Regulamin I edycji konkursu malarskiego

Archiwum I edycji konkursu malarskiego
Awatar użytkownika
Brathac
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posty: 9025
Rejestracja: 2013-07-31- 11:08
Lokalizacja: Łódź

Re: Regulamin I edycji konkursu malarskiego

Post autor: Brathac »

Ponieważ nie mam lepszego pomysłu powiem, bo ja tak mówię. ;)
I żeby oceny innych nie wpływały na oceny innych.
Obrazek
"The Bible is quite specific about killing, it is somewhat fuzzier on the subject of kneecaps". - Shepherd Book

Awatar użytkownika
Z Enterprise
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posty: 4228
Rejestracja: 2014-01-05- 11:46

Re: Regulamin I edycji konkursu malarskiego

Post autor: Z Enterprise »

Ja zaś chętnie uzasadnię. Sędziowałem kilka konkursów (RPG, figurkowych) gdzie porównywane były prace uczestników w zamkniętych społecznościach.
I są dwa podtawowe powody do głosowań tajnych.
Pierwszy - to nie jest konkurs popularności wśród kolegów. Przy głosowaniu jawnym zwykle najbliżsi kumple głosują na swoich bo "nie wypada".
Po drugie - tzw. Owczy Pęd, połączony z lenistwem głosujących. Zauważyłem że przy głosowaniach jawnych wygrywa zwykle ten na kogo poszedł pierwszy głos. Bo reszta po prostu idzie w ślady pierwszego, gdy nie umieją/ nie chce im się podjąć samodzielnej decyzji.
Głosowanie tajne eliminuje problem 2 całkowicie i pozwala na bardziej obiektywne oceny przy problemie 1 - bo jak jest tajne, to kumpel się nie dowie, że wolałem zagłosowac na inną pracę i nie będzie mu przykro.

Online
Awatar użytkownika
Ryoken
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posty: 4929
Rejestracja: 2013-07-31- 13:08

Re: Regulamin I edycji konkursu malarskiego

Post autor: Ryoken »

Z Enterprise pisze:Ja zaś chętnie uzasadnię. Sędziowałem kilka konkursów (RPG, figurkowych) gdzie porównywane były prace uczestników w zamkniętych społecznościach.
I są dwa podtawowe powody do głosowań tajnych.
Pierwszy - to nie jest konkurs popularności wśród kolegów. Przy głosowaniu jawnym zwykle najbliżsi kumple głosują na swoich bo "nie wypada".
Po drugie - tzw. Owczy Pęd, połączony z lenistwem głosujących. Zauważyłem że przy głosowaniach jawnych wygrywa zwykle ten na kogo poszedł pierwszy głos. Bo reszta po prostu idzie w ślady pierwszego, gdy nie umieją/ nie chce im się podjąć samodzielnej decyzji.
Głosowanie tajne eliminuje problem 2 całkowicie i pozwala na bardziej obiektywne oceny przy problemie 1 - bo jak jest tajne, to kumpel się nie dowie, że wolałem zagłosowac na inną pracę i nie będzie mu przykro.


Sorki ale to chyba słabe środowiska były.
Tutaj nikt nikogo za ładne oczy by nie oceniał. Nikt zapewne także na siebie by nie zagłosował.
MvB wyłożyłby wszystko na talerzu bez względu na to czy oceniałby mnie czy kogoś innego.
Większość zna swoje możliwości.
Połowa jest amatorami, połowa już długo siedzi w malowaniu. Wszyscy wiedzą kto ma największe szanse i to tym bardziej motywuje tych słabszych.
Nagrody? Catapultę większość ma (ja nawet x 2), to to drugie... blehhh :lol: . Czyli każdy startuje dla funu, a konkurs ma raczej charakter motywacyjny.
Mail: ryoken3050@gmail.com
GG: 6279290
http://ryoken3050.deviantart.com

Obrazek

HIT HARD! HIT FAST! HIT OFTEN!

Awatar użytkownika
Z Enterprise
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posty: 4228
Rejestracja: 2014-01-05- 11:46

Re: Regulamin I edycji konkursu malarskiego

Post autor: Z Enterprise »

Ryo, jeśli chodzi o środowiska - nie twierdzę, że nie. Ale były złożone z ludzi, a ludzie są jacy są.
Nawet jeśli tutaj nie ma takich problemów, to super. Ale w takim przypadku to czy głosowanie publiczności będzie jawne czy nie, nie ma znaczenia.
A po ogłoszeniu wyników na pewno każdy kto będzie chciał może napisać swoje uzasadnienie lu po prostu napisać jak głosował.
Zresztą takie niezależne recenzje są bardzo dobrym feedbackiem, dla startującego często dużo cenniejszym niż nagrody rzeczowe (o fejmie nie wspominając)- jeśli 5 osób niezależnie pisze o twojej pracy konkursowej to samo, to pewnie mają rację. Jeśli zaś napisze to "guru" a 4 folowersów przytaknie, to wciąż nie wiesz czy ma rację obietywnie czy po prostu ma charyzmę.

Na koniec - powyższe powody są moim prywatnym uzasadnieniem, za to jak to widzi Brathac czy Kret się nie wypowiadam.

Lehto
Rear Admiral
Rear Admiral
Posty: 1404
Rejestracja: 2013-08-01- 8:54

Re: Regulamin I edycji konkursu malarskiego

Post autor: Lehto »

Połowa jest amatorami, połowa już długo siedzi w malowaniu. Wszyscy wiedzą kto ma największe szanse i to tym bardziej motywuje tych słabszych.
Nagrody? Catapultę większość ma (ja nawet x 2), to to drugie... blehhh . Czyli każdy startuje dla funu, a konkurs ma raczej charakter motywacyjny.


no imho niepotrzebna ta dyskusja - tajne czy nie - petycji do szanownej komisji słać przecież nie będziesz. co do szans to ... każde jury na co innego zwraca uwagę, no i dla mnie to sprawa czysto motywacyjna (stos modeli BT rośnie i leży odłogiem, tak pomaluję 1 lbo 2 ;) ), argumentu, że ktoś siedzi w malowaniu od iluś tam lat (w moim przypadku maluję tylko dla siebie) nie kupuję i tyle.

Jantas
Warrant Officer
Warrant Officer
Posty: 46
Rejestracja: 2013-11-14- 22:41

Re: Regulamin I edycji konkursu malarskiego

Post autor: Jantas »

Więcej gadacie niż malujecie. A publiczność czeka :)

Awatar użytkownika
Brathac
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posty: 9025
Rejestracja: 2013-07-31- 11:08
Lokalizacja: Łódź

Re: Regulamin I edycji konkursu malarskiego

Post autor: Brathac »

Jantas pisze:Więcej gadacie niż malujecie. A publiczność czeka :)

No nie :)
Obrazek
"The Bible is quite specific about killing, it is somewhat fuzzier on the subject of kneecaps". - Shepherd Book

Awatar użytkownika
Z Enterprise
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posty: 4228
Rejestracja: 2014-01-05- 11:46

Re: Regulamin I edycji konkursu malarskiego

Post autor: Z Enterprise »

A ty Jantas kiedy zgłaszasz swoją zagruntowaną i gotową do konkursu figurkę?

Jantas
Warrant Officer
Warrant Officer
Posty: 46
Rejestracja: 2013-11-14- 22:41

Re: Regulamin I edycji konkursu malarskiego

Post autor: Jantas »

Ja mam popcorn i pomidory i wygodne miejsce w pierwszym rzędzie i mi tak dobrze :D Chleba i igrzysk! :D

Awatar użytkownika
Kret
Admiral
Admiral
Posty: 2451
Rejestracja: 2013-08-16- 12:34

Re: Regulamin I edycji konkursu malarskiego

Post autor: Kret »

Jantas, skłoniłbym Cię Warhammerem, jeśli obiecasz różowe camo tak jak się odgrażałaś? ;) Albo czarno-czerwoną maszynę Czarnej Wdowy?

Słuchajcie, wszystko to jest dla funu. A także dla rozruszania się i rozgrzewki malarsko - modelarskiej, z której wyjdą fajne fotki na portal. Jak w tak małym gronie zaczniemy przesadnie kostnieć w procedury, to się tylko po polsku pokłócimy wszyscy i po co to?

Jeśli Catapulta nie jest atrakcyjną nagrodą, to mogę poszukać czegoś innego - czy coś ze stajni Ral Partha się nada?

Jak chodzi o głosowanie, ja mogę tajnie albo i nie tajnie - Brathac napisał, że tajnie, to będę tajnie. Ja osobiście będę brał pod uwagę:

- pomysł na repozycję/waloryzację figurki
- jakość położonych warstw farby (jeśli zobaczę na fotkach)
- ogólne wrażenie estetyczne
- zgodność ze wzorcem, jeśli obowiązuje
- dodatkowo punktował będę jakość malarską detali i kalkomanie

w moim przypadku nie ma znaczenia, czy ktoś robi jewelling albo inne techniki malarskie, bo ja ich nie uznaję jako najistotniejszych. Dla mnie liczy się staranność malowania - jam stary modelarz, trzy kolory położone równo i ładnie są dla mnie więcej warte niż niestaranna bajera - nie, żeby moje prace były tu wzorem, ale taki jest mój ideał. Mogę zgadywać, że każdy z nas ma inne podejście, i chyba o to chodzi.

ODPOWIEDZ