Nowości figurkowe 10-15mm – przełom 2016/2017

Tym razem pora na nieco większe rozmiary.

Terrains 4 Games

Na początku informacja z rodzimego podwórka. Firma Terrains 4 Games stworzyła zestaw budynków wzorowanych na naszych swojskich blokowiskach. Bardziej nadaje się co prawda do modernu, ale da się zaadaptować. Można je kupić zarówno w dużym zestawie jak i pojedyncze bloki i budynki. Niedługo ma ruszyć także kampania na Indiegogo przerabiająca je na skalę 6mm. Wspierać polski przemysł należy.

Zestaw polskich blokowisk w 15mm.

 

Ground Zero Games

Koniec 2016 roku i początek 2017 obfitował w nowości od “matki sklepów figurkowych 15mm”. Linia ESU powiększyła się o zestaw piechoty desantowej z bronią specjalną (snajperki i lekkie wyrzutnie ppk), strzelców lkmów w pelerynkach kamuflujących, operatorów broni specjalnej w pelerynkach kamuflujących i trzy zestawy broni ciężkiej (trójlufowe ckmy, moździerze i ciężkie wyrzutnie ppk). Federacja Islamska także wzbogaciła się o zestawy piechoty z bronią specjalną, strzelców lkmów w hełmach i trzy zestawy broni ciężkiej (trójlufowe ckmy, moździerze i ciężkie wyrzutnie ppk – sama broń taka sama jak w ESU). Również Kra’Vaki otrzymali trzy zestawy ciężkiej broni (K-cannony, moździerze, wyrzutnie ppk). W ciężką broń można także wyposażyć oddziały OutRim Coalition (ciężkie plazmówy, zdwojone Gaussy i zdwojone gaussowskie moździerze), jest też zestaw z bronią specjalną (plazmówki i lekkie ppk).  Zupełną nowością jest linia kultystów z Bractwa Nowego Światła . Standardowo mamy dwa zestawy zwykłych strzelców, zestaw z lkmami, zestaw z bronią specjalną, zestaw dowódczy i trzy zestawy broni ciężkiej (ckm, poręczny MLRS i wyrzutnia ppk). Zwłaszcza mini-Grad kultystów wygląda bardzo ciekawie. Policjanci ze SWAT mają dodatkowo wsparcie snajperów  i specjalistów ds. łączności i wyłamywania drzwi, a lekka piechota NSL zestaw broni specjalnej. Na koniec pozostaje zestaw nieuzbrojonych obcych Xar. W porównaniu ze starymi wzorami broni ciężkiej, te nowe mają więcej drobnych szczegółów, np. oddzielne wózki do broni, czy zapasowe magazynki/powerpacki. Kultyści może niczego nie urywają, ale mogą znaleźć różnorodne zastosowanie. Pancerni żołnierze ORC pozostają moimi faworytami.

Kultyści Bractwa Nowego Światła
mini-Grad

White Dragon Miniatures

Panowie z WDM mają w ofercie budynek zbudowany z czego popadnie, oraz wieżę strażniczą. Wszystko autorstwa Lazy Forgera. Za dobre wieści można także uznać obniżenie ceny Hab-Block One z 20 do 15 funtów.

Rudera ze slumsów New Helix

Clearhorizon Miniatures

Od Clearhorizon możemy nabyć pięknego bojowego VTOLa – Harpy, wariację na temat antygrawitacyjnego transportera Pangolin oraz zestaw postapo rangerów.

 

Harpia

Brigade Models

Jeśli ktoś chce zagrać w Star Treka w 15mm to od Brygadzistów można nabyć drużynę czterech załogantów kosmicznego statku. Są też dwa nowe zestawy kosmicznych zwierzątek – drapieżne Furoraptory i udomowione Shomixy.

Beam me up Scotty?

 

 

Vanguard Miniatures

W ofercie VM pojawiły się orki w skali 15mm autorstwa Benjamina Skinnera. Mamy dwa zestawy orczych wojowników, zestaw goblinów i ciężką broń wsparcia obsługiwaną przez rzeczone gobliny. Oceńcie sami czy warto. Linia będzie rozwijana dalej.

Uruki

Darkest Star Games

Tu mamy zestaw inspirowanych mangą pancerzy wspomaganych Pilum. Dość drogi – 22$.

Pilum

Jackal Laser Designs

Firma z Australii, więc życzę powodzenia w zakupach, ale z kronikarskiego obowiązku donoszę o możliwości zakupu laserowo ciętych zrujnowanych budynków pasujących do 10-15mm.

Laserowo cięta ruina

SLAP Miniatures

Dzieło kolejnego ich kickstartera – zestawy kosmicznych marine… tj rycerzy. Dostępne w zestawach dużych i małych. Meh…

Ko(s)miczni rycerze

Onslaught Miniatures

Panowie z OM wkraczają na rynek 15mm zestawami kosmicznych policjantów i ludzkiej piechoty (nie-Mordianie z WH40k).

 

Enforcerzy OM

Ion Age

Z dalekiego kosmosu nadciągają Maligi (gobliny takie) na swoich kulowych motorkach. Śmieszni są bardzo :).

Kosmiczne gobliny na zmotoryzowanych kulach!

Miniature Architect

Nowa linia laserowo ciętych prepaintowanych budynków – New World. We mnie nie budzi jakiś emocji.

Średni habitat

Na razie to wszystko. Jeśli coś przegapiłem dajcie znać.

Dodaj komentarz