Nowości figurkowe 10-15mm wrzesień-październik 2016

Kolejne nowości figurkowe dotyczyć będą skal 10-15mm. Zapraszam do lektury.

Khurasan Miniatures

Od Khurasana mamy nowe zestawy obcych Tah-Sig z linii Zantin Reconquest (całkiem fajnie wyglądających). Dostępne są zestawy strzelców, strzelców z ciężkimi karabinami, z granatnikami i wyrzutniami rakiet, z ciężkimi działami, oraz zestaw moździerzy i snajperów i zestaw dowódców.

Tah-Sig
Tah-Sig

Ground Zero Games

Bogata oferta GZG rozszerzyła się o pięć nowych wzory piechoty ESU (dwa zestawy zwykłych strzelców, dwa zestawy strzelców z kamuflujących pelerynkach i operatorzy SAW) oraz nowy zestaw pancerzy wspomaganych Black Bear także dla ESU, trzy nowe zestawy marines z OutRim Coalition w ciężkich pancerzach (strzelcy A, strzelcy B i SAW gunnerzy), trzy nowe zestawy żołnierzy Federacji Islamskiej (strzelcy w hełmach A, strzelcy w tradycyjnych kefijach i strzelcy w hełmach B) i dwa nowe zestawy Jegrów (lekkiej piechoty kolonialnej A i B) NSL. Mamy też początek nowej linii figurek – policjanci z oddziałów SWAT. Dostępne są dwa zestawy: z karabinami i ze strzelbami i granatnikami. Z kolei linia MOONGRUNT rozrosła się o pojazdy. Zarówno kosmiczni US Marines jak i księżycowi Chińczycy mogą skorzystać z dwóch sześciokołowych transporterów (w wersji zwykłej i wsparcia ogniowego) i czterokołowego pojazdu zwiadowczego. Chinole mają dodatkowo rakietowe sanie transportowe. Modele pojazdów mają dwie opcje uzbrojenia. Są to ponadto modele żywiczne, tylko wieżyczki wykonane są z white metalu. Jak zwykle GZG nie zawodzi swoją ofertą. Osobiście najbardziej podobają mi się nowe wzory z OutRim Coalition.

OutRim Coalition
OutRim Coalition

 

 

 

 

White Dragon Miniatures

WDM oferuje nowy zestaw rannych Marines (dobry pomysł na figurkę medyka albo na znacznik misji), oraz zestaw murów ze slumsów.

Ranni Marines
Ranni Marines

 

Ion Age

W ofercie Ion Age pojawiły się nowe zestawy obcych Prang, tym razem z ich regularnej armii. Możemy nabyć zestaw 5 zwykłych strzelców i 5 operatorów broni ciężkiej.

Strzelcy Prang
Strzelcy Prang

Dla Imperium Shia Khan możemy także nabyć cały pluton ciężkich pancerzy wspomaganych Nox (z unikalną figurką dowódcy).

 

Nox Ordos
Nox Ordos

Do gamy cywilnych figurek dodano także zestaw 5 naukowców-ksenobiologów.

 

Ksenobiolodzy
Ksenobiolodzy

SLAP Miniatures

Ma już w swojej regularnej ofercie zestawy figurek Global Defence Forces ze swojego kickstartera. Mamy zestawy zwykłych 30 strzelców oraz 30 specjalistów (szturmowcy, broń ciężka itp). Fajne jest to że w zestawie każda figurka ma inną pozę. 17 funtów za zestaw.

Strzelcy GDF
Strzelcy GDF

 

Brigade Models

Od Brygadzistów możemy nabyć fajnego poduszkowego technicala z dwoma ckmami zamontowanymi na pace – Shinigami, oraz paczkę dwóch grav-bike’ów dla frakcji PacFedu.

Zaś w skali 10mm mamy cztery nowe budynki pustynne.

Spartan Games

Do Halo: Ground Command możemy nabyć czołgi Scorpion dla UNSC i  Wraith dla Covenantu. W obu przypadkach mamy opcję uzbrojenia ich w wieże z bronią przeciwlotniczą. Stworzono także zestawy elementów terenu dla obu stron konfliktu.

Scorpion
Scorpion

 

Elementy terenu Covenantu
Elementy terenu Covenantu

 

GameCraft Miniatures

Dość ciekawy pomysł na wzbogacenie makiet do różnego rodzaju gier od modernu, przez zombie apocalypse do sf. Deski do zagwożdżenia okien. Wykonane z laserowo ciętego matboardu. Fajne? Aha, jeszcze można sobie billboardy nabyć.

Deski
Deski

 

 

Kickstartery

ClearHorizon Miniatures ponownie startuje ze swoim kickstarterem Sigma Event 2177. Harold posłuchał komentarzy dawców poprzedniego, wstrzymanego, kickstartera i stworzył go ponownie. Tym razem za 40$ dostajemy pełen zestaw startowy z 24 figurkami (w tym jeden pojazd), w tym dostępną tylko w ramach kickstartera figurką operatorki Ker (wzorowanej wiadomo na kim ;)). Za mniejsze wkłady możemy nabyć mniejsze zestawy figurek, w tym robalopodobnych obcych Prime Hive, a także zestaw budynków przygotowanych przez GameCraft Miniatures. Projekt został już ufundowany. Jeśli chcecie się dorzucić pamiętajcie że cena nie uwzględnia przesyłki.

Big bug!
Big bug!

Drugim kickstarterem jest Rise of the Animechs od Rebel Minis, który ma na celu wydanie trzech figurek zwierzopodobnych Mechów, projektu słynnego Johna Beara Rossa. Mamy do wyboru WilkoMecha, PająkoMecha i SkorpionoMecha. Projekt także został już ufundowany. Skorpion wygląda zacnie.

AniMechy
AniMechy

Miłej lektury.

 

Dodaj komentarz