MekHQ - moja relacja z kampanii Against the Bot

Czyli BT na ekranie
Strategiusz
Senior Petty Officer
Senior Petty Officer
Posty: 28
Rejestracja: 2018-08-09- 15:58

MekHQ - moja relacja z kampanii Against the Bot

Post autor: Strategiusz »

https://strategiusz.wordpress.com/categ ... q-megamek/

Tekst i trochę grafiki. Gdy to wstawiam, jest 8 odcinków. Będzie więcej, bo kampania jeszcze trwa i mi się nie znudziła (nie widziałem wszystkiego, a boty wciąż stanowią dla mnie problem). Staram się, by był to też trochę poradnik, może nie tyle jak grać, żeby wygrać, co jak właściwie obsługiwać program. Nie zawsze to wychodzi, bo okazało się ostatnio, że źle losowałem mechy. Nie jest łatwo komuś nowemu domyślić się wszystkiego od razu.

Awatar użytkownika
ManganMan
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posty: 3476
Rejestracja: 2013-07-31- 12:58
Lokalizacja: Lębork

Re: MekHQ - moja relacja z kampanii Against the Bot

Post autor: ManganMan »

Niezłe.

Sam na razie eksploruję MekHQ :)

EDIT:
Właśnie zacząłem już robić swój roster, ale z racji że na ostatnim rzucie wyrzuciłem 3, to mam 11 zamiast 12 mechów. I nadal jest błąd że nie przypisuje jakości.

Obrazek
Obrazek

Forumowy Dekker / GG: 6893006
In case of doubt: Fire everything! 😈

Strategiusz
Senior Petty Officer
Senior Petty Officer
Posty: 28
Rejestracja: 2018-08-09- 15:58

Re: MekHQ - moja relacja z kampanii Against the Bot

Post autor: Strategiusz »

To Quality z MG Tools to nie jest jakość wykonania mecha, tylko jakość technologiczna (dopiero przy 8. odcinku to zrozumiałem, bo trochę grzebałem w Generatorze RAT w Mega Meku). Lekko modyfikuje to możliwe do wylosowania mechy. Fabularnie quality "A" oznacza oddziały elitarne z dobrymi mechami, a "F" jakieś tyłowe z gorszymi. Przynajmniej tak jest w teorii, ale pewnie nie dla wszystkich tabel i frakcji uwzględnili takie różnice.

Edit
A, no i ta tabela losowania mechów z pliku .xls jest tak zrobiona, że wydaje się, że mech szturmowy będzie miał zawsze quality "A". A tak naprawdę, to quality losuje się osobno. Zasady też mówią o losowaniu z tabel Xotla, co też już jest nieaktualne, a do tego mówią o tabelach klanowych "first line" i "second line", a tych w tabelach Xotla nie ma, jest tylko zapowiedź, że mają być (ale to było tak dawno, że już raczej ich nie będzie).

Gdybym miał grać nową grę, to bym sobie zrobił mniej ludzi niż 12 + 12, żeby mieć miejsce na dorekrutowanie kogoś dobrego później.

josel
Ensign
Ensign
Posty: 141
Rejestracja: 2021-06-08- 16:58

Re: MekHQ - moja relacja z kampanii Against the Bot

Post autor: josel »

Witam.Dopiero zaczynam swoją przygodę z MegaMek(o programie dowiedziałem się od ManganMana).Jak na razie to rozegrałem kilka gotowych scenariuszy i parę zrobionych przez siebie.Próbowałem też swoich sił w gotowej kampanii,ale skończyło się na próbach.Mam nadzieję,że ten poradnik pomoże mi ruszyć dalej.Przejrzałem z grubsza pierwszy rozdział.Opis poszczególnych opcji wydaje się przejrzysty i zrozumiały nawet dla kogoś(czyli mnie)kto nigdy nie miał do czynienia z podobnym programem.Podsumowując-kawał dobrej roboty.

Awatar użytkownika
Brathac
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posty: 9025
Rejestracja: 2013-07-31- 11:08
Lokalizacja: Łódź

Re: MekHQ - moja relacja z kampanii Against the Bot

Post autor: Brathac »

Lepiej dołączyć do jednej z naszych kampanii. :)
Obrazek
"The Bible is quite specific about killing, it is somewhat fuzzier on the subject of kneecaps". - Shepherd Book

josel
Ensign
Ensign
Posty: 141
Rejestracja: 2021-06-08- 16:58

Re: MekHQ - moja relacja z kampanii Against the Bot

Post autor: josel »

Mam taki zamiar bo już mnie ManganMan namawiał,tylko muszę się troszkę podszkolić jeszcze,coby obciachu nie robić :D

Online
Awatar użytkownika
Ryoken
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posty: 4929
Rejestracja: 2013-07-31- 13:08

Re: MekHQ - moja relacja z kampanii Against the Bot

Post autor: Ryoken »

josel pisze: 2021-06-13- 0:44 Mam taki zamiar bo już mnie ManganMan namawiał,tylko muszę się troszkę podszkolić jeszcze,coby obciachu nie robić :D
Nie rozumiem o jaki obciach chodzi? Wchodzisz i grasz. Jak potrzebujesz pomocy w zasadach to na bieżąco wyjaśniamy.

Rozegrałeś już kilka bitew, więc strzelać i poruszać się umiesz.

To nie MWO, nie oczekujemy bycia "kompetytywnym" ;).
Mail: ryoken3050@gmail.com
GG: 6279290
http://ryoken3050.deviantart.com

Obrazek

HIT HARD! HIT FAST! HIT OFTEN!

josel
Ensign
Ensign
Posty: 141
Rejestracja: 2021-06-08- 16:58

Re: MekHQ - moja relacja z kampanii Against the Bot

Post autor: josel »

No właśnie o te zasady gry mi chodzi i wszystkie te ustawienia początkowe.Gdy grałem sam to ustawiałem tylko warunki zwycięstwa,ale tam jest dużo innych opcji jak np.zaawansowane zasady itp.Czy jak będę z wami grał to mam tam coś zmieniać,bo jeśli ktoś mi z tym pomoże na bieżąco to no problem.A i mam wersję gry 0.48.ManganMan wspominał żebym pobrał 0.46 albo 0.47,ale to już nie problem.Można to już na Teamspeaku dogadać.

Awatar użytkownika
nahar
Rear Admiral
Rear Admiral
Posty: 1250
Rejestracja: 2013-09-01- 21:49
Lokalizacja: Targówek

Re: MekHQ - moja relacja z kampanii Against the Bot

Post autor: nahar »

Chlopie jak chcesz pograc to sie odzywaj w tematach kampanii. Nic nie musisz umiec. Ustawienia klienta ogarnia GM (obecnie brathac w Ghost Bear i Seem w Kosmonautach). A co do gry to gramy jako druzyna przeciw opfor (czyli oddzialom mistrza gry) i na biezaco sie omawia mozliwe posuniecia i ruchy. Sam gram w BT od polowy lat 90 a i tak zawsze sie konsultuje z reszta czy dany ruch jest ok. To gra zespolowa, zeby wygrac musimy wspoldzialac. Ta wiec zapraszamy. Nawet w srodku kampanii spokojnie mozesz dolaczyc. W Miskach sa jeszcze nieprzydzielone mechy, a w kosmonautach mamy duzo wolnych maszyn bo kazdy ma 2 mysliwce (a gra sie zwykle 1) plus jest kilka zapasowych. A i kosmo to Aerotech ktory ogarnia zasadami glownie Seem. Reszta nadal sie uczy.

Zapraszamy.

josel
Ensign
Ensign
Posty: 141
Rejestracja: 2021-06-08- 16:58

Re: MekHQ - moja relacja z kampanii Against the Bot

Post autor: josel »

Cześć.Moja kampania(podejście,nie wiem które)znów zakończyła się totalną porażką.Gram na poziomie ultragreen,a i tak mnie masakrują.Nie chcę oszukiwać przez GM,ale jak nie ustawi się dobrych techników i admina,a ciężko wylosować takiego podczas tworzenia swojego zaplecza,to nie ma nawet co podchodzić,bo po pierwszej bitwie nawet nie naprawicie swoich mechów.

ODPOWIEDZ