Nowości figurkowe – kwiecień 2018

Natłok pracy powoduje że nowości figurkowe kwietnia pojawiły się nieco później niż zwykle. Zapraszam do lektury. Zdjęcia ze stron producentów.

Brigade Models

W związku z konwentem Salute pojawiło się sporo nowości w interesujących nas skalach. Ale ponieważ większość trafiła do sprzedaży dopiero w maju, dziś ograniczę się jedynie do pokazania neo-sowieckiego pancernika klasy Zhukov, oraz nowego zestawu cywilnych transportowców (kilka jest dość charakterystycznych ;))

Transportowce
Zhukov

Vanguard Miniatures

W skali 6mm możemy nabyć nowe wersje bojowych wozów piechoty Trojan z nowymi wieżyczkami Mk2 oraz czołgi Guardian z wieżami wyposażonymi w działka automatyczne do koszenia piechoty.

Guardian AC

A jeśli lubicie Battlefleet Gothic na pewno nie będziecie chcieli przegapić Novan Fast Cruisera.

Novan Fast Cruiser

Alternative Armies

AA wypuściło kolejnego fajnego kosmicznego potwora jakim jest Gore Worm w skali 15mm. Trochę przypomina robale ze Starship Troopers, prawda?

Gore Worm

Game Craft Miniatures

GCM ma w ofercie trzy nowe modernowo-futurystyczne budynki. Dwa pierwsze są niczego sobie, ale za to ten trzeci… marzenie!!

Hotel “The Sail”

The Scene UK

Terenowo The Scene zmajstrowało kilka ciekawych bagiennych terenów w różnych rozmiarach. Natomiast jeśli chodzi o figurki to mamy 8 nowych zestawów piechoty SKOV (ex-Armies Army), których można użyć jako żołnierzy różnych formacji milicji, czy nieregularnych wojsk. Dostępne są zestawy: dowódczy, strzelców, RPG, SAW, CKM, oraz 2 zestawy plutonowe (strzelcy i broń ciężka) no i zestaw kompanijny. (123 figurki).

SKOV militia/insurgents

Ion Age

W kwietniu Ion Age wypuściło trzy zestawy z bohaterami-dowódcami dla swojego space-operowego systemu. Są to: Baronowie Marchii, Szlachcice z Prydii oraz dowódcy najemniczej kompanii The Quarrel Company. Wszystko oczywiście 15mm.

Quarrel Company

Clear Horizon Miniatures

Clear Horizon oferuje zestaw postapokaliptycznych pancerzy wspomaganych. Fallout w 15mm, komuś? 😉

Strato Minis Studio

SMS wypuściło na rynek trzy nowe Mechy – rakietowe Huo-Che i Hwacha (różnią się kokpitem) oraz lekkiego i szybkiego strzelca Needle.

Huo-che

 

Kickstartery

Ponieważ pierwsza zbiórka na WHISPERy (Mechy w skali 10-12mm) zakończyła się sukcesem Brandon Fero wystartował z drugim etapem i nowymi projektami. Obejrzyjcie sobie ofertę WHISPER Wave 2. Macie jeszcze 10 dni na wsparcie.

Whisper Wave 2

Na dziś tyle. Jak zawsze jeśli coś pominąłem – dajcie znać w komentarzu.

Pozdrawiam,

Brathac

2 myśli na temat “Nowości figurkowe – kwiecień 2018

  1. Mi się bardzo ruscy z Armies Army podobają, czaję się na nich od kilku lat. Jak przeniosą ich na The Scene to conajmniej pluton kupię (ale ręka mnie świerzbi na kompanię 😀 ).

    Myślałem, że Whispery poniosły klęskę, tzn. że wycofał KS przed końcem.

Dodaj komentarz