Perełki z Battlecorps: Spotlight

Spotlight On: Crescent Hawks

Seria Spotlight On jest kolejną, po Touring the Stars, nową serią tanich pdfów od Calalyst Game Labs. Traktuje ona o małych i mniej znanych jednostkach wojskowych. Jako pierwszych dostajemy Crescent Hawks, znanych chociażby z gier Infocomu: Inception oraz Revenge. Książka jest złożona poprawnie, ale bardzo oszczędnie. Font jest ładny, przypisy boczne zdobione gustowną ramką, tabele są czytelne i nieodbiegające stylem od standardu wytyczonego już od Total Warfare. Dramatycznie brakuje jakichkolwiek grafik. Może nie starczyło kasy, może CGL chce wysondować jak się będzie sprzedawało. Nie wiem, ale mam nadzieję, że kolejne książki dostaną chociaż jedną dedykowaną grafikę.

inception
Crescent Hawks Inception z 1988 roku.

Crescent Wawks to elitarna jednostka Lyran, będąca pod bezpośrednimi rozkazami Katriny Steiner. Znakiem rozpoznawczym Jastrzębi jest oczywiście słynny LAM Phoenix Hawk, pilotowany najpierw przez Jeremiaha Youngblooda, następnie jego syna Jasona. Spotlight przeprowadza nas przez historię rodziny, będącej sercem Jastrzębi, radzących sobie czasem lepiej, czasem gorzej. Mamy też rozdział o preferowanej przez nich taktyce oraz składzie “figurkowym” w 3039, 3076 oraz 3144 roku. Brakuje rozpisek z okresu klanowego i wojny FedComu, ale możliwe też, że dotąd nie został on określony i autorzy nie chcieli wymyślać ich na poczekaniu. Mamy rozpisane oczywiście personalia drużyny i ich krótką historię. Na grafiki chyba nie starczyło pieniędzy.

hawks2
Znamy się?

Dalej mamy nieco biednie. Spodziewałem się scenariuszy znanych z historii zaprezentowanej w Inception. Może trening młodego Jasona oraz ucieczka w czasie pierwszego uderzenia Kurity.  Autor jest z ’73 rocznika, więc o produkcjach Infocomu powiniem przynajmniej słyszeć. Szkoda, zrezygnowano bowiem z darmowej i ciekawej treści, znanej trochę wśród starszych stażem graczy. Dostajemy jedynie dwa traki (namiastki scenariuszy) do Chaos Campaign na rok 3078 oraz 3141. Serio? Kolejne strony to staty do Strategic Battleforce, karty Alpha Strike do wszystkich figurek ze wszystkich roczników oraz dwie klasyczne karty do Battletecha.

Crescent Hawks kupiłem z ciekawości. Grałem trochę w Inception i cieszył mnie powrót do klasycznego okresu Wojen Sukcesyjnych. Niestety na samym Spotlight On: Crescent Hawks trochę się zawiodłem. Liczyłem na scenariusze z gier Infocomu, jakiekolwiek grafiki oraz coś więcej od poprawnej książki, nie dającej odruchu do zwrotu pieniędzy. Szkoda i mam nadzieję, że poziom serii pójdzie do góry.

hawks3hawks4hawks5

Dodaj komentarz