Nowości figurkowe – styczeń 2018

Witam w kolejnym miesięcznym przeglądzie nowości figurkowych. Zobaczmy na co możemy wydać mnóstwo pieniędzy. Jak zawsze zdjęcia pochodzą od producentów.

Oddział Ósmy

O8 kontynuuje linię produktów zamienników do Epica z samobieżnym zestawem przeciwlotniczym Skink oraz samobieżną artylerią rakietową Cordylus.

Cordylus
Skink

 

Ground Zero Games

GZG wystartowało z nową linią – regularną armią lądową ESU. Dostępne jest aktualnie 9 zestawów – dwa zestawy zwykłych piechociarzy (A i B), zestaw z obrotowymi lkmami , zestaw ze snajperami i RPGami, zestaw dowódców, zestaw z trójlufowymi ckmami, zestaw z moździerzami, zestaw z wyrzutniami ppk i 6-kołowiec używany jako ciągnik dla drużyn z ciężkim sprzętem. Bronie ciężkie mają zwykle dodatkowe gadżety jak wózki kołowe, albo zapasową amunicję.

Piechota ESU
Trójlufowy ckm ESU
Sześciokołowiec ESU

Vanguard Miniatures

W skali 3mm Vanguardzi wydali fajny zestaw nie-tytanów Warhound. W zestawie Cybershadow Jackal Warstalker Probe mamy trzy modele i po trzy sztuki czterech rodzajów broni jakie możemy na nich zamontować.

Szakale

Brigade Models

W skali 15mm mamy nowości dla linii Hammer’s Slammers – są to dopancerzona wersja czołgu dowódczego M2A4FUA, pojazd transportowy M9A10 Cargo Car, transporter piechoty M9A14, pojazd przeciwlotniczy M9A16 Caliope oraz niszczyciel czołgów M12.

M12
M9A16 Caliope

Z kolei w skali 6mm mamy kilka budynków które zostały przeskalowane z 15mm – średnią wieżę z linii pustynnej, budynek komercyjny z linii Advanced, duży garaż z linii bazy naukowej i lądowisko z linii bazy księżycowej.

Sklepik albo warsztat
Księżycowe lądowisko

The Scene

The Scene w końcu wrzuciło do sklepu futurystyczne pojazdy od Armies Army. Są to: pojazd zwiadowczy Muskox (w wersjach z ckm i działkiem), transporter opancerzony BTR-160 (jest jeszcze w wersji pojazdu plot i z ciężką bronią), sześciokołowy transporter BTR-260 i ośmiokołowy transporter BTR-290, bojowy wóz piechoty Kurganet, czołgi Bogatyr, VPP1 i VPP2 oraz VTOLa Pegasus. Pojazdy mają wybitnie neo-sowiecki character.

Pegasus
BTR-290
VPP-2

Alternative Armies

Dla linii Ikwen AA wydało zestaw broni dla rzeczonych Ikwenów, oraz dwa zestawy zwierzątek z rodzimej planet Ikwenów – Kiell.

Kosmozwierzyniec

Ion Age

Ion Age wydało trzy nowe lekkie kołowo-kulowe pojazdy dla Imperium Shia-Khan: uzbrojony w lasery pojazd Sphera, Jacto z wyrzutniami rakiet oraz Milum z bronią pociskową. Mamy także oddział Legionistów Shia-Khan z 5go Tessaranu do walki na bliskie odległości z laserowymi strzelbami oraz 3 Tesseran wilkopodobnych Beotan z bronią ciężką.

Jeszcze więcej kosmicznych kulek

Antenocitis Workshop

AW uzupełnili linię okrętów  Fate Amenable to Change o superdrednota typu Montana, lotniskowiec typu Independence, krążownik liniowy typu Guam, ciężkie krążowniki typu New Orleans oraz San Francisco, lekki krążownik typu Omaha oraz krążownik przeciwlotniczy typu Atlanta.

Boom Town Metals

Odkryłem nową firmę. Boom Town Metals robi w skali 15mm sajfajowe krasnoludy, figurki inspirowane Shadowrunem, kosmicznych mutantów oraz zaczyna linię kosmicznych goblinów. Zerknijcie.

Kosmiczne krasnale

 

Kickstartery

Nuclear Shrimp Games aktualnie wystartowało ze zbiórką na projekt Heavy Metal gdzie można nabyć różne figurki pojazdów i piechoty w skalach 28mm, 15mm i 6mm. Czołgi Bulldog wydają się całkiem fajne. Jeszcze 23 dni do końca zbiórki.

Na dziś to wszystko. Jeśli coś pominąłem jak zawsze proszę o komentarz.

Pozdrawiam,

Brathac.

 

2 myśli na temat “Nowości figurkowe – styczeń 2018

Dodaj komentarz