. Macie kilka godzin spokoju.
+

Awatar użytkownika
SeeM
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posty: 3979
Rejestracja: 2013-07-31- 19:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kosmonauci Kosmosu - kampania Pentagon

Post autor: SeeM »

Zbliżają się Święta i część z nas będzie w przyszłym tygodniu zajęta. Planowałem na wtorek duże starcie z eskortą desantowców. Nadal chcę je zrobić, ale duże starcie zajmuje dużo czasu, którego we wtorek nie każdy będzie miał. Jeżeli ktoś nie będzie mógł we wtorek grać od 20:30 do 23:00, to niech da znać. W razie, gdyby ktosiów było dużo, zrobimy mniejsze, pośrednie starcie.
+

Awatar użytkownika
Brathac
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posty: 9025
Rejestracja: 2013-07-31- 11:08
Lokalizacja: Łódź

Re: Kosmonauci Kosmosu - kampania Pentagon

Post autor: Brathac »

Ja odpadam.
Obrazek
"The Bible is quite specific about killing, it is somewhat fuzzier on the subject of kneecaps". - Shepherd Book

ODPOWIEDZ