Nowości figurkowe – floty kosmiczne – maj, czerwiec, lipiec 2017

Ostatnia część kwartalnego opisu figurkowych nowości dotyczyć będzie wszystkiego co lata w kosmosie. Zapraszam.

Hawk Wargames

Jak już wspomniał Rocy, Hawk Wargames wypuściło gotowe zestawy flot do wszystkich czterech frakcji Dropfleet Commandera. Od siebie mogę dodać jeszcze mały żywiczny zestaw znaczników lądowych sektorów, oraz blistery z krążownikami liniowymi – Agamemnon/Priam dla PHR, Ruby/Sapphire dla Shaltari, Akuma/Banshee dla Scourge i Johannesburg/Perth dla UCM.

 

Brigade Models

Brygadziści odświeżyli flotę EuroFedu, wydając nowe, zaprojektowane w 3D wersje dziewięciu okrętów liniowych oraz trzy wzory myśliwców.

Flota EuroFedu

Z kolei dla Squadron Commandera (bitewniaka myśliwców) mamy dwa nowe wzory dla Neo-Sowietów – myśliwiec przechwytujący Sokol oraz szturmowca Grif – i dwa dla Brytyjczyków – myśliwiec Kestrel i myśliwiec bombardujący Mosquito. Można też kupić w zestawach po cztery sztuki.

Sokół, Gryf, Pustułka i Komar

 

Vanguard Miniatures

Jeśli lubicie Battlefleet Gothic, to z pewnością zainteresuje Was model ciężkich fregat Panthera dla frakcji Novan Elites (nie-SM). W zestawie mamy dwie sztuki z możliwością zainstalowania 3 różnych zestawów uzbrojenia burtowego. Powinien Was zainteresować także fakt, że Vanguardzi kupili wzory od opisywanego przeze mnie kiedyś Battlefleet Helios, w związku z czym po ich okręty nie musimy już udawać się do Australii.

Panthera

Spartan Games

Do Halo: Fleet Battles frakcja UNSC otrzymała nowy duży okręt – okręt wsparcia kolonialnego typu Phoenix. Zaś Covenant może uzupełnić swoją flote o Łamacze Blokad. Do Halo: Ground Command co prawda, ale w skali 1:300 pojawiły się Pelicany i myśliwce Longsword dla UNSC oraz dropshipy Phantom i myśliwce Seraph dla Covenantu. Ale 24 funty za sztukę to lekka przesada, nawet za wersję deluxe.

Phoenix

Studio Bergstrom

W linii Scythe Empire (nie-Imperium z SW) pojawiła się nowa fregata typu Terror, wzmocnienia otrzymała także frakcja Renegade Alliance (nie-Sojusz Rebeliantów).

Terror

 

Kickstartery

Spartan Games powraca do galaktyki Firestorm ze swoim nowym kickstarterem z dwiema nowymi frakcjami (Saurianie i Pathogen), nowymi okrętami dla istniejących już frakcji, elementami terenu, gadżetami oraz kolejną wersją podręcznika z zasadami. Jeszcze 19 dni zbiórki, brakuje około 5 tysięcy funciaków.

Pancernik Pathogen

Na razie to wszystko. Od sierpnia spróbuję wrzucać wszystkie nowości w jeden artykuł, bez podziału na skale. Może uda się wtedy szybciej je publikować.

Pozdrawiam.

Brathac

3 myśli na temat “Nowości figurkowe – floty kosmiczne – maj, czerwiec, lipiec 2017

Dodaj komentarz