Mega Mek jak zacząć?

Czyli BT na ekranie
Awatar użytkownika
Rocy7
Captain
Captain
Posty: 825
Rejestracja: 2016-04-12- 22:35
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka

Mega Mek jak zacząć?

Post autor: Rocy7 »

Jakoś nie znalazłem wątku jak zacząć grać i na jakim serwerze najczęściej gracie.

Można prosić o jakiś uproszczony tutorial gry i obsługi? Albo link do jakiegoś? Czy gra sama pilnuje i sprawdza zasady budowy mecha?

Program znalazłem tu http://megamek.info/downloads

Awatar użytkownika
ManganMan
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posty: 3476
Rejestracja: 2013-07-31- 12:58
Lokalizacja: Lębork

Re: Mega Mek jak zacząć?

Post autor: ManganMan »

Jeśli chodzi o serwery, gdzie gramy, to polecam wątek:
solarisowy serwer megameka

A tak to w sytuacjach awaryjnych (jak wczoraj) to gramy via Hamachi: Instalator Hamachi dla systemów Windows

Co do samej gry to popytaj się innych - w tej chwili muszę opisać parę akutalizacji do MM ;)
Obrazek

Forumowy Dekker / GG: 6893006
In case of doubt: Fire everything! 😈

Awatar użytkownika
MvB
Vice Admiral
Vice Admiral
Posty: 1805
Rejestracja: 2013-07-31- 11:57

Re: Mega Mek jak zacząć?

Post autor: MvB »

Co do pilnowania i sprawdzania mechów, to gra ma zaimplementowaną gigantyczną bazę danych oficjalnych mechów, pojazdów, jednostek piechoty itd.
Stąd praktycznie tylko filtrujesz i wybierasz co potrzebujesz a nie budujesz i sprawdzasz czy dobrze to zrobiłeś.

Jeśli już trzeba nowego mecha tworzyć, to edytor Solaris Skunk Werks ma opcję eksportu plików mechów do formatu obsługiwanego MegaMek. Jednak zdarzają się błędy przy eksporcie. Do tego MM nie zawsze takie wkopiowane pliki chciał widzieć. Osoby usprawniające swoje maszyny w trakcie kampanii mają pewnie większe doświadczenie.
Program sprawdza poprawność danych. Np. mechy z przekroczeniem masy miały adnotację typu: Invalid Design i aby były dostępne trzeba było włączyć/wyłączyć odpowiednią opcję w menu.
Obrazek in principio erat Verbum... Veni, vidi, Verbum vicit

Awatar użytkownika
nahar
Rear Admiral
Rear Admiral
Posty: 1250
Rejestracja: 2013-09-01- 21:49
Lokalizacja: Targówek

Re: Mega Mek jak zacząć?

Post autor: nahar »

Mhm czy wiecie jak do mapy dodac elementy takie jak np hangary? Wiem ze moge to zaimplementowac w scenariuszu ale nie chce mi sie wbijac mechow i pilotow (kompania WD kontra 2 kompanie Kurytow).

Jakies pomysly? Mapy standardowe BT, Seaport, lake area itp...

Awatar użytkownika
Brathac
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posty: 9025
Rejestracja: 2013-07-31- 11:08
Lokalizacja: Łódź

Re: Mega Mek jak zacząć?

Post autor: Brathac »

Map editorem?
Obrazek
"The Bible is quite specific about killing, it is somewhat fuzzier on the subject of kneecaps". - Shepherd Book

Awatar użytkownika
SeeM
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posty: 3979
Rejestracja: 2013-07-31- 19:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mega Mek jak zacząć?

Post autor: SeeM »

nahar pisze:Mhm czy wiecie jak do mapy dodac elementy takie jak np hangary? Wiem ze moge to zaimplementowac w scenariuszu ale nie chce mi sie wbijac mechow i pilotow (kompania WD kontra 2 kompanie Kurytow).

Jakies pomysly? Mapy standardowe BT, Seaport, lake area itp...
Budynki robi się w miarę łatwo. W Map Editorze do heksa trzeba dodać trzy rzeczy:
building (dowolnego rodzaju, to tylko obrazek),
building CF (czyli wytrzymałość budynku w skali: 1 to namiot, 120 to bunkier Victora Daviona),
height, czyli wysokość w jednostkach Battletecha, tak samo jak górek.
+

Strategiusz
Senior Petty Officer
Senior Petty Officer
Posty: 28
Rejestracja: 2018-08-09- 15:58

Re: Mega Mek jak zacząć?

Post autor: Strategiusz »

Ja mam prośbę odnośnie MekHQ. Czy ktoś mógłby mnie poratować linkami do najnowszych poradników i rzeczy niezbędnych do grania kampanii z użyciem AI? Albo wyjaśnić co i jak, lub co się zmieniło? Bo mam wrażenie, że dokumentacja jest raczej licha i nieaktualna, co jest normą w szybko rozwijających się projektach.

Strategiusz
Senior Petty Officer
Senior Petty Officer
Posty: 28
Rejestracja: 2018-08-09- 15:58

Re: Mega Mek jak zacząć?

Post autor: Strategiusz »

Dobra, coś poogarniałem z MekHQ i jak ktoś jest noobem, takim jakim byłem kilka dni temu ja, to polecam:
    po pierwsze, filmiki na yt
    po drugie, i może i ważniejsze: plik "\docs\AtB Stuff\Official AtB TT Rules 2.31.xls" gdzie są same konkrety i bez którego nie da się sensownie grać.

Awatar użytkownika
SeeM
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posty: 3979
Rejestracja: 2013-07-31- 19:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mega Mek jak zacząć?

Post autor: SeeM »

+

josel
Ensign
Ensign
Posty: 141
Rejestracja: 2021-06-08- 16:58

Re: Mega Mek jak zacząć?

Post autor: josel »

Zacząłem właśnie pierwszą próbę samodzielnej kampanii w MM i pierwszy zgrzyt,skąd wziąć fundusz na start,wyskakuje mi komunikat,że kwota zabezpieczenia jest wyższa od posiadanych aktywów,wiem,że można włączyć GM mode i dodać te fundusze,a nie da się tak bez oszukiwania?

ODPOWIEDZ