Nowości figurkowe – październik 2017

Witam w październikowej odsłonie nowości figurkowych. Zdaję sobie sprawę że mamy koniec listopada, ale lepiej późno niż wcale. Zapraszam do lektury.

Iron Wind Metals

IWM wydało 4 nowe świeże Mechy – liaoskiego Anubisa ABS-5Y, kuritańskiego Avalanche AVL-10, daviońskiego Cuirassa CDR-1X i steinerskiego Uziela UZL-2S.

Avalanche

Ground Zero Games

Na targach SELWG (South East London Wargames Group) GZG pokazało kilka nowości w skali 15mm. Są to: zestaw ckmów dla Alien Mercs składający się z trzech ckmów z załogą, dowódcy oraz amunicyjnego obładowanego zapasowymi bębnami z amunicją, grawitacyjne śmigacze dla Kra’Vaków, zestaw Kra’Vackich piesków z nadzorcami, zestawy dowódcze dla ESU i Federacji Islamskiej, oraz cywilne egzoszkielety robocze.

Pitbulle Kra’Vaków

 

Cywilne egzoszkielety

 

Ckmy obcych najemników

Vanguard Miniatures

Vanguard Miniatures (znani ze swoich nie-Epicowych zamienników) poszło w 3mm. Aktualnie w ofercie znajdują się zestawy dla ich Novan Elites (czyli nie-SM). Zerknijcie na ich aktualną ofertę. Wygląda bardzo ciekawie. Modele wyglądają bardzo szczegółowo. Z kolei w skali 15mm można nabyć nie-Chimerę i nie-Leman Russa. W skali 6mm mamy za to nie-Eldarskie jetbiki.

Czołgi Novan Elites w 3mm

Khurasan Miniatures

Khurasani pokazali na swojej facebookowej stronie dwa nowe zestawy w skali 15mm dla Jasmine Throne Foreign Battalions czyli takiej kosmicznej Legii Cudzoziemskiej. Zestawy może nie zawierają dużej ilości figurek, ale każda jest inna i wyjątkowa. Mamy więc nowy zestaw strzelców i jeden zestaw energetycznej broni ciężkiej.

Czym u diaska jest drugi od lewej?

 

The Scene

The Scene wraca na rynek dwoma nowymi poduszkowcami oraz pojazdami wodnymi w skali 15mm. The Scene nabyło także linie pojazdów sf od Armies Army więc w kolejnym miesiącu możecie spodziewać się kolejnych nowości.

Pancerna łódź patrolowa

Brigade Models

Brygadziści uzupełnili nową linię okrętów EuroFedu – średni krążownik Valmy i lekki krążownik Condorcet.

Valmy & Condorcet

Fanów Hammers Slammers zainteresuje także fakt, iż BM nabyli od Ainsty Castings prawa do pojazdów HS w skali 15mm (dotychczas mieli je w 6mm). Są już one dostępne w ofercie.

Microworld Games

Dla fanów postapo Microworld Games przygotowało całą gamę figurek i pojazdów. Są ludzie, mutanty i pojazdy. Zerknijcie. Motywy typowe dla ostatniego Mad Maxa.

Ral Partha Europe

RPE kontynuuje wstawianie do sprzedaży oferty Critical Mass Games. Tym razem chodzi o kosmicznych wężoludzi Astagar z ostatniego kickstartera CMG. W ofercie mamy trzy rodzaje piechoty (po 5 figurek w zestawie), piechotę z granatnikiem, piechotę z miotaczami ognia, moździerz, ciężką broń energetyczną, drony i trzy rodzaje wężowych zbroi zmechanizowanych. Mimo że mam już górę metalu do pomalowania, to są na liście do nabycia.

Viperia PA

Nuclear Shrimp Games

Dla fanów Orków w Epicu mają przepięknego Orkowego Tytana jedynie za 25 eurosów. Spadła też cena za ich pierwszego tytana Warbringera Maximusa do 42 euro.

Orkowy Tytan od NSG

Blotz

W skali 10mm Blotz oferuje laserowo cięte budynki elektrowni atomowej i wielkie kominy chłodzące.

Elektrownia atomowa

Ion Age

Oddziały do walk w zimowych klimatach otrzymały zestaw weteranów oraz ciężki transporter opancerzony Tohlic. Tohlic bardzo przypomina Land Raidera w 15mm. 😉

Tohlic

Kickstartery

Jednym z ciekawych kickstarterów w interesujących nas skalach jest B.A.S.E. system dotyczący budynków baz wojskowych w skali 6mm. Już za 10$ (+przesyłka) można dostać 4 budynki. Zerknijcie sobie. Projekt już ufundowany, ma jeszcze 16 dni do końca zbiórki.

Budynki B.A.S.E

Na dziś to już wszystko. Jeśli o czymś zapomniałem, wrzućcie to w komentarz.

3 myśli na temat “Nowości figurkowe – październik 2017

Dodaj komentarz