Nowości figurkowe 10-15mm – maj 2016

Czas na podsumowanie nowości maja w temacie figurek sf w skalach od 10 do 15mm.

White Dragon Miniatures

Od WDM możemy nabyć dwa nowe zestawy terenowe: Betonowe barykady i Barykady ze złomu. O ile zwykłe barykady są,  no cóż, zwykłe, to zestaw improwizowanych zasłon jest IMO jak najbardziej ciekawy. Oba zestawy stworzył Giacomo Pantalone znany w branży jako Lazy Forger. Na jego fanpage’u można znaleźć jego kolejne projekty dla WDM.

Barykady ze złomu

Brigade Models

Od Brigade Models możemy nabyć kolejny zestaw z linii przejętych niegdyś od Armies Army.  Tym razem są to Neo-Sowieccy poborowi. Mamy paczki zwykłych strzelców (9 figurek – 6 strzelców, podoficer, operator RPG, operator lkm), paczkę z broniami wsparcia (8 figurek – dwuosobowy zespół z wyrzutnią ppk, 2 dwuosobowe zespoły z gatlingiem, strzelca z plazmówą i snajpera), oraz zestaw dowódczy (6 figurek w tym komisarza i specjalistę od łączności). Można także nabyć ich w zestawie plutonowym zawierającym 32 figurki.

Neosowieccy poborowi w poszukiwaniu czegoś mocniejszego.

Brygadziści rozwinęli także linię budynków Bazy Naukowej dodając do niej barak w kształcie litery H.

Wygląda jak z The Thing.

Do linii budynków pustynnych dodano domostwo zbudowane na podwyższeniu dla ochrony przed drapieżnikami.

Home sweet home

Kolejnymi nowościami są działko przeciwlotnicze na stałej podstawie i mini-drony czołgowe z działkiem gatlinga, wyrzutnią rakiet i radarem.

Mini tanki
Space Acht-Acht anyone?

Jak widać Brigadierzy rozwijają się całkiem prężnie.

Aha, zapomniałbym, że Brigade Models zrobili także wersje swoich pustynnych budynków w skali 10mm. Do Dropzone Commandera czy Firestorm Planetfall nadają się świetnie.

Spartan Games

Do Halo:Ground Command Spartan zapowiedział wydanie dwóch desantowców znanych z uniwersum: Pelicana dla ludzi i Phantoma dla Covenantu. Rendery wyglądają ciekawie, ale same modele muszą jeszcze zostać zatwierdzone przez twórców Halo. Barierą wydaje się być jednak wysoka cena modelu – aż 75 funtów.

Pelikan

 

Fantom

Darkest Star Games

W serii Spec-Sec inspirowanej japońskimi mecha anime pojawił się zestaw 3 Mechów/Pancerzy wspomaganych “Pugio” oraz kilka nowych świetnych cywilnych pojazdów i ciężarówek. Jeśli chcecie zrobić sobie stół jak do Infinity to trzeba będzie od nich parę nabyć.

Puginały
Vroom…

Ground Zero Games

Jon z GZG rozwija linię Moongrunt czyli wojska US Marines i ChALW w kosmosie. Każda ze stron otrzymała drugi zestaw zwykłych strzelców (USMCChALW), zestaw lekkich broni wsparcia (USMCChALW) i zestaw z wyrzutniami rakiet (USMCChALW). W każdym znajdziemy 6 figurek po 3 pozy. Mamy też dwa nowe zestawy obcych Xar z bronią ciężką – wyrzutnią rakiet/moździerzem i ciężkim działem laserowym.

Chincyki in spaaaceee…
Fire in the bug hole!

Hawk Wargames

Nowości do Dropzone Commandera w sprzedstawiają się następująco. Dla UCM mamy lekką artylerię Crossbows i szturmową wersję myśliwca Seraphim – Retaliatora. Dla PHR ciężką artylerię Thor, bojowe walkery Menchit A2 i transportery opancerzone Angelos A2. Dla Ruchu Oporu ciężkie czołgi Mehmed i wyrzutnie rakiet Thunder Wagon (wyglądają bardzo orkowo :)). Dla Shaltari myśliwce wsparcia Firebird i konstrukt do walki na bliskie odległości Leopard. Dla Scourge mamy Corruptora, pojazd wystrzeliwujący pociski ze specjalną żywą bronią biologiczną oraz Rój Monitorów – coś w rodzaju dronów kamikaze.

Big bada BOOM!

Ion Age

Do oferty Ion Age powrócił lekki kołowy transporter opancerzony Adder dostępny w pięciu wersjach – Czerwonej z gatlingiem, Żółtej z wyrzutnią rakiet, Czarnej z przeciwpancernym railgunem, Pomarańczowej z granatnikiem i Zielonej – dowódczej. Jest też model rozbitego Addera na dioramę albo element terenu.

Czerwone jeżdzą szybciej

Nowością czerwca jest zestaw robotycznych przedstawicieli kosmicznej sieci fastfoodu :D. Jednego clownbota dodają do każdego zamówienia w tym miesiącu.

Komuś burgera?

 

Kickstartery

TerraForms Tabletop Terrain to kickstarter w którym można będzie otrzymać żywiczne zestawy terenowe w skali 10-12mm. Są tam linie miejskie, futurystyczne, industrialne itp. Ceny zależą od tego jaki rodzaj terenu Was interesuje. Już został ufundowany więc jest pewność że coś się dostanie.

Na razie to wszystko. Jak zawsze jeśli coś pominąłem, podrzućcie komentarz.

 

 

Jedna myśl na temat “Nowości figurkowe 10-15mm – maj 2016

  1. Na tych Ruskich czaję się od dawna (jeszcze od czasów Armies Army) pod projekt Stalker 15mm :).
    Barykady świetne, pytanie czy nie da rady zrobić tego samemu?

    A ten Kickstarter genialny. Takie fabryki, czy nuklearna elektrownia to miodzio pod 6mm. Zestaw Urban też ekstra. Cenowo całkiem nieźle.

Dodaj komentarz