Nowości figurkowe 10-15mm – maj, czerwiec, lipiec 2017

Kolejna część nowości dotyczyć będzie skal 10-15mm. Zapraszam do lektury. Zdjęcia jak zawsze ze stron producentów.

Brigade Models

W skali 10mm Brygadziści dodali dwie nowe cylindryczne wieże do linii pustynnych budynków.

Zaś w skali 15mm dodano nowy budynek z linii bazy naukowej – duży garaż dla pojazdów.

Garaż na mały czołg dr. Grubera

Warbases

Angielska firma robiąca laserowo cięte budynki z mdfu stworzyła całą serię elementów składających się na serię Starbase 962. Znajdziemy tam kilka budynków, mury obronne, wieżyczki, silosy rakietowe oraz budynek, który dubluje jako wieża na kostki. Wygląda całkiem ładnie.

Dice tower

Vanguard Miniatures

Linia Skinnerów (nie-Orki z WH40k) została rozszerzona o zestaw motocyklistów. Z kolei Novan Elites (nie-Marines) dostali zestaw bohaterów, szturmowców z jetpackami i ciężkoopancerzonych żołnierzy (nie-Terminatorzy). Novan Regulars (nie-Gwardia) zestaw szeregowych żołnierzy. Pojawiła się także linia Entomorphów (nie-Tyranidzi). Dostępne są na razie trzy zestawy robali: Creepers, Incisors, Spitters  (różne gaunty). Dla tematycznej armii robali, np do Gruntz, może być to ciekawy dodatek.

Incisory

Ral Partha Europe

Po przejęciu linii od Critical Mass Games, RPE w końcu uruchomiło sprzedaż ich produktów. Obecnie w sprzedaży są najemnicy i linia ZAS. Jest także nowość – owadopodobni Akarr.

Akarr

Ion Age

Linia obcych Prang otrzymała dwa nowe zestawy – sztab (sztandarowy, medyk) i dowódców (oficerowie, sierżanci). Można także nabyć pełen pluton tych obcych żołnierzy.

Pluton Prang

Natomiast złowieszcze imperium Shia Khan wzbogaciło się o dwa nowe… dziwne pojazdy. Lekki czołg Pugnus oraz transporter opancerzony Manus. Są na tyle dziwne, że aż fajne.

Pugnus i Manus

Kickstartery

Atenocitis Workshop ma bardzo ciekawy kickstarter dotyczący serii pojazdów w skali 15mm i 28mm z ich linii Governance of Technology – US-IMF. Projekt jest już ufundowany, przebito już wiele dodatkowych celów. Jest jeszcze 7 dni na dorzucenie nieco kasy. Bo pojazdy są prześliczne. Mechy też są.

US-IMF

 

Na dziś to wszystko. Jak zwykle jeśli coś ominąłem, poproszę o komentarz.

Pozdrawiam.

Brathac

Jedna myśl na temat “Nowości figurkowe 10-15mm – maj, czerwiec, lipiec 2017

Dodaj komentarz