Nowości figurkowe w skali 3-6mm – maj, czerwiec, lipiec 2016

Remont i przeprowadzka znacznie ograniczyły moje możliwości referowania nowości figurkowych na bieżąco. Postaram się zatem nadrobić zaległości. Zaczynamy jak zwykle od małych skal. Wszystkie zdjęcia pochodzą od producentów.

Oddział Ósmy

Nasza rodzima firma wydała ostatnio kilka zestawów sf w skali 3mm. Jest to obca rasa Draah’z. Dostępne są zestawy standardowej piechoty, zestaw piechoty specjalistycznej (broń specjalna, zbroje zmechanizowane, dowódcy), czołgi z napędem grawitacyjnym “Swiftblade”, transportowce “Fastwing” i ciężka artyleria “Deathwhisper” i jetbiki. Pojazdy wyglądają nieco eldarsko. Pamiętajcie, polskie produkty trzeba wspierać.

 

 

 

 

 

 

 

 

Iron Wind Metals

Dla BattleTecha mamy cztery nowości, małą pchłę Flea w wersji capellańskiej FLE-20, i Dark Ageowego Gambita, Uraeusa i Saratha.

Sarath

Onslaught Miniatures

Mamy tu trzy zestawy nie-Squatów, czyli Grudd. Clansmeni to zwykła piechota, Drudgersi to piechota uzbrojona w broń do walki wręcz, a Siege Breakers to swoista odmiana saperów.

Grudd Clansmen

 

Brigade Models

W ofercie Brygadzistów pojawiły się trzy nowe czołgi dla Neo-Sowieckiej Gwardii. Są to czołgi Bars, Vombat (hybryda czołgu i APC) i Terminator (wóz wsparcia czołgów).

Neo-Sowieckie tanki

Dla frakcji najemników mamy dwa lekkie pojazdy Mantra i Shinigami .

Mantra

Oferta pustynnych budynków poszerzyła się o siedzibę gildii, budynek celny, dwa zestawy budynków otoczonych murami i okrągły budynek na platformie. Jakość jak zawsze zadowalająca.

Coś do oclenia?

Obcy Yenpalo dostali zestawy jeźdzców na dinozauropodobnych rumakach, zaś oddziały futurystycznej RPA piechotę i konnych.

Dino-riders

Nuclear Shrimp Games

Nowość na rynku 6mm. NSG przerabia część swojej linii Black Earth (takie sf-postapo) na 6mm. Mamy więc dla frakcji United Earth Federation zestaw piechoty, zestaw zbroi Hulk, drony lądowe Wolverine i transportery Armadillo. Ceny w Euro więc EU-friendly. Hulki są całkiem fajne.

Hulk smash!!

Ale tak naprawdę to zainteresować Was powinien ten oto pan: Warbringer Maximus, który wcale nie przypomina wielkiego Tytana z Epica. Tylko 55 euro.

Warbringer Maximus

Trolls under the Bridge

Nasi południowi sąsiedzi dłubią nadal alternatywne modele do Epica. Tym razem stworzyli ciężki transporter piechoty (do nie-DKoK) Vaader.

No, I’m your Vaader.

Khurasan Miniatures

Khurasan wypuścił dwa nowe modele dla Federal Army. Są to czołgi i transportery opancerzone w wersjach gąsiennicowych i antygrawitacyjnych.

Federalni z Khurasana

Saynier Microtoys

Turecka oferta poszerzyła się o duży poduszkowiec desantowy dla pojazdów Piri-Reis, kolejną wersję czołgu GPZK, miejski pojazd bojowy UAV, dwa zestawy sf-postapo kopulastych budynków, zestaw betonowych barierek i 6 zestawów organicznego terenu. Prom całkiem całkiem.

Desant!!

Vanguard Miniatures

Panowie od Vanguarda postawili ostatnio na większe skale. Z nowości mamy tylko zestawy nie-Chaosowej zdradzieckiej piechoty.

Zdradzieccy specjaliści

Blotz

 

Tu mamy dwa nowe laserowo cięte budynki: parking dla samochodów oraz kino. Na facebooku wspominano że kino się strasznie ciężko składa, ale to może jednorazowy przypadek.

Parking

Empires at War

Od EAW możemy nabyć 5 nowych laserowo ciętych i prepaintowanych budynków w skali 6mm. Wyglądają całkiem ładnie.

Są heksy, jest zabawa.

No, chyba ogarnąłem już wszystko. Jak zawsze dajcie znać w komentarzu, jeśli o czymś zapomniałem.

Pozdrawiam

Brathac

2 myśli na temat “Nowości figurkowe w skali 3-6mm – maj, czerwiec, lipiec 2016

Dodaj komentarz