Battle report – Starcie nad planetą

Początek raportu Kra’Vak, przechwyconego przez stację nasłuchową ESU

Zdarzenie

Kontakt bojowy podczas patrolu atmosferycznego

Miejsce

Atmosfera planety DFG-1234-OX

Strony zajścia

Patrol Kra’Vak

Obrazek

 

Patrol później zidentyfikowany jako Sa’Vasku
Obrazek

Przebieg starcia

Tura 1
Obrazek

1. Jednostki napotykają nieznane okręty
2. Okręty nie odpowiadają na próby kontaktu
3. Wykryty skok energii wewnątrz okrętów zasugerował wrogie nastawienie
4. Patrol rozpoczął manewry obronne przesuwając się w kierunku zachodnim, zachowując zwrot na wroga

Tura 2
Obrazek

1. Dowódca patrolu Kra’vak podejmuje decyzję o manewrze oskrzydlającym. Szary i Czerwony kontynuują ruch na wroga podczas gdy Żółty kieruje się na północ.
2. Jednostki wroga kontynuują ruch w kierunku patrolu. Jeden ze statków oddaje strzał na olbrzymią odległość 60mu. Nie trafia.

Tura 3
Obrazek

1. Jednostka wroga rozpoczyna ostrzał Szarego. Szary zostaje trafiony, uszkodzeniu ulega napęd. Oddziały inżynieryjne doprowadzają silniki do sprawności na poziomie 50%.
2. Czerwony i Szary odpowiadają ogniem. Ostrzał jest skuteczny ale nie widać aby znacząco wpłynął na zdolność bojową przeciwnika.
3. Żóły kontynuuje podejście od północy.

Tura 4
Obrazek

1. Jednostki wroga mocno wyhamowują. Nasi inżynierowie sugerują, iż mogą być w posiadaniu napędu porównywalnego do naszych zaawansowanych napędów anygrawitacyjnych.
2. Uszkodzony Szary próbuje wykonać ostry ruch na zachód razem z obrotem w kierunku wroga. Zaskoczony wrogim nagłym hamowaniem wychodzi na pozycję gdzie broń kinetyczna celuje w pustkę. Uszkodzone silniki uniemożliwiają szybką korektę zwrotu. Szary zostaje zdany na łaskę wroga.
3. Żólty wychodzi na pozycję do ataku od wschodu.
4. Kapitan czerwonego próbuje ściągnąć na siebie ogień w celu ratowania Szarego. Wychodzi na czołową pozycję wroga.
5. Jednostki wroga rozpoczynają zmasowany ostrzał Szarego i Czerwonego. Komputery pokładowe notują po 14 strzałów z każdego okrętu
wroga rozłożonych mniej więcej równo pomiędzy Szarego i Czerwonego. Szary notuje 9 trafień z pierwszej salwy, uszkodzeniu ulega system podtrzymywania życia. Kolejna salwa rozrywa poszycie i niszczy Szarego. Manewry Czerwonego umożliwają mu wyjście cało z ostrzału
6. Czerwony oddaje salwę. Pomimo trafienia i przebicia czegoś co wygląda na pancerz zewnątrzny szkody wyrządzone okrętowi przeciwnika są niewielkie.
7. Żółty oddaje nieskuteczny strzał w kierunku wroga.
8. Wobec rażącej siły wroga kapitan Żółtego (jako najwyższy szarżą po zniszczeniu Szarego) podejmuje decyzję o natychmaistowej ucieczce. Rozgrzane silniki FTL pozwalają na natychmiastowy skok wprost z atmosfery.

PodsumowanieObrazek
Obrazek

1. Wróg dysponuje niesamowitymi możliwościami manewrowymi oraz dużą siłą zniszczenia.
2. Zauważono trudnośc wroga w ostrzale i jednoczesnym manewrowaniu. Może to oznaczać, iż wróg musi dokonywać przekierowania energii z jednego systemu do drugiego. Tezę tę potwierdza wykryty na początku starcia skok energii.
3. Zalecane jest nawiązanie kolejnego kontaktu z wrogiem i rozpoznaniem jego możliwości w sytuacji szybkiego podejścia niszczycieli w osłonie ciężkich myśliwców.

Koniec przechwyconego raportu

4 myśli na temat “Battle report – Starcie nad planetą

Dodaj komentarz