BattleTech podczas Bitewniaków w Sukcesji.

W dniach 17-18.02.2018 w Centrum Handlowym “Sukcesja” w Łodzi odbyło się wydarzenie pod nazwą Bitewniaki w Sukcesji. Zorganizowane przez łódzkie środowisko graczy w gry bitewne miało na celu pokazanie naszego hobby szerokim masom. Wraz z SeeMem wkręciliśmy się na tę imprezę, aby pokazać, że nie samym Młotkiem i X-Wingiem człowiek żyje ;). Zapraszam do krótkiej relacji.

Przygotowałem krótki scenariusz, dotyczący próby przebicia się dwóch cięższych Mechów (Guillotine, Atlas) przez lancę średnich (Centurion, Enforcer, Dervish, Blackjack). Kolosy ruszyły biegiem naprzód chcąc jak najszybciej przebyć drogę na drugą stronę planszy. Dervish i Blackjack zajęły pozycję na wzgórzu, zaś Centurion i Enforcer pobiegły naprzód aby zaatakować przeciwnika z flanki i wejść na tyły.

Pierwsze strzały z daleka zadrapały nieco pancerz na Guillotine, po czym ostrzał całej drużyny zielonych skupił się na wielkim Atlasie. Enforcer celnym strzałem umieścił pocisk z AC/10 w głowie Atlasa przebijając się aż do struktury wewnętrznej ale bez żadnych efektów krytycznych. Atlas brnął jednak dalej i udało mu się jedyny raz podczas gry trafić w coś z AC/20. Blackjack stracił co prawda cały pancerz na środku korpusu, ale i tu nie było żadnego krytyka.

Starcie przeniosło się na bliski zasięg. Miast LRMów i AC/2 Blackjack i Dervish ostrzeliwali Atlasa ze średnich laserów i SRMów. Na jego plecy cały czas następowali Enforcer i Centurion. Guillotine próbował pomagać koledze ostrzeliwując się z PPC, ale niewiele to pomogło. Koniec końców, Atlas padł po kolejnym trafieniu w głowę ze średniego lasera Dervisha.

A teraz czas oddać głos SeeMowi:

KONTRAKT / 17.02.3018
——–
Zawarty pomiędzy:
Spółdzielnia Handlowo-Produkcyjna ElektroZłot
70,25N 44,20E Nowe Hati
zwanym dalej Zleceniodawcą,
a
Grupa Bojowa “Śmierciarze”
[brak stałego adresu]
zwanym dalej Zleceniobiorcą.

1. Przedmiot kontraktu
Przedmiotem kontraktu eliminacja hospodara Dzierżnickiego oraz zezłomowanie, lub zniszczenie pilotowanego przez niego BattleMecha typu Hermes.

2. Czas kontraktu
Kontrakt jest zawarty na 90 dni od czasu jego podpisania.

3. Zobowiązanie Zleceniodawcy
Zleceniodawca zobowiązuje się do:
3.1 wypłacenia sumy 5000 CB, lub równoważności w złocie, Zlececiobiorcy w dniu podpisania kontraktu,
3.2 wypłacenie sumy 20000 CB, lub równoważności w złocie, Zlecenioiorcy w czasie 12 godzin od wykonania przez Zleceniobiorcę przecmiotu kontraktu (patrz punkt 1),
3.3 zleceniodawca dostarczy siły dodatkowe bez dodatkowych opłat w postaci:
3.3.1 działa AC/5 wraz z załogą oraz 20 szt. amunicji,
3.3.2 trzech oddziałów piechoty z ekwipunkiem bojowym.

4. Zobowiązanie Zleceniobiorcy
Zleceniobiorca zobowiązany jest do wykonania przedmiotu kontraktu (patrz punkt 1) w czasie kontraktu (patrz punkt 2). W wypadku stwierdzenia niezdolności do jego wykonania przez Zleceniobiorcę zobowiązany jest do wypłacenia 5000 CB, lub równoważności w złocie, Zleceniobiorcy.

5. W wypadku nieuwzględnionych w Kontrakcie przypadków należy odwołać się do przepisów rozdziału 13, art. 1-21, Kodeksu Wojennego Poprzedniego Rządu.

6. Kwestie sporne wynikające z Kontraktu będą rozstrzygane przez Sąd Wojenny z siedzibą w Riders Roost.

SHP ElektroZłot Grupa Bojowa “Śmierciarze”

Zadanie było trudne. Przeciwnik miał nad nami przewagę zasięgu, prędkości oraz pancerza. Naszym jedynym atutem był atak z zaskoczenia. Poleciliśmy rozebranie kawałków ścian dwóch budynków należących do klienta oraz ustawienie styropianowej atrapy. Plan polegał na podpuszczeniu Dzierżnickiego na plac i zaatakowanie z zaskoczenia. Dowiedzieliśmy się, że strzela nieźle, ale miewa kłopoty z utrzymaniem maszyny w pionie. Działo ustawiliśmy na wzgórzu przed budynkami, piechotę ukryliśmy w hangarach. Okazało się, że to dzielne chłopaki i mają dosyć władzy bandytów, ale uzbrojeni byli tylko tonfy, noże oraz 7 pistoletów. Postanowiliśmy więc przećwiczyć ich przez tydzień oraz wykorzystać do ataku na nogi Battlemecha. Szanse były nikłe, ale zawsze coś.

Pozostawało tylko czekać i nie wychylać się zbytnio. Dzierżnicki oczekiwany był na początku miesiąca i oczywiście się pokazał. 3.04.3018 o godzinie 8:11 na radarze pojawił się helikopter, prawdopodobnie zwiadowczy. Działo zostało odkryte i, niestety, jego załoga dokonała nieudanej próby zestrzelenia przeciwnika, który przeleciał nad nami i nawrócił w taki sposób, by być poza kątem ostrzału. Trzy minuty później wykryliśmy dwa nowe pojazdy, które powoli zbliżały się do budynków. Jednym z nich okazał się wóz bojowy do przewozu piechoty, uzbrojony w pojedynczy karabin maszynowy na wieży, drugim BattleMech typu Hermes z Dzierżnickim w środku. Szybko rozprawili się z działem, które po spektakularnym wybuchu wylądowało w rowie.

Dzierżnicki podszedł do zabudowań, podpalił jeden z hangarów (szczęśliwie pusty) oraz postawił naszemu kontrahentowi ultimatum przez głośniki zamontowane na Mechu. Z pojazdu pancernego wysypała się piechota uzbrojona w miotacze ognia oraz wyrzutnie rakiet. Nie dało się dłużej czekać, nasze Mechy GNC-1 wypadły z budynków i podobnie zrobiła nasza piechota, która zajęła się walką w zwarciu z przeciwnikiem, ponosząc niewielkie straty, ale uniemożliwiając wykorzystanie ciężkich broni przeciwko naszym Gońcom.

Nasz pierwszy atak był udany. 7 rakiet typu SRM trafiło w cel, niszcząc pancerz w kilku lokacjach. Pierwszy ostrzał Hermesa był zaś nieudany. Następnie możliwie szybko skróciliśmy dystans. Kolejne rakiety drapały Mecha Dzierżnickiego, który miał kłopoty z celowaniem przy użyciu działa AC/5, ale średni laser bardzo szybko niszczył nam pancerz. Pierwsze kopnięcia były udane. Jedno trafiło Dzierżnickiego, który wytrzymał uderzenie. Drugie uszkodziło poważnie przedni pancerz pojazdu APC. Nie udało się wykorzystać naszej piechoty w zaplanowany sposób, była bowiem wciąż związana nierówną walką z bandytami.

Dzierżnicki manewrował między lasem i hangarami, ale nie udało mu się skutecznie zwiększyć dystansu. Dwa strzały z lekkich laserów pozbawiły pojazd APC przedniego pancerza i został on porzucony przez kierowcę. Kolejne kopnięcie w Hermesa było udane, powodując jego upadek. Dzierżnickiemu szybko udało się wstać i rozpoczął ucieczkę.

Pobojowisko przedstawiało sobą smutny widok, ale udało się odeprzeć atak. Piechota przeciwnika, pozbawiona możliwości ucieczki poddała się, oddając pozostałą broń. APC nadawał się do jazdy, lecz nie do walki.

Dzierżnicki, poobdzierany z pancerza, ratował się ucieczką.

———————————————————————–

Postanowiliśmy poczekać co nocy, połatać nieco pancerze na Gońcach i dobić przeciwnika w jego kryjówce, o której dowiedzieliśmy się od jeńców.

O godzinie 23:00 wyruszyliśmy w rejon pobliskich wzniesień. APC ledwo się trzymał. Zaparkowaliśmy go więc z dala od miejsca spodziewanej walki i piechota jakoś za nami nadążała. Wkrótce dostrzegliśmy wejście do starego bunkra, z którego wydobywało się słabe światło. W pobliżu wylądował helikopter. Gońce nie mają dłoni, jeden z naszych dokonał pięknego kopnięcia w wirnik, nie powodując bardzo wielkiego hałasu. Z bunkra wychynęła na chwilę grupa ludzi, po czym szybko wróciła do środka. Dzierżnicki wyszedł nam naprzeciw, sam dokonawszy niewielkich napraw. W nocnych warunkach nie mógł wykorzystać swojej przewagi zasięgu, liczył więc na swój pancerz. Decydujące starcie dokonało się po drugiej stronie wzgórza. Jeden z Gońców leżał po nieudanym kopnięciu. Drugiemu został już tylko jeden lekki laser. I wtedy dokonaliśmy niemożliwego. Leżący Goniec trafił dwa razy z rzędu pomiędzy płyty środkowego pancerza, pozbawiając przeciwnika osłony reaktora oraz połowy żyroskopu, powodując upadek. Dzierżnicki nie był w stanie podnieść maszyny i poddał się, ujrzawszy szybko zbliżającą się piechotę z miotaczami płomieni.

Operacja zakończyła się pełnym sukcesem. Z grupy bojowej do, jak to się mówi, pilnowania zagrody, staliśmy się właścicielami Battlemecha typu Hermes, jednego Gońca (drugi niestety prawie w całości poszedł na części) i dodatkowego helikopteru typu Warrior. Mamy też pod komendą dwa oddziały ciężko uzbrojonej piechoty, przeszkolonej do walki z Mechami, gdyż część chłopaków postanowiła zostać z nami. Pozostaje uzupełnić pancerz, braki w amunicji i będziemy liczącą się siłą na kontynencie.

____________________________________________________________________________________________________

No i to by było na tyle. Impreza była udana, i pewnie na jednej się nie skończy. Do następnej podkręcimy nieco nasze zdolności terenowe i będziemy dalej łowić kadetów na Mechawojowników.

Pozdrawiam

Brathac

Dodaj komentarz