Nowości figurkowe 10-15mm – marzec – kwiecień 2017

Czas na nowości w skalach 10-15mm. Zapraszam do lektury.

Brigade Models

W związku z konwentem Salute, Brygadziści sypią nowościami w wielu kategoriach. W skali 10mm mamy więc cztery nowe kopulaste budynki.

Z kolei w skali 15mm mamy nowy pojazd dla Neo-Sowietów wzorowany na BMPT “Terminator“, czyli ciężki transporter opancerzony do walk w mieście. Oraz czołg Bars i cała masa nowych wzorów neosowieckiej gwardyjskiej piechoty (strzelcy, broń wsparcia, dowódcy). W linii obcych Yenpalo możemy także dokupić dwa zestawy broni ciężkiej – railguny i moździerze. No i grawiczołg tychże obcych.

Wombat Terminator

Spartan Games

Spartanie zaczęli robić żywiczne zestawy terenowe które reklamują jako 10/15mm scale mające pasować zarówno do Planetfalla jak i Halo: Ground Command. Różnica między skalami w sumie jest, choć niezbyt zauważalna, więc w sumie może się udać. W ofercie jest zestaw fortyfikacji polowych, oraz ruiny budynku przemysłowego i budynków mieszkalnych.

Industrialne ruiny Spartana

White Dragon Miniatures

Oferta WDM poszerzyła się o dwa nowe zestawy pancerzy wspomaganych Talos. Jeden to zestaw ciężkiej broni (railguny i autocannony), a drugi do siłowego wkraczania do budynków (granatniki i shotguny), a także o dwie nowe rudery i wieżę strażniczą.

Talosy z ciężką bronią

 

Ground Zero Games

W ofercie GZG pojawiły się nowości pokazane na Salute. W skali 15mm mamy cztery nowe zestawy ciężkiej broni dla Bractwa Nowego Światła: zestawy lekkich i ciężkich moździerzy, działa bezodrzutowe i amunicyjni ciągnący dwukołowy wózek z amunicją. Broń i dodatki jest robiona w 3D. Kra’Vaki mają nowy oddział ciężkozbrojnych z opcjonalnymi jetpackami i możliwością uzbrojenia w cięższą broń. Wiele frakcji dostało lekkie pojazdy (PAU, CDF, IF, FSE), ESU jetbiki, a Xar latające talerze.

Nie ma lekko w sekcie…

Vanguard Miniatures

Vanguard rozwija linię zielonoskórych orkopodobnych stworów w skali 15mm. Mamy więc Skinnerów z bronią do walki wręcz, Skinnerów z karabinami i Skinnerów w Megapancerzach. Dostępne są także zestawy ludzkich żołnierzy (nie-DKOK) ze zwykłą bronią i z bronią ciężką oraz ich odpowiednik nie-spejsmarinów.

Żadne z nas orki!

 

Blotz

Blotz pokazało trzy nowe laserowo cięte budynki w skali 10mm – jadłodajnię, małe kamienice i ruiny małych kamienic. W planach jest także zrobienie ich w skali 6 i 15mm.

Dla głodnych Scourge

 

Rebel Minis

W ofercie Rebeli są już dostępne AniMechy z kickstartera. Tylko 17$ za sztukę.

Scorponok w 15mm

Ion Age

W związku z wydaniem podręcznika dotyczącego złowieszczego Shia Khanate pojawiło się kilka nowości dla tej frakcji. Są to trzy rodzaje platform z bronią przeciwpiechotną i trzy z bronią energetyczną. Dostępne są także platformy antygrawitacyjne pod montaż broni wsparcia, oraz figurki operatorów broni ciężkiej. Dla służących w Khanacie kosmicznych goblinów – Maligów możemy dokupić jeźdźców ptakodinozauropodobnych Skraków, same Skraki bez jeźdźców i pojedynczego jeźdźca pilnującego gniazda Skraków z jajami.

Skraaa…

Critical Mass Games

Na koniec smutna informacja. Critical Mass Games zakończyło działalność. Ale jest też i dobra wiadomość. Ich produkty przejmie Ral Partha Europe!!

Kickstartery

Wiadomość z ostatniej chwili. Wystartował kickstarter WHISPER oferujący bardzo ładne figurki Mechów. Skala niby 10mm czyli będzie pasować zarówno do 6mm jak i 15mm. Zerknijcie.

Sokar/Bastet

Na razie to wszystko.

Pozdrawiam

Brathac

2 myśli na temat “Nowości figurkowe 10-15mm – marzec – kwiecień 2017

  1. Te rudery od WDM po prostu boskie, mając w rękach te barykady wiem co mówię :P. I ceny MOCNO zachęcają :>.

    Fajny ten kickstarter z mechami 10mm. Szkoda, że trochę odbiegają stylistyką od mojego gustu, aczkolwiek może za minimalną kwotę coś wybiorę…

Dodaj komentarz