Nowości figurkowe 3-6mm – przełom 2016/2017

Wiem, wiem, dawno nie było wpisu o nowościach figurkowych. Takie życie. Nadrabiam zaległości z nowościami z ostatnich trzech miesięcy.

Iron Wind Metals

Do Battletecha Ironi przygotowali następujące nowości. Hound HD-2F to pierwszy Mech samodzielnie zbudowany przez Koalicję Filtvelt, nie będący RetroTechem. Wygląda na solidną maszynę, zwłaszcza że nie ma silnika XL. Gauntlet to XXXII wiekowa wersja steinerskiego Bushwackera, tylko tym razem w wersji Omni. Z kolei Vandal to DarkAgeowy OmniMech Kapellan. Dla frakcji Republiki Sfery mamy małego i szybkiego Roadrunnera oraz trójnoga Triskelion. Kuritanie mogą skorzystać z upgrade’u Phoenix Hawka zbudowanego wraz z Nova Catami, czyli Bakeneko.

Triskelion

 

Brigade Models

Brygadziści przerobili na skalę 6mm swoją bazę księżycową. Jeśli ktoś lubi Hammer’s Slammers w tej skali to można też tu kupić mnóstwo pojazdów w tej skali.

Piłeczka w 6mm
Slammersi

Onslaught Miniatures

Lubiący Epica mogą chcieć skorzystać z alternatywnych modeli artylerii dla Gruddów (nie-Squatów), trzech rodzajów biopotworków Xenomites (nie-Tyranidzi) i trzech zestawów ludzkiej piechoty (coś a’la Mordian Iron Guard).

Skrzydła, kły i kolce… brr…

Trolls under the bridge

Pozostając w klimatach Epica, nasi południowi sąsiedzi stworzyli zestaw chaośnych motocyklistów i własną odmianę znanego wszystkim czołgu wyposażonego w wielką obrotówę.

For Khorneflakes!!

Vanguard Miniatures

Nadal w klimatach Epica, pojawiło się dużo nowości zarówno dla nie-Space Marines jak i nie-Imperialnej Gwardii. M.in odpowiedniki Land Raiderów i Predatorów, starszych wersji Dreadnoughtów jak ktoś chce się bawić w Herezję Horusa, a także dużo zestawów upgradeujących modele – alternatywne wieże, dodatkowe panele pancerza itp. Polecam przejrzeć cały dział.

Mauler Assault Transport

Angel Barracks

Aniołki mają w ofercie bardzo fajną futurystyczną wersję Volksvagena Ogórka i budynek kolonialnej poczty. Ogórek pierwsza klasa.

Kincaid Hoverbus
Anshan Postal Service

GameCraft Miniatures

W GCM możemy nabyć nowy zestaw futurystycznych budynków (3 całe, 3 uszkodzone), dwa rodzaje nowoczesnych umocnień dla pojazdów a także cztery zestawy żywopłotów.

Budynki GameCrafta
Umocnienia
Żywopłoty

Saynier Micro Toys

Z Turcji możemy nabyć zestaw 7 małych budynków, silos rakietowy i bazę obrony przeciwrakietowej, a także zestaw dwóch czołgów Gerre i mały zestaw żołnierzy obcych (jacyś tacy owadopodobni). Jak zwykle u Turka wygląd nieco toporny i nie urywa dolnej części, ale ceny też dość przystępne.

Tureckie budynki
Centrum obrony przeciwrakietowej

Strato Minis Studio

Nasz rodzimy producent będzie oferował dwa nowe wzory futurystycznych VTOLi. Szykuje się także piechota w skali 6mm. Zerknijcie na ich facebooka.

Mi-224 Sapsan.

Kickstartery

Polska firma Terrains4Games tworząca m.in elementy terenów do gier w różnych skalach zamierza wkrótce odpalić akcję crowdfundingową na Indiegogo (być może także na wspieram.to) dotyczącą nowego zestawu modernowych budynków w skali 6mm. O ich nowościach w 15mm napiszę w kolejnej odsłonie nowości figurkowych, a teraz zostawiam zdjęcie prototypu bloku mieszkalnego w mniejszej skali.

T4G blok w 6mm

 

Na razie to wszystko. Jeśli coś przegapiłem, dajcie znać w komentarzu. Pozdrawiam.

4 myśli na temat “Nowości figurkowe 3-6mm – przełom 2016/2017

  1. Bakeneko – wreszcie Kuritanie dostali “daviońskiego” mecha :D. Szkoda, że na IWM od prawie dwóch miesięcy nie ma fotki figurki.

    Najbardziej to mi się to centrum obrony rakietowej podoba. Jednak za 30$ to ja postoję. Lepiej samemu coś w ten deseń zbudować (vide psb).

Dodaj komentarz