Pamięć absolutna 2070

Pamięć absolutna wielu osobom kojarzy się tylko z filmem z lat 90 z Arnoldem Schwarzeneggerem. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, iż tuż przed przełomem wieków w roku 1999 powstał również serial Pamięć absolutna 2070.

Ponura wizja przyszłości

Akcja Total Recall 2070 odbywa się w ciemnym, zatłoczonym, przemysłowym i kosmopolitycznym otoczeniu. Zbiurokratyzowany rząd jest pod silnym wpływem niewielkiej liczby bardzo potężnych firm o nazwie “Konsorcjum” (w tym producenta pamięci komputerowej i wirtualnych wakacji – Rekall i producenta Androidów Uber Brauna).

Policjant i jego partner

David Hume jest starszym detektywem dla Biura Ochrony Obywateli (CPB), biura policji, które skupia się na ogólnym bezpieczeństwie publicznym. Po tym jego partner zostaje zabity przez samoświadome androidy, zostaje on wbrew swojej woli partnerem Iana Farve, naiwnego nowego oficera, który jest sam w sekrecie jest androidem klasy alfa -modelem z bardziej złożoną naturą psychologiczną.

Ważnymi wątkami z serialu jest z jednej strony Ian zdobywający zaufanie Davida, który jest uprzedzony do androidów, z drugiej Ian uczący się “fachu” gliniarza i życia od Davida.

Fabuła serialu

Hume i CPB często mają konflikty z Urzędem Asesora (agencji śledczej, która ma wyłączną jurysdykcję nad przestępstwami związanymi z Konsorcjum) oraz z prywatnych sił bezpieczeństwa firm konsorcjum. Główne wątki serii dotyczą programów konsorcjum, tajemnicy pochodzenia Farve’a, żony Hume – Olivii, której wspomnienia zostały naruszone i tajemniczego producenta androidów klasy alfa.

Wątki w serialu są bardziej detektywistyczne, niż akcji w większości odcinków główną rolę odgrywa stara policyjna robota, rozmowy ze świadkami podejrzanymi, szukanie śladów, zdobywanie informacji niż siła broni.

Niestety istotne elementy fabuły pozostają nierozwiązane do końca biegu serii, z powodu jej odwołania.

 

 

 

Dodaj komentarz