Ostatnia transmisja Polonii1

Pamiętacie tę słynną scenę z powtórki Mc Gyvera, kiedy na ekranach telewizorów pojawiły się szumy i Polonia1 umilkła na zawsze? TVP, pod dyktando pewnego Domu Sukcesyjnego, podawała wówczas propagandowe dezinformacje na temat jakowoś nieuiszczonych opłat za nadawanie. Ryoken oraz SeeM postarali się odwzorować na planszy prawdziwe oblicze tej historii.

Ryo (najemnicy): Guillotine GLT-5M 4/5, Griffin GFR-3M 4/4.

SeeM (LAAF): Bushwacker BSW-S2 4/6, Dervish DV-7D 3/6.

Mechy na pozycjach, cel w zasięgu.

Runda 1

Niezidentyfikowane siły najemników w liczbie dwóch Battlemechów, ponoć powiązane z poprzednim rządem planety, zaatakowały stację przekaźnikową. Półlanca legalnego rządu powołanego przez dom Steiner otrzymała zadanie odparcia ataku. Obydwie strony szybko zorientowały się w sile przeciwnika i skracały dystans, póki co bez możliwości oddania strzału.

Runda 2

Pierwsza okazja do wymiany ognia nie przyniosła rezultatów. Rakiety dalekiego zasięgu nie sięgnęły celu, podobnie jak ER PPC.

Runda 3

Najemnicy Ryo skupili się na walce z Mechami, dochodząc zdaje się do słusznego wniosku, że poprzewracać anteny zawsze zdążą. Operatorzy stacji desperacko walczyli z przeciążeniami na łączach, by zdążyć na blok reklamowy. Zawsze parę C-Billów na czarną godzinę. Trochę pancerza się zdarło, ale póki co nic rozstrzygającego.

Runda 4

SeeM rozpoczął serię wygranych inicjatyw, co dyktowało nieco przebieg kolejnych tur. Ze stacji przekaźnikowych zaczynały snuć się dymy po celnym ostrzale rakietowym.

Runda 5

Griffin Ryokena śmiałym manewrem przebił się przez linię obrony, utrzymując równowagę na pokruszonym asfalcie i rozpoczął ostrzał stacji przekaźnikowych. Oglądający ujrzeli na telewizorach pierwsze smugi, a pani Krysia z księgowości, segregująca właśnie zeznania podatkowe za lata 2018-3050 straciła połowę archiwum po potężnej eksplozji oraz zawaleniu się wschodniej ściany budynku. Obrońcy rozproszyli się, nie zmniejszając presji na żadnym przeciwniku, by nie pozwolić na łatwy ostrzał budynków na dalekim zasięgu.

Runda 6

Jako, że ostrzeliwanie Gilotyny w wykonaniu Bushwackera przypominało walenie marchewką w betonową ścianę, SeeM postanowił skupić się na Griffinie z pysznym silnikiem XL na powoli otwierającym się prawym boku.

Runda 7

Mc Gyver używał właśnie scyzoryka do uzupełnienia amunicji w swoim Ravenie, gdy kolejna z wież nadawczych została zniszczona. Widzowie ujrzeli smugi i już nigdy nie dowiedzieli się, jak otworzyć kokpit pstryknięciem palcami. Griffin był już pod silnym ostrzałem, kiedy okazało się nagle, że ER Large Laser na Bushwackerze można jednak trafić! Mieliśmy pierwszy w tej partii rzut na pilotaż od obrażeń.

Runda 8

SeeM widział w tym momencie, że bloku reklamowego nie uda się już wyemitować. W beznadziejnej sytuacji postanowił odkuć się strzelając do Griffina absolutnie wszystkim na pokładzie obydwu maszyn. Pozbawiony pancerza prawy korpus Griffina obluzował się, po czym został rozerwany przez strzał z LB-X 10. Reaktor nie mógł zasilić maszyny, która zakołysała się i przewróciła na piasek.


Myślę, że nie trzeba dalszego komentarza. Ryokenowi udało się osiągnąć kanoniczny rezultat, niszcząc wszystkie stacje przekaźnikowe. Postanowiliśmy zakończyć partię, gdyż ledwo ruszona Gilotyna nie miałaby żadnego problemu z opuszczeniem terenu bitwy. Mamy nadzieję, że ten raport rzuci nowe światło na stan polskiej branży medialnej i pomoże lepiej zrozumieć naszą wspólną historię. Do zobaczenia nad planszą.

Nie obyło się oczywiście bez obowiązkowego zagajenia przez knajpową publiczność, że to chyba Battletech i wyjaśnienia młodszym kolegom dorobku Maga oraz Encore. Spostrzegawczy sąsiad został wynagrodzony kartą Witwortha, którą niechcący zabrałem ze sobą.

Jedna myśl na temat “Ostatnia transmisja Polonii1

Dodaj komentarz