Pyrkon 2016 Star Army 5150

23.09.2166

Nowa Odessa

Port kosmiczny w Bahatyrze

Podczas Drugiej Wojny Kolonialnej, Związek Neo-Sowiecki, wykorzystał osłabienie sił Rzeczypospolitej Wschodnioeuropejskiej, do przeprowadzenia próby przejęcia kontroli nad całą kolonią na Nowej Odessie.

Otwarta wojna nie wchodziła jednak w grę, gdyż ZNS nie byłby w stanie sprostać Rzeczypospolitej, jeśli ta zwróciłaby przeciw niemu całość swoich sił. Neo-Sowieci użyli więc znanej od ponad stulecia strategii wojny hybrydowej i “zielonych ludzików”, oficjalnie popierając tylko Nowoodessańskie Siły Wyzwoleńcze na arenie dyplomatycznej. Nieoficjalnie oczywiście ZNS wspiera rebeliantów zarówno sprzętowo jak i specjalistami. 

Scenariusz do rozegrania za pomocą figurek w skali 15mm.

Nasz wspólny (Mój, Ryokena i po części Brathaca) Pyrkonowy punkt 15mm w tym roku w wyniku zawirowań figurkowych odbył się w piątek (w miejsce oryginalnego Epica) sprawiło to, że nie spotkał się ze zbyt dużym zainteresowaniem z dwóch prostych powodów. Po pierwsze lokalizacja w tym roku była absolutnie fatalna i mam wrażenie, że jeśli ktoś nas nie szukał to nie miał żadnej szansy do nas trafić (w następne dni było trochę lepiej ale frekwencja uważam za minimalną jeśli porównać z poprzednimi latami, po drugie w piątek na dziale bitewnym nie było absolutnie nikogo poza kilkoma wystawcami, widać taki los.

Teren przygotowany przez Brathaca był robiony z myślą o innym systemie i moim zdaniem nie do końca sprawdził się w Star Army. Zbyt duża ilość otworów sprawiała, że nie było absolutnie żadnego miejsca w którym można by przeciwnika spróbować zajść bokiem, jest to istotna lekcja którą muszę zapamiętać gdy w końcu zacznę przygotowywać swój teren.

Przeszkadzajki jakie zakupiłem od Reycast’a bardzo dobrze zdały swój egzamin ale musiało by ich być dziesięć razy więcej aby zablokować cały dostępny teren.

Obrońcy wysuwają się na pozycje dogodniejsze do ataku.

Obrońcy w natarciu.

Rebeliancki Raptor niszczy APC.

Łazik ostrzeliwuje rakietami rebeliantów.

Rebelianci przypuszczają szturm zza autobusu.

Pomimo dużych strat obrońcy nie poddają się. Fatalna pozycja wpływa na oddział mobilizująco. Odpowiadają ogniem! Rebelianci którzy jeszcze chwile temu byli pewni swojego zwycięstwa nagle znajdują się pod ostrzałem na kompletnie otwartej przestrzeni. Jest to zdecydowanie za dużo jak dla przeciętnych zjadaczy chleba, ku mojemu przerażeniu cały oddział ucieka z pola bitwy.

Na zachodniej flance rebeliantów został już tylko Raptor.

Raptor eliminuje resztki piechoty na zachodniej flance, na całej mapie pozostają już tylko niedobitki obu stron.

Na wschodniej flance ostatni obrońca prowadzi zażarty pojedynek

Pojedynek iście w meksykańskim stylu, samotna brunetka uzbrojona w karabin staje naprzeciw lekko opancerzonemu łazikowi. Wymiana ognia jest intensywna, rakiety latają na prawo i lewo wyrywając kawałki betonu z resztek zabudowań lotniska. Ogień karabinowy mimo dużo mniejszego kalibru wychodzi z tego starcia zwycięsko. Rebelianci zdobywają kontrolę nad resztkami kosmoportu.

Wrażenia z systemu są jak najbardziej pozytywne. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie jest to standardowy system bitewny. Parafrazując Ryokena systemy z rodziny chain reaction sprawiają wrażenie “grania w film”.

Kilka rzeczy które mnie się nie podobały. Tak samo jak w Chwatach, nie zdanie testu może spowodować, że cały oddział zniknie nam z pola walki w iście magiczny sposób. Mam także wrażenie, że pancerz pojazdów jest bardzo papierowy i nawet najlżejsza broń jest w stanie położyć trupem dowolny niezbyt ciężki pojazd.

Link do całej galerii

6 myśli na temat “Pyrkon 2016 Star Army 5150

     1. Widzę, że plotki szybują niczym mewa 😛 . Samo wymyślenie systemu to nie jest jakiś wyczyn, ale jak się chce, żeby łączył najlepsze wzorce ze znanych gier, był dynamiczny, łatwy w rozstrzyganiu i zbalansowany to trzeba na to czasu, czasu, czasu, tysiąca testów.

      Poza tym nie interesuje mnie generyk. Najpierw trzeba nakreślić świat i założenia uniwersum, i dopiero później oprzeć o to wszystko mechanikę.

      Także myślę, że będzie w miarę gotowy jak Twoje dzieci pójdą do liceum… 😛

Dodaj komentarz