Nowości figurkowe – grudzień 2017

Grudniowy przegląd nowości mamy głównie spod znaku różnego rodzaju zamienników dla gier młotkopodobnych, ale jest też i kilka innych ciekawostek. Zapraszam więc do lektury.

Oddział Ósmy

Pod koniec listopada jeszcze Oddział Ósmy zaprezentował kilka nowych pojazdów w skali 3mm, które całkiem przypadkiem przypominają rodzinę pojazdów noszących nazwę od pewnego potwora z greckiej mitologii. Jest to transporter opancerzony Agama, transporter Iguana, ciężka samobieżna haubica Varanus, samobieżny moździerz Lacerta i samobieżny miotacz ognia Gekko.

Agama
Iguana
Varanus
Lacerta
Gekko

 

Assault Publishing

Do Shadows of the Void możemy zamówić sobie już modele trzeciej frakcji czyli Terran Post-human Empire.

 

Vanguard Miniatures

W skali 15mm Vanguardzi dodali zestawy bohaterów dla Novan regulars w ubiorze zimowym, oraz do walk miejskich. Linia Entomorphów dostała kolejny zestaw robali – Harbingerów. Natomiast w skali 3mm mamy zestaw 3 tytanów Jackal, oddział zmechanizowanej piechoty pancernej w Land Ra…, tj. ciężkich pojazdach Mauler, oraz oddział tejże piechoty w superciężkich transporterach Stormer.

Wcale nie przypominamy DKoK 😉

Onslaught Miniatures

Fanów Epica i nie-Squatów ucieszą nowe zestawy dla Grudd’ów (transportery Jord i Balder, Demolisherzy z ciężką bronią, oraz motocykliści na klasycznych motorach i trójkołowcach) w skali 6mm. Zestawy Grudd’ów można także nabyć w skali 15mm (Clansmeni, Demolisherzy, Siege Breakerzy). W skali 6mm mamy jeszcze zestaw dowódców dla Stygian (nie-Dark Eldarzy), oraz nowego nie-Knighta w wersji ciężkiego wsparcia – Mauler. Proponuję też zajrzeć do działu bitsów gdzie można znaleźć mnóstwo fajnych wieżyczek do pojazdów i robotycznych ramion z ciężką bronią.

Maulery

Ion Age

Kosmiczni wilkołki, o których pisałem w listopadowych nowościach dostali zestaw dowódców.

Wilkołki dowódcy

 

Dream Pod 9

DP9 wrzuciło do regularnej sprzedaży wszystkie modele jakie udało się stworzyć w ramach kickstartera dla Jovian Wars. Skala okrętów to 1/4000 a myśliwców i exopancerzy 1/1000. Można nabyć zarówno pojedyncze jednostki jak i zestawy startowe dla frakcji CEGA i Jowiszan.

Pancernik typu Posejdon

Na dziś to wszystko. Do zobaczenia w 2018.

Pozdrawiam

Brathac

 

 

 

2 myśli na temat “Nowości figurkowe – grudzień 2017

Dodaj komentarz