Nowości figurkowe 3-6mm – wrzesień-październik 2016

Nieco czasu upłynęło od ostatniego wpisu dotyczącego nowości figurkowych, ale niestety życie rządzi się swoimi prawami. Zapraszam do lektury. Tradycyjnie zaczniemy od małych skali.

Strato Minis Studio

Zaczynamy od naszego rodzimego podwórka. Polska firma Strato Minis Studio ma w swojej ofercie linię figurek w skali 6mm z serii HardWar. Składają się na nią aktualnie cztery rodzaje transporterów piechoty i dwa rodzaje wyrzutni rakiet. Dobre, bo polskie.

HardWar
HardWar

 

Angel Barracks

Aniołki oferują nowy zestaw pancerzy wspomaganych dla frakcji RDF oraz budynki do kosmicznej rafinerii.

HARDsuits
HARDsuits

 

Rafineria
Rafineria

 

Onslaught Miniatures

Dla fanów Epica Onslaught wypuścił dwa nie-Knighty w wersjach Enforcer i Marauder. W zapowiedziach są również inne modele. Dostajemy po 3 sztuki w paczce.

Enforcer
Enforcer

 

 

Saynier Micro Toys

Od pewnego Turka możemy nabyć ciężki poduszkowiec transportowy Boreas, duży transporter ZIRH (nada się także do 15mm), zestaw startowy do zbudowania bazy KALE i zestaw palet ładunkowych.

Baza KALE
Baza KALE
Boreas
Boreas

Vanguard Miniatures

Fani Epica mogą zerknąć na ciężki czołg artyleryjski Iron Fist. Prawdziwym cudeńkiem jest natomiast zestaw budynków autorstwa słynnego Lazy Forgera. Z drobiazgów można zakupić zestaw pocisków artyleryjskich do urozmaicenia podstawki.

Budynki Lazy Forgera
Budynki Lazy Forgera

Kickstartery

Gra OGRE powstała zanim większość z nas jeszcze nie chodziła po tym świecie. Generalnie chodziło o starcia superciężkich czołgów kontrolowanych przez SI (ala BOLO). W związku ze zbliżającą się szóstą edycją gry pojawił się kickstarter mający na celu stworzenie plastikowych figurek do gry. Są… dość oldskulowe :). Sami popatrzcie.

Na dziś to tyle.

6 myśli na temat “Nowości figurkowe 3-6mm – wrzesień-październik 2016

  1. Pociąg jedzie z punktu A do punktu B. Zakładając przypływ za 30 minut oraz kąt padania światła na nos maszynisty pod kątem 30 stopni, określ stosunek masy słońca do godziny 15:00. 🙂

   Budynki są bardzo fajne i fort jest bardzo fajny. Rafinerię zrobię z resztek po taśmie klejącej i piłek do pingponga.

   1. Dokładnie SeeM, jaka jest idea sprzedawania w tej skali zbiorników jako “rafinerii”?

    To co najtrudniej zrobić w takiej skali to plątanina rur prowadzących do tych zbiorników a nie same zbiorniki. Już pomijam, że w tej skali można by przecież zrobić chociaż niektóre elementy prawdziwego łańcucha rafinacji:
    http://img.friv5games.com/2016/05/22/oil-refinery-process-flow-diagram-l-323ff9c03d998640.png

Dodaj komentarz