Nowości figurkowe – sierpień 2017

W tym miesiącu spróbujemy upchnąć wszystkie nowości w jednym miejscu. Jak zawsze zdjęcia pochodzą od producentów. Zaczynamy.

Oddział Ósmy

W sierpniu pojawiły się dwa nowe zestawy dla Draah’z. Jest to piechota z jetpackami i pojazdy “Longstrike” wyposażone w wyrzutnie rakiet. Jest także i czołg Hermannus, który wygląda jak połączenie Mark IV z wieżą z Matyldy z Indiany Jonesa.

 

Longstrike

 

Hermannus

Iron Wind Metals

Nowości od Iron Windów z GenConu!! Zbroje zmechanizowane Amazon i Marauder, szturmowy WiGE Niso, pojazdy Saladin Mk II i Saracen Mk II. No i oczywiście Mechy: prymitywne Archer ARC-1A i Wolverine WVR-1R, klanowe Loki II A i Loki II B, dwie kolejne wersje Sarathów SRTH-10A i 10B, dwie kolejne wersje Templarów III TLR-2OC i TLR-2OD, oraz skaczącego Enforcera III ENF-7D, Oriona ON1-H, Hellspawna HSN-7D, Uziela UZL-8S i Maraudera MAD-9W2.

Wolverine 1R

 

Enforcer III 7D

Brigade Models

Brytyjska flota kosmiczna wzbogaciła się o okręt desantowy Fearless wraz lądownikami Heracles oraz Athena. Idealny do scenariuszy desantów orbitalnych do Full Thrusta.

Fearless z eskortą

No i jest jeszcze jeden budynek otoczony murem w pustynnej linii w skali 6mm.

Ion Age

Tu mamy kolejne kołowe pojazdy dla Imperium Shia Khan – dwie wersje pojazdu Canno. Jeden z laserową bombardą , zaś drugi z atomowym destabilizerem. Naprawdę epickie mają te nazwy ;D.

Canno

 

 

Trolls under the bridge

Nasi południowi sąsiedzi wydali kolejny zamiennik do Epica. Necropolis Floaters możemy użyć u Necronów jako destroyerów.

Necropolis Floaters

Studio Bergstrom

W linii nie-Star Treka mamy ciężką frigate Reliance (jeśli komuś przypomina okręt Khana ze Star Treka II, to się nie myli), małe myśliwce/zwiadowce (takie nie-Delta Flyery z Voyagera) dla frakcji FED (czyli nie-Federacja), ciężki krążownik D-7 Ka Bingo i okręt desantowy T-5 Victorious dla Sing-Onów (nie-Klingonów), oraz Star-Bugi frakcji Dominican (nie-Dominium z DS-9).

Reliant… nie Reliance

ClearHorizon Miniatures

Od ClearHorizon mamy nowy suborbitalny cywilny pojazd transportowy USHI. Ładny do miejskiej makiety albo jako objective na planszy.

USHI

Little Metal Ships

Mały sklepik ma w swojej ofercie kosmiczne myśliwce (mniej więcej w skali 1/270) do gier THW z serii 5150.

kosmiczny Mirage

Kickstartery

Troublemaker Games wystartowało z projektem podobnym do kwadratów Mantic Games ale przeznaczonym dla mniejszych skal. Projekt został już ufundowany, ale pewnie poza gotyckie elementy nie wyjdzie. Jeśli gracie w Epica, wspomóżcie.

Na dzisiaj to wszystko. Jeśli o czymś zapomniałem, podzućcie komentarz.

Pozdrawiam

Brathac

2 myśli na temat “Nowości figurkowe – sierpień 2017

 1. Nie wiedziałem, że Brigade Models robi stateczki, i to jeszcze takie fajne.

  Wolverine wygląda solidnie, coś jednak mi się w nim nie podoba.
  Loki II bliski oryginałowi z AoD.
  Templar III brzydki, oryginał o niebo lepszy.
  Liczyłem na Hellspawna ciekawego, a najgorszy jest w tym zestawieniu :(.
  Uziel za to świetny.

Dodaj komentarz