Budynki w skali 6mm od Tereny do Gier

Z okazji ostatniego zlotu BattleTechowców w Warszawie pożyczyliśmy od zaprzyjaźnionej firmy Tereny do Gier prototypy ich miejskich budynków w skali 6mm. Chciałbym je Wam pokrótce przedstawić.

 

Budynki wykonane są z laserowo ciętego mdfu o grubości 1.5mm i przedstawiają charakterystyczne dla polskich blokowisk budynki z tzw. wielkiej płyty. Czyli pasują do modern najbardziej, ale do sf też się nadadzą. Zdjęcia z figurkami BattleTecha dla porównania skali. Dostaliśmy do testów następujące budowle:

Budynek parterowy- przypomina pawilon handlowy, albo żłobek lub przedszkole.     

Dwie wersje czteropiętrowego bloku mieszkalnego na planie prostokąta.

 

Sześciopiętrowy blok mieszkalny na planie kwadratu.

Trzypiętrowy budynek przypominający typowe budynki szkół podstawowych.

Trzypiętrowy blok mieszkalny na planie litery L.

Trzypiętrowy blok mieszkalny z wysuniętą klatką schodową.

Trzypiętrowy budynek biurowy na planie litery T.

Czteropiętrowy blok mieszkalny potraktowany ciężką artylerią. 😉

Budynki są podobno przeskalowane zgodnie z oryginalnymi wymiarami rzeczywiście istniejących w Polsce budowli. Aktualnie nie są dostępne w sprzedaży, ale T4G planują akcję crowdfundingową, w której będzie można nabyć je i to w różnych skalach od 6mm, przez 10mm, 15mm, 20mm i 28mm. Czekajcie więc na informacje o początku akcji.

Pozdrawiam,

Brathac

 

Jedna myśl na temat “Budynki w skali 6mm od Tereny do Gier

  1. Tak jak doceniam ręczną robotę i zawsze jest preferowanym przeze mnie terenem, w grupie ludzi warto wypracować jakiś standard, żeby kilka osób mogło przynieść swoje rzeczy do ustawienia na makiecie. Domki są naprawdę ładne. Szkoda, że jeszcze nigdy nie widziałem ich pomalowanych. 🙂

Dodaj komentarz