Nowości figurkowe 10mm-15mm

Witam w kolejnym przeglądzie figurkowym.

Tym razem popatrzymy sobie na oferty w nieco większej skali.

Brigade Models

Od Brigade Models otrzymujemy linię sf Włochów/najemników Hammer’s Slammers zwaną (od nazwiska przywódcy, nie od rośliny strączkowej) kompanią Fasolini. Sprzedawana jest w paczkach zwykłych strzelców, operatorów wyrzutni rakietowych, operatorów ckm, operatorów moździerzy, dowództwa oraz strzelców pojedynczych i poczwórnych działek automatycznych.

Fasolini Riflemen
Poczwórne Oto Melara 440CGS

Mamy też nieco cięższego sprzętu. Ciężki czołg poduszkowy Henschel Pz266 Eisenfaust z ciężkim działem laserowym, duży transporter piechoty (na 24 ludzi) Schützenpanzer Pz441 Kastenwagen i kołowy czołg EuroFedu Gamelin.

Eisenfaust

White Dragon Miniatures

Producent pięknych i bardzo szczegółowych figurek, wchodzi także na rynek elementów scenerii do makiet. Zaprojektowany przez pewnego znanego w kręgach artystę-modelarza Lazy Forgera Hab Block One jest już do nabycia w sklepie WDM.

Hab Block One

15mm.co.uk

Od twórców linii Ion Age otrzymaliśmy dwa nowe zestawy “tych złych”, czyli Imperium Shia Khan. Legionary 4th Tesseran, to oddział dowódczy zawierający m.in oficera z wysokim stopniem, specjalistę od łączności i medyka. Jak zwykle w Ion Age w zestawie nie ma powtarzających się figurek.

Legionary 4th Tesseran

Legionary Ordos Platoon Pack to większy zestaw zawierający ww. drużynę dowódczą oraz 3 inne plutony legionistów Shia Khan, oraz dedykowaną dla tego zestawu figurkę snajpera.

Przypominam także, iż do końca maja jest 25% zniżka na poduszkowce z serii Adder Combat Lifter.

Adder

Spartan Games

Można już zamawiać w przedsprzedaży starter do Halo:Ground Command. Tutaj znajdziecie wszystko co można znaleźć w pudełku.

Halo Ground Command

The Scene

The Scene stworzyło nową linię laserowo ciętych w mdfie budynków miejskich.

Biurowiec

 

 

Kickstartery

Starchitecture to kickstarter w którym możemy otrzymać wydrukowane w 3D rózne elementy scenerii sci-fi. Co ciekawe każdy z modeli jest udostępniony za darmo na Thingiverse, więc jeśli dysponujecie drukarką, możecie sobie go wydrukować samodzielnie.

Na ostatniej prostej jest jeszcze kickstarter od Critical Mass Games w którym można nabyć serię futurystycznych wężoludzi – Astagar. Projekt został ufundowany, ale jakoś sukcesu nie odniósł. Gdybym miał wolne środki wsparłbym.

Na dziś to tyle. Jeśli coś mi umknęło, dajcie znać w komentarzach.

Pozdrawiam

 

Dodaj komentarz