Nowości figurkowe – skala kosmiczna – przełom 2016/2017

Minęło trochę czasu od ostatniego przeglądu figurek kosmicznych flot więc od razu zabierzmy się do roboty.

Hawk Wargames

W nowościach do Dropfleet Commandera każda z czterech stron może nabyć sobie nowe zestawy korwet (UCM – Santiago; PHR – Echo; Scourge – Nickar; Shaltari – Glass). W blisterze mamy 6 stateczków za 20 funtów. Z kolei 30 funtów kosztują blistry pancerników z których możemy złożyć sobie jeden z 2-3 wersji okrętu (UCM – Beijing, New York, Tokyo; PHR – Heracles, Minos; Scourge – Demon, Dragon; Shaltari – Diamond, Platinium).

Pancernik PHR

Spartan Games

Dla Firestorm Armada mamy kilka nowych zestawów dla flot z dodatku Marauders. Dla Syndicate Traders League (STL) możemy dostać zestawy lotniskowców Prospector, krążowniki Opportunity i fregaty Militia. Dla frakcji Corsairs mamy krążowniki Brigand, lotniskowiec Racketeer, kanonierki Privateer i fregaty Outlaw.

Z kolei dla Halo Fleet Battles mamy krążownik typu Carrack dla Covenantu i ciężki krążownik typu Autumn dla UNSC.

Krążownik typu Autumn

Studio Bergstrom

Nie wiem na ile to nowość, ale Bergstrom dostał licencję na fajne nie-StarTrekowe okręty od Irrational Designs. W ofercie są Xuvaxi (nie-UFP), Ngaksu (nie-Klingoni) i Murustan (nie-Romulanie). IMO bardzo ładne jednostki.

Krążownik Xuvaxi

Dream Pod 9

DP9 z sukcesem zakończyło Kickstarter do Jovian Wars. Darmowa wersja Beta zasad do tej gry jest dostępna do zassania z DriveThruRPG. Zebrano ponad 25k kanadyjskich dolarów (z zakładanych 9k) co pozwoli na stworzenie w realu wielu nowych projektów okrętów wraz z dodatkami do nich. Mnie najbardziej podoba się okręt-dok typu Gagarin.

Kickstartery

Ganesha Games (ci od Songs of Blades and Heroes) chcą wejść na rynek gier o kosmicznych myśliwcach. Star Eagles zebrał już 75% wymaganej kwoty. Figurki mają być w skali 1/285, można też za 10$ nabyć sam podręcznik w pdfie. Będzie możliwość tworzenia własnych jednostek. Mają być trzy poziomy gry: Uproszczony gdzie może walczyć 8-12 jednostek, Szczegółowy gdzie mamy 3-4 maszyny ale i np. trafienia krytyczne i Epicki na 30-50 maszyn latających w eskadrach. Wygląda ciekawie.

Na dziś to tyle.

Pozdrawiam

Dodaj komentarz